PDA

View Full Version : فیلتر بلور برای دایو

tux-world
پنج شنبه 21 مهر 1390, 03:40 صبح
چطوری میشه یه پنجره دایو تعریف کرد که شیشه ای باشه ولی به صورت بلور پشتش رو نشون بده ؟

Saber Mogaddas
پنج شنبه 21 مهر 1390, 15:03 عصر
سلام
این کاری که شما می خوایید انجام بدید با css 3 ممکن هست .. با دستور opacity و مقدارشم با دهم تنظیم می کنی..
ولی چون css 3 تو ایران جا نیوفتاده و تو browser های قدیمی جواب نمی ده..
بهتره تو photoshop یه رنگی رو خودتون shadow بدین بهش به اندازه 1 pixel برش بدین و به div تون background-image بدین ..
توضیح بیشتر اگه لازم بود در جریان بزارید
موفق باشید..

hamiii
پنج شنبه 21 مهر 1390, 16:28 عصر
شفافیت یک المان رو میتونید با خاصیت opacity تنظیم کنید.البته نحوه نوشتن این دستور برای مرورگرهای مختلف اندکی متفاوته.
اگر به این صورت بنویسید تو همه ی مرورگرها به یک صرت نمایش داده میشه،حتی اینترنت اکسپلورر 6:

.element{
-ms-filter: "progid:DXImageTransform.Microsoft.Alpha(Opacity=10 0)";
filter: alpha(opacity=100);
-moz-opacity: 1;
-khtml-opacity: 1;
opacity: 1;
}

موفق باشی

tux-world
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:51 عصر
عموما از IE بیزارم و تا الان یه خط مختص اون ننوشتم. برای موزیلا میخوام. با opacity مشکلی ندارم . مشکلم اینه که اون حالت شیشه ای بودنش رو میتونم اعمال کنم ولی فیلتر بلور بودنش که پشتش رو به صورت تار نشون بده رو نتونستم اعمال کنم

hamiii
جمعه 22 مهر 1390, 21:06 عصر
دوست عزیزم بیزار بودن از یک مرورگر دلیل بر این نمیشه که براش طراحی نکنید چون کاربران قراره از سایت استفاده کنند. درسته ;)
برای بلور بودنش تنها راهی که به نظر من میرسه همون راهی هست که دوست قبلی جناب صابر خان گفتن.بهتره از یک پترن بلور شده با فرمت png تو بک گراند المان مور نظرت استفاده کنی.(که البته با اینترنت اکسپلورر 6 مشکل داره و راه حلش استفاده از opng fix هستش،یه سرچ بزن.)
موفق باشی

tux-world
جمعه 22 مهر 1390, 21:56 عصر
سایتی که طراحی میکنم مختص IE نیست و با بقیه مرورگرها کار میکنه. این حالا هیچ ولی اون چیزی که میخوام اینطوری قراره باشه.
76610