PDA

View Full Version : مبتدی: دسترسی دادن به تمام یوزرها به برنامه ویژوال بیسیک

basiratyabi
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:47 عصر
من یه برنامه دارم که می خوام هم تو کامپیوتر خودم و هم تو اداره تمام رایانه ها به فایل اجرایی اون دسترسی داشته باشند. راهنمای نمایید؟
سوال بعدی آیا برای اجرای فایل اجرایی برنامه من « vb» حتما باید روی تمام کامپیوترها نرم افزار وی بی نصب بشه؟

MohammadGh2011
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:51 عصر
من یه برنامه دارم که می خوام هم تو کامپیوتر خودم و هم تو اداره تمام رایانه ها به فایل اجرایی اون دسترسی داشته باشند. راهنمای نمایید؟
سوال بعدی آیا برای اجرای فایل اجرایی برنامه من « vb» حتما باید روی تمام کامپیوترها نرم افزار وی بی نصب بشه؟
سلام عليکم
خير اگر هم نصب نباشه برنامه شما تو سيستم هاي ديگه اجرا ميشه
فقط بعد از تکميل شدن نوشتن برنامتون از منوي File ويژوال بيسيک گزينه ي Make Project1.exe رو بزنيد و يک جايي ذخيرش کنيد اونوقت يک فايل اجرايي ار برنامه اي که نوشتيد درست ميشه که شما ميتونيد تو بقيه ي کامپيوتر ها اون رو اجرا کنيد.

موفق باشيد

MohammadGh2011
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:55 عصر
البته شما ميتونيد از نرم افزار هاي ديگه اي و با خود ويژوال استاديو از برنامتون فايل نصب(ستاپ) درست کنيد.
اگه از کامپوننت ها (OCX ها) تو برنامتون استفاده کنيد بايد از برنامتون ستاپ درست کنيد.که در اجراي برنامتون تو سيستم هاي ديگه به مشکل بر نخوريد.

----------------
موفق باشيد

basiratyabi
جمعه 22 مهر 1390, 00:05 صبح
منظور از کامپوننت ها (OCX ها) چیه توضیح بدیدو کامل راهنمایی کنید-----------

----------------
موفق باشيد[/QUOTE]

basiratyabi
جمعه 22 مهر 1390, 00:07 صبح
یعنی شما می فرمایید من با استفاده از Package & Deployment Wizard فایل ستاب درست کنم و کاربران نصب کنند دیگخه نیازی به نصب برنامه ویژوال نیست؟
----------------
موفق باشيد[/QUOTE][/QUOTE]

محسن واژدی
جمعه 22 مهر 1390, 00:11 صبح
منظور از کامپوننت ها (OCX ها) چیه توضیح بدیدو کامل راهنمایی کنید-----------

سلام
کامپوننت ها، فایل هایی هستند که از طریق فرم components و reference به برنامه اضافه میشود
اگر کامپوننت به برنامه اضافه شود، به منظور اجرای بدون مشکل برنامه بایستی تمامی فایل هایی که برنامه برای اجرای صحیح به آنها وابسته است را به همراه برنامه عرضه و در سیستم مقصد ثبت کنید، که در این حین ستاپ سازها همه این عملیات را بسته به تعریفات صورت گرفته، در هنگام نصب برنامه در سیستم کاربر انجام میدهند

یعنی شما می فرمایید من با استفاده از Package & Deployment Wizard فایل ستاب درست کنم و کاربران نصب کنند دیگخه نیازی به نصب برنامه ویژوال نیست؟

اصولا" وقتی یک برنامه را کمپایل میکنید، به عنوان یک برنامه مستقل بودن هیچگونه وابستگی به برنامه مادر اجرا میشود

موفق باشید

basiratyabi
جمعه 22 مهر 1390, 00:13 صبح
جواب قسمت اول سوال منو ندادید من یه برنامه دارم که می خوام هم تو کامپیوتر خودم و هم تو اداره تمام رایانه ها به فایل اجرایی اون دسترسی داشته باشند. راهنمای نمایید؟چطوری به همه یوزهرا » تنظیمات دسترسی« بدم
----------------
موفق باشيد[/QUOTE][/QUOTE][/QUOTE]

MohammadGh2011
جمعه 22 مهر 1390, 00:14 صبح
سلام عليکم
بهترين تعريفي که از OCX ميتونم براتون بيارم:
کامپوننت ها يا همون OCX ها که همون فرمتشتون ocx هست همون کدهايي است که ما در برناممون ازش استفاده ميکنيم و درست شده اند تا کار مارا در کد نويسي آسان کنند.
-------------------------

بله درسته منظورم همينه.البته شما ميتونيد به غير از برنامه ستاپ ساز خود ويژوال استاديو ار نرم افزار ستاپ ساز قوي ديگري هم استفاده کنيد و لي همون Package & Deployment Wizard فعلا خوبه.

MohammadGh2011
جمعه 22 مهر 1390, 00:16 صبح
جواب قسمت اول سوال منو ندادید من یه برنامه دارم که می خوام هم تو کامپیوتر خودم و هم تو اداره تمام رایانه ها به فایل اجرایی اون دسترسی داشته باشند. راهنمای نمایید؟چطوری به همه یوزهرا » تنظیمات دسترسی« بدم
----------------
موفق باشيد
من منظورتون رو درست در مورد اين سوالتون نفهميدم.اگه ميشه واضح تر توضيح بديد تا بتونيم راهنمايي کنيم

basiratyabi
جمعه 22 مهر 1390, 00:34 صبح
ببینید من الان برنامه خودم رو در سیستمم که 3 تا اکانت داره استفاده می کنم وقتی دو تا از فرمها را باز می کنم ایراد می گیره که the database has been placed state by useradmin on machine ایا این ایراد تو اداره هم پیش میاد من که خودم فکر می کنم مربوط تنظیمات دسترسی به برنامه است لطفا راهنمایی کنید؟

basiratyabi
جمعه 22 مهر 1390, 00:46 صبح
نقل قول: دسترسی دادن به تمام یوزرها به برنامه ویژوال بیسیک

ببینید من الان برنامه خودم رو در سیستمم که 3 تا اکانت داره استفاده می کنم وقتی دو تا از فرمها را باز می کنم ایراد می گیره که the database has been placed state by useradmin on machine ایا این ایراد تو اداره هم پیش میاد من که خودم فکر می کنم مربوط تنظیمات دسترسی به برنامه است لطفا راهنمایی کنید؟