PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه های متفاوت با Extension های مختلف

soonami
جمعه 22 مهر 1390, 10:23 صبح
دوستان سلام وخسته نباشید من میخواهم با کلیک روی دگمه هر برنامه ای با هر پسوند ی اجرا بشه

برای همین کاربر با کلیک روی دگم .. کادر ope...n باز میشه حال کاربر باید روی برنامه مورد نظر با هر پسوندی کلیک کنه تا برنامه جدا اجرا بشه

برای باز کردن از دستور این استفاده کردم

op1.ShowDialog();

برای اجرا شدن هر برنامه ای باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟ مثلا با کلیک روی فیلم فیلم اجرا بشه

در محیط برنامه نویسی نه در ویندوزز

قبلا برای این کار از shell تو وی بی 6 استفاده می کردیم

m.soleimani
جمعه 22 مهر 1390, 14:41 عصر
دوستان سلام وخسته نباشید من میخواهم با کلیک روی دگمه هر برنامه ای با هر پسوند ی اجرا بشه

برای همین کاربر با کلیک روی دگم .. کادر ope...n باز میشه حال کاربر باید روی برنامه مورد نظر با هر پسوندی کلیک کنه تا برنامه جدا اجرا بشه

برای باز کردن از دستور این استفاده کردم

op1.ShowDialog();

برای اجرا شدن هر برنامه ای باید چی کار کنم ؟؟؟؟؟ مثلا با کلیک روی فیلم فیلم اجرا بشه

در محیط برنامه نویسی نه در ویندوزز

قبلا برای این کار از shell تو وی بی 6 استفاده می کردیم

ابتدا باید دقت کنی که هر فایلی قابل اجرا نیست و بعضی از فایل‌ها هم نیاز دارن تا توسط برنامه خاصی اجرا بشن مثل همون آهنگی که خودت گفتی.

برای اجرای برنامه‌های دیگه از فضای نام system.diagnostics باید استفاده کنی لینک زیر به صورت کامل به این فضای نام می‌پردازه و البته برای این که نمی‌دونستم که دقیقن چه هدفی داری این لینک رو دادم اگر توضیح بهتری بدی و ترجیحن یه کار رو هدف بگیری مثل باز کردن فایل‌های ویدئویی یا موزیک یا فایل‌های exe بهتر می‌شه بهت کمک کرد:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.diagnostics.aspx

شایدم این قسمت پروسس بیشتر به درد بخوره :

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/system.diagnostics.process.aspx

شاد و پیروز باشید./

soonami
جمعه 22 مهر 1390, 18:15 عصر
خدمتتون عرض کردم دیگه باز کردن هر فایلی تمامی مواردی که خودتون فرمودید و... بیشتر

لینکتون هم کار نمی کنه ....

m.soleimani
جمعه 22 مهر 1390, 18:38 عصر
خدمتتون عرض کردم دیگه باز کردن هر فایلی تمامی مواردی که خودتون فرمودید و... بیشتر

لینکتون هم کار نمی کنه ....
لینک‌ها مربوط به سایت مایکروسافت هست غیر ممکنه کار نکنه اگر یه پیغام یه خطی می‌گیرید مشکلی نداره چند بار رفرش بکنید حتمن باز می‌شه./

soonami
جمعه 22 مهر 1390, 22:33 عصر
چندین بار رفرش کردم ولی جواب نداد

اگر میتونید اون بالا مینویسه هر بخشو بگید دونه دونه کدام بخش ها برم تا به این لینک برسم

+ اینکه شما گفتید چی میخواهم تا بیشتر راهنمایی کنید

که من خدمتتون گفتم

m.soleimani
جمعه 22 مهر 1390, 23:25 عصر
چندین بار رفرش کردم ولی جواب نداد

اگر میتونید اون بالا مینویسه هر بخشو بگید دونه دونه کدام بخش ها برم تا به این لینک برسم

+ اینکه شما گفتید چی میخواهم تا بیشتر راهنمایی کنید

که من خدمتتون گفتم

دوست عزیز توی سایت msdn مایکروسافت که آدرسش ابتدای لینک‌های بالا هست « system.diagnostics » رو سرچ کنید لینک توضیحات کلی حاوی همه زیر مجوعه‌های این فضای نام هست که اگر توش بگردین چون بر حسب حروف الفبا هست یه لینک به قسمت process هم داره که مربوط می‌شه به لینک دوم ./