PDA

View Full Version : اصول فراخوانی فیلد های یک فرم یا کوئری در VB

hafez313
پنج شنبه 21 مهر 1390, 17:25 عصر
سلام

دوستان سوالی ساده اما بسیار حیاتی دارم.

می خواهم به طور مثال در event , after update یک فیلد در محیط vb کدی داشته باشم که در آن، مقدار یک فیلد از یک فرم دیگر یا یک کوری را فراخوانی کنم.

بی صبرانه منتظر راهنمایی شما هستم.

Abbas Amiri
پنج شنبه 21 مهر 1390, 20:42 عصر
فراخوانی مقدار فیلد از یک فرم دیگر var=form_formName.fieldName
البته فرم دوم باید باز باشد
فراخوانی ازیک کوئری یا جدول var=Dlookup("FieldName","TableName","SomeFieldName=" & AnyVariable)

hafez313
شنبه 23 مهر 1390, 18:50 عصر
آقای امیری از راهنمایی شما ممنونم.

یک سوال بنیادی تر، شما جواب بالا را از کجا بلد بودید؟
آیا مرجع فارسی یا انگلیسی برای این منظور می شناسید؟
در یک کلام ماهیگری چگونه است!!!

Abbas Amiri
شنبه 23 مهر 1390, 20:32 عصر
خب جوابش ساده س . حالا شما این مورد را یاد گرفتید آنهم با سوال ، اگر نمی شد صددرصد در help اکسس یا دراینترنت سرچ می کردید و حتی اگر شده بزبان انگلیسی جواب آنرا میگرفتید همان کاری که ما سالها ست انجام می دهیم

hafez313
یک شنبه 24 مهر 1390, 20:01 عصر
جناب Abbas Amiri احتمالا آنچه راجع به فراخوانی از یک فرم دیگر گفته اید (فراخوانی مقدار فیلد از یک فرم دیگر var=form_formName.fieldName) اشکال دارد. لطفا اصلاح نمایید.

ممنون می شوم فی المثل بفرمایید همین مورد کجای هلپ اکسس است و با چه سرچی به آن می رسید؟

Abbas Amiri
یک شنبه 24 مهر 1390, 21:09 عصر
دوست عزیز کافی است زمانی که vba editor را باز می کنید نگاهی به لیست فرم ها در project explorer بیندازید . البته چنانچه قبلا هیچ روالی ازفرم مزبور ایجاد نکرده باشید قبل رویت وارجاع نیست و error خواهد داد. درغیراینصورت حتما جواب خواهد داد. بهتر است از روشهای معمولتر استفاده کنیم اما من شخصا به دلیل اینکه در اینحالت AutolistMember کار می کند استفاده میکنم

hafez313
دوشنبه 25 مهر 1390, 15:15 عصر
عزیر جان می یک فرم، و یک سابفرم در اون دارم.
در سابفرم کمبو باکسی دارم که row sourc اون یک کوئری است. من می خوام وقتی یک تغیری در فرم اصلی دادم این فیلد که در سابفرم قرار دارد requery شود. اما هرچه در بیفر و افتر آپ دیت، چه در ماکرو نویسی چه در vb دستور می نویسم نتجه ای ندارد.
لطفا راهنمایی کنید.

Abbas Amiri
دوشنبه 25 مهر 1390, 21:25 عصر
در روال ComboX_GotFocus مربوط به سابفرم ، ComboX.Requery را تایپ کنید

Abbas Amiri
چهارشنبه 27 مهر 1390, 22:06 عصر
[QUOTE=hafez313;1357831]آقای امیری از راهنمایی شما ممنونم.

یک سوال بنیادی تر، شما جواب بالا را از کجا بلد بودید؟
آیا مرجع فارسی یا انگلیسی برای این منظور می شناسید؟
در یک کلام ماهیگری چگونه است!!![/QUO

پیشنهاد می کنم کتاب راهنمای برنامه نویسی اکسس (پیتر نورتن) انتشارات دیباگران را تهیه نمایید یکی از بهترین مراجع جهت برنامه نویسی اکسس است