PDA

View Full Version : سوال: مشکل در چاپ گزارش در حالت landscape در Crystal repors 13.1

hmdhamed
شنبه 23 مهر 1390, 22:06 عصر
سلام
من تو کریستال 13.1 یه گزارش ساختم که تعداد رکورداش مشخص و ثابته و در design-> Page setup هم حالت کاغذ رو landscape و اندازه رو A4 دادم. همه چیز توی preview درسته ولی موقع چاپ حالت معمولی چاپ میشه نه landscape و عرض گزارش رو کم میکنه و نصف پایین صفحه خالی میمونه!
لطفا اگه از دوستان کسی راه حلی داره راهنمایی کنه.
در ضمن در نرم افزار گزارش گیری stimul report هم وقتی table وارد میکنم و تعداد سطراشو اضافه میکنم دیگه ارتفاع سطرها به هیچ عنوان عوض نمیشه آیا راه حلی داره یا از محدودیت ها و ضعف برنامست؟

hmdhamed
دوشنبه 25 مهر 1390, 19:27 عصر
هیچکس نیست جواب بده؟!!!!! دوستان که این همه مقاله در رابطه با crystal report و stimul report نوشتن و تجربه دارند حتما باید راه حل رو بدونن! لطفا راهنمایی کنید کارم واقعا گیر این مشکل مونده

FremderJunge
دوشنبه 25 مهر 1390, 21:35 عصر
سلام ، حالت صفحه خود Printer رو هم چک کنید شاید در حالت Portrait باشه که احتمالا همین طوره.

hmdhamed
چهارشنبه 27 مهر 1390, 00:01 صبح
سلام ، حالت صفحه خود Printer رو هم چک کنید شاید در حالت Portrait باشه که احتمالا همین طوره.

منظورتون از حالت صفخه خود پرینتر رو نمیفهمم. زمانی که تو page setup گزارش تنظیم کردم موقع پرینت به صورت پیش فرض landscape میشه ولی عادی پرینت میکنه با adobe acrobat هم پرینت مجازی میگیرم همینطوریه!

FremderJunge
چهارشنبه 27 مهر 1390, 00:06 صبح
منظورتون از حالت صفخه خود پرینتر رو نمیفهمم. زمانی که تو page setup گزارش تنظیم کردم موقع پرینت به صورت پیش فرض landscape میشه ولی عادی پرینت میکنه با adobe acrobat هم پرینت مجازی میگیرم همینطوریه!
وقتی از صفحه پیش فرض پرینت رو میزنید صفحه تنظیمات پرینتر میاد از قسمت فکر کنم پرفرنس میتونید حالت صفحه رو انتخاب کنید.

hmdhamed
چهارشنبه 27 مهر 1390, 00:13 صبح
وقتی از صفحه پیش فرض پرینت رو میزنید صفحه تنظیمات پرینتر میاد از قسمت فکر کنم پرفرنس میتونید حالت صفحه رو انتخاب کنید.
خوب اول گفتم تو page setup گزارش که تنظیم بشه تو preferences پیش فرض میشه landscape مشکل از این نیست. حتی باز اونم عادی گذاشتم فرقی نکرد تو preview کاملا درسته!

hmdhamed
چهارشنبه 27 مهر 1390, 19:39 عصر
crystal reports رو آپدیت کردم درست شد!:لبخندساده:

amin_heidaryy
جمعه 29 مهر 1390, 14:53 عصر
دوست عزیز منم این مشکل را دارم میشه بگید چه update انجام دادید؟

hmdhamed
دوشنبه 16 آبان 1390, 18:07 عصر
من وقتی با کریستال کار میکردم یه پیام داد که یک آپدیت critical برای vs 2010 هست منم ok کردم آپدیت شد همین امیدوارم کمکت کنه