PDA

View Full Version : سوال: طراحی برگه مخصوص پرینت

stupidProgrammer
یک شنبه 24 مهر 1390, 13:46 عصر
با سلام به همه دوستان

من یک dgv دارم که می خواهم رکورد هایی که از اون سلکت میشه بره برای پرینت با شرایط زیر:

هر برگه a4 به 8 قسمت (2 تا ستون 4 ردیفه) تقسیم بشه که در هر قسمت عکس لگوی کارخونه + فیلد آدرس جدول (آدرس هر فرد که سلکت شده ، آدرس ثابت نیست) درج بشه
(دلیل هشت قسمت اینه که برچسب های کارخونه به این صورته)

1- می خواستم از crystal report استفاده کنم که مشکل تقسیم بندی صفحه را داشتم که توی اون محیط بلد نبودم، (نمی دونم اصلاً امکان پذیر هست یا نه)
2- راه دیگه ای که به نظرم میرسید این بود که توی یک فرم قالب رو به برگه a4 تبدیل کنم و بعد از وین فرم پرینت بگیرم، که این هم به دلیل کیفیت پائین پرینت مناسب به نظر نمی رسید.

از تمامی عزیزانی که راهنمایی و کمکم کنند سپاسگزارم.

navidiran
یک شنبه 24 مهر 1390, 15:07 عصر
یک راه به نظر من میرسه. قبل از اینکه اطلاعات رو بفرستی به پرینت اونهایی که میخوای یکی یکی سلکت کنی و آی دی شون یا مشخصه شون رو بریزی داخل یک آرایه . بعد بصورت حلقه وار آی دی ها رو به کوئری ریپورت ویور بفرستی!!!
البته اینجا این مشکل پیش میاد چطوری حلقه وار بفرستی .
یک راه برای این مشکل میتونه اینطوری باشه که 8 تا کوئری بنویسی و هر بار یکیشو بفرستی.

stupidProgrammer
یک شنبه 24 مهر 1390, 23:50 عصر
جناب navidiran (http://barnamenevis.org/member.php?111423-navidiran) با تشکر از پیشنهاد شما
اما مشکل اصلی من در ارسال اطلاعات سلکت شده نیست , با این مشکل در طول پروژه به اندازه کافی روبه رو شدم و تا حد ... اذیتم کرد، که خوشبختانه حل شد
اما مشکل اصلی من یکی در 8 قسمت کردن برگه A4 و دیگه پرینت با کیفیت خوب و دیگه در قرار دادن اطلاعات در جای درست در برگه (آدرس دهی) است.
درواقع مشکل اصلی من در اصول طراحی در پرینت گرفتنه که سوادم در این زمینه در حد زیر صفره.
از تمامی دوستانی که در این زمینه تخصص دارند تمنّای کمک و دارم .
در ضمن دوستان اگر لینک مربوط به این موضوع در اختیارشان است لطفا دریغ ننمایند.

faravaghi
دوشنبه 25 مهر 1390, 00:50 صبح
سلام گرامی،
این که خیلی راحت با Crystal Report قابل حله.
شما یک مثال بزن تا بگم چکار کنی. منظورم اینه که دقیق تر بگو چی میخوای (تو قسمت فرم پرینت)؟

stupidProgrammer
دوشنبه 25 مهر 1390, 01:14 صبح
جناب faravaghi با عرض تشکر بسیار همون طور که گفتم می خواهم صفحه پرینت برگه A4 به 8 قسمت (4 ردیف 2 ستونه) تقسیم بشه و در هر قسمت آرم لگو + آدرس رکورد سلکت شده چاپ بشه دقیق تر: جدول مشخصات کارگران وجود داره که در اون آدرس هرکارگر وجود داره حالا میخوام که رکوردهایی که از dgv سلکت شده اند رو آدرسشون رو + لگوی کارخونه در هرکدام از این قسمت ها چاپ شود

stupidProgrammer
دوشنبه 25 مهر 1390, 08:18 صبح
با سلام مجدد
مدیران محترم تالار اگه در این زمینه کمک کنند بسیار ممنون میشم
فکر می کنم اندازه کافی توضیح دادم که مشکلم کجاست
بعید میدونم که این مشکل برای حرفه ای ها کاری داشته باشه
حداقل راهنمایی کنید که از چه ابزاری استفاده کنم (برنامه با visual stodio 2010 نوشته شده)

faravaghi
دوشنبه 25 مهر 1390, 10:56 صبح
با سلام خدمت دوست گرامی،
در Crystal Report یک گزینه وجود داره که می تونید در صفحه گزارش برای اطلاعات ستون ایجاد کنید.
برای این کار در قسمت Details بر روی صفحه راست کلیک کرده و از منوی باز شده گزینه Section Expert انتخاب نمایید. در این قسمت شما می توانید تنظیمات مربوط به بخش جزئیات را انجام دهید.

76698

همانند شکل می توانید از قسمت Format with Multiple Columns این کار را انجام دهید. وقتی این گزینه فعال باشدشود یک Tab به این بخش افزوده می شود.

76700

که در آن شما می توانید اندازه هر بخش به علاوه اینکه ابتدا سطر ها پر شود بعد به سراغ ستون ها برود(Across then Down) یا اینکه بعد از پر شدن هر ستون، ستون بعدی را پر نماید(Down then Across).

76699

بعد از تنظیم این بخش باید جدول مورد نظر را به صفحه اضافه کنید و الباقی کارها همانند روال عادی طراحی فرم پرینت است. برای 4 ردیفه کردن فرم Report کافیه به اندازه کافی قسمت Details رو بزگ کنی تا فقط 4 ردیف داخل فرم جا بشه!!
فقط یک نکته: زمانی که می خواهید اطلاعات انتخاب شده توسط کاربر را برای چاپ به این صفحه بفرستید بهتر است ابتدا از داخل DataGridView با استفاده از یک حلقه سطرهای انتخاب شده را درون یک DataTable بریزید سپس این DataTable را به عنوان DataSource به صفحه Crystal Report بدهید.(البته به نظر من)