PDA

View Full Version : گفتگو: ابزارهای طراحی اینترفیس

Z.Abdollahi
شنبه 23 مهر 1390, 10:51 صبح
سلام
چندی است ما در شرکتمون تصمیم گرفتیم در زمان تحلیل فرم های برنامه رو هم تولید کنیم تا هم جزئیات برنامه برای برنامه نویسان تیم روشن بشه هم برای مشتری. قبلا فرم ها روی کاغذ رسم می شدن که دردسر زیادی داشت چون مرتب تغییر می کردن و زمان زیادی صرف رسم دوباره شون می شد. تصمصیم گرفتیم از ابزارهای طراحی اینترفیس یا wireframing tools استفاده کنیم. این ابزارها که اکثرشون هم آنلاین هستن به شما امکان ایجاد فرم ها و لینک دادن اون ها به هم رو می دهند. اینجوری مشتری شما داره با یه نمونه کامل کار می کنه و کاملا متوجه روند برنامه میشه. من در ابتدا از ابزاری که و این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?282747-%D8%A7%D8%A8%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-GUI-%28%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%A7%D8%A8%29&highlight=pencil)معرفی شده بود استفاده کردم. این ابزار pencil نام داره و نسخه دسکتاپش تقریبا همه نیازهای ما رو مرتفع می کرد. اما با زبان شیرین فارسی مشکل داره و مجبوریم از فارسی نویس برای درج من ها استفاده کنیم همچنین با ویندوز 7 هم مشکلاتی داره که باعث هنگ کردنش میشه. در مورد یک پروژه کوچیک ازش استفاده کردیم اما با این مشکلاتی که داره در پروژه های بزرگ نمیشه ازش استفاده کرد.
سئوال من اینه که شما برنامه نویسان محترم در پروژه های خودتون از چه ابزار و روشی استفاده می کنید؟ اصلا نیازی به ارائه prototype به کاربر می بینید؟ اگر بله چطور؟