PDA

View Full Version : مشکل با تابع sumدر گروه بندی گزارش

bozhmehrani
سه شنبه 19 مهر 1390, 21:53 عصر
سلام دوستان من تو گزارشم نمره دانش آموزان رو دارم
که این نمره یا اعشاریه مثل 17.50یا اعشار نداره مثل 17
میخوام توی چاپ اگه اعشار نداره جلوی عدد دوتا صفر نزنه 17.00
خودم با Format Objectکار کردم ولی نمیشد یا قسمت اعشار کلا برداشته میشد(رند میشد) یا اینکه مثل مثال بالا دو تا صفر جلو اعداد بدون رقم اعشار میذاشت
تشکر.

bsng110
جمعه 22 مهر 1390, 00:51 صبح
هوالحکیم
سلام
بهترین گزینه، استفاده کردن از Display Setting یا Display String در زبانه اول(فکر کنم General) بود. روی فیلد مورد نظرتون راست کلیک کنید و Format Object را بزنید. در زبانه(Tab) اول، پایین صفحه، عنوانی شبیه Display String یا Display Setting می بینید که جلوی آن یک آیکون آبی رنگ برای کد نویسی وجود دارد. روی آیکون کلید کنید. در داخل آن، کد نویسی خود را انجام دهید. می توانید به زبان کریستال(که شبیه ترکیبی از دلفی و سی است) یا ویژوال بیسیک برنامه بنویسید. از بالای پنجره می توانید زبان برنامه نویسی خود را انتخاب کنید. مثلا اگر فیلد شما Num نام دارد، می توانید کدی بنویسید که بررسی کند که چنانچه این فیلد اعشاری است، مقدار خودش را چاپ کند در غیر اینصورت مقدار صحیح آن را چاپ کند. متأسفانه لپ تاپم چند روزی خراب شده و دسترسی به ویژوال استودیو ندارم وگرنه کد آن را می نوشتم و برایتان می نوشتم. کافیست با استفاده از توابعی که همان پنجره قابل مشاهده است، در بخش Math توابع آن را بررسی کنید تا ببینید که عدد شما بخش اعشاری دارد یا نه، مثلا اگر تابع تبدیل به عدد صحیح داشته باشد، می توانید بنویسید:
if(Integer(Num)=Num)
Num
else
Integer(Num)
البته Integer(Num) را الکی نوشتم و نمی دانم چنین تابعی وجود دارد یا نه، باید بین توابع آن بگردید و ببینید چه تابعی دارد.
موفق باشید
یا علی
حق نگهدارتون

bsng110
جمعه 22 مهر 1390, 00:54 صبح
هوالحکیم
سلام مجدد
یادم آمد که برای رفع این مشکل این کد را می نوشتم:
Replace(Cstr(Num),".00","")
:D
به این ترتیب چنانچه عبارت "00." در عدد باشد، آن را با عبارت خالی جایگزین می کردم و همین عبارت چاپ می شد.
یا علی
حق نگهدارتان

bozhmehrani
جمعه 22 مهر 1390, 14:59 عصر
عاااااااااااااااااااااااا لیییییییییییییییییییییییی یییییییییییییییییییییییی
:تشویق:
هوالحکیم یار و یاورت ایشالله
تشششششششششششششششششششششششش ششششکر