PDA

View Full Version : حرفه ای: کدوم زبان برنامه نویسی بهتره؟؟

ghiravani
یک شنبه 24 مهر 1390, 15:29 عصر
سلام.من توی انجمن سرچ کردم.تاپیک ها رو هم خوندم اما سوالم یکم با بقیه فرق داره.

چند سال هست که با PHP + MySQL برنامه نویسی میکنم و سایت های حرفه ای برنامه نویسی کردم.
قبلا هم در حد شروع با دلفی کار کردم (مثلا ساختن دفترچه تلفن و...)

اما الان تصمیم دارم فقط برای وب و شبکه برنامه نویسی نکنم.
چه زبان برنامه نویسی ای (برای کار در سیستم عامل) بهتره؟
برام مهم نیست که این زبان تحت وب هم میتونه کار کنه یا نه.چون در سمت وب از PHP استفاده میکنم

مثلا جاوا چجوری هست؟؟(خودم دوست دارم جاوا رو شروع کنم اما میگن برنامه هایی که با جاوا نوشته میشه دیر کار میکنه.برای مثال کسایی که برای موبایل با جاوا برنامه مینویسن ، میگن که برنامه های جاوا در موبایل خیلی منابع (باتری و ...) از گوشی میگیره)
با C# هم فکر نمیکنم تو این دوره زمونه گزینه خوبی برای کار باشه (شاید در ایران بازار داغی داشته باشه اما بخاطر فریم ورکش شاید خیلی زود کنار گذاشته بشه)

حالا با این تفاصیر کدوم زبان بهتره؟؟

ghiravani
یک شنبه 24 مهر 1390, 15:45 عصر
ضمنا دوستان عزیز در مورد زبان جاوا تحت سیستم عامل در مورد کدوم جاوا باید سرچ کنم؟؟ منظورم اینه که چی باید بنویسم؟؟ چون یه بار javascript میاره یه با java mobile و ... مثل اینکه 50 مدل داره!!!

sina_oonline
یک شنبه 24 مهر 1390, 15:50 عصر
ضمنا دوستان عزیز در مورد زبان جاوا تحت سیستم عامل در مورد کدوم جاوا باید سرچ کنم؟؟ منظورم اینه که چی باید بنویسم؟؟ چون یه بار javascript میاره یه با java mobile و ... مثل اینکه 50 مدل داره!!!

برای برنامه نویسی روی دسکتاپ(سیستم عامل) java 2 standard edition جست و جو کن

p_ooya
پنج شنبه 12 آبان 1390, 23:17 عصر
جوابی که میدم نظر شخصی من هست، بر اساس تجربه شخصی. شخص دیگه ممکنه نظر متفاوتی داشته باشه.
در مورد برنامه نویسی وب جاوا گزینه بدی نیست. برای برنامه هایی که تحت شبکه هستند، از اونجایی که ممکنه کلاینت های مختلف روی ماشین‌های مختلفی کار کنند، استقلال از سکو (cross platform) که جاوا ارائه میده بسیار عالیه. در مورد سرعت اجرا، صحبت شما درست هست و نیست! در برنامه هایی که روی لپتاپ و دسکتاپ اجرا میشن از اونجایی که برنامه باید از ماشین مجازی عبور کنه، مقداری سرعت پایینتر هست (اینکه چه مقدار، بستگی داره به ماهیت برنامه). اما در مورد تلفن همراه یه مقداری قضیه فرق میکنه که الان توضیح میدم. برنامه نویسی برای تلفن همراه به سرعت در حال محدود شدن به اندرویید و ios هست. گوشی های که با جاوا و symbian کار میکنند الان دیگه در موزه ها هستند. در اندرویید شما با جاوا برنامه مینویسید با این تفاوت که برنامه به بایتکد کامپایل نمیشه (اطلاعات می در این مورد محدوده. جستجو کنید) لذا حساب سرعت اندکی متفاوته. ios زبان برنامه نویسی خودش رو داره: objective -c که همونطور که از اسمش پیداست یک زبان مشابه سی هست. با مقداری جستجو در سایت اندرویید و اپل میتونید اطلاعات خوبی پیداکنید.

پ.ن: به نظر من، جاوا زبانی هست که ارزش یادگرفتن داره.

csvbcscp
یک شنبه 12 آبان 1392, 03:58 صبح
JavaFX‌ برای دسکتاپ طراحی شده
من هم با نظر دوستمون موافقم جاوا ارزش یاد گرفتن داره
نظر شخصی من هم در این مورد اینه که برای کار روی محیط دسکتاپ هیچ گزینه ای روی دست سی شارپ وجود نداره(حتی سی پلاس پلاس هم در خیلی از موارد گزینه خوبی نیست، اینو قبلا تو کتابم به طور مفصل توضیح دادم)
تا از یک زبان استفاده نکنی، و با ویژگی هاش آشنا نشی نمیتونی در موردش تصمیم بگیری
با توجه به شباهت زیاد سی شارپ و جاوا با یادگیری هر کدومش(و آشنایی با شی گرایی) می تونی تو اون یکی زبان هم موفق بشی
فقط یادت باشه تمام اینها ابزار هستن و عاقبت هیچ کدوم هم مشخص نیست، مهم اینه که الان چه کار هایی میتونی باهاش انجام بدی

الان هیچ زبانی بازار کار بزرگی به اندازه سی شارپ نداره، هیچ محیط توسعه ای به اندازه ویژوال استودیو یکپارچه و کامل نیست، هیچ کمیانی ای به اندازه مایکروسافت قدرتمند نیست و هیچ زبانی به اندازه سی شارپ پشتیبانی منظم و به روز آوری های پی در پی نداره
به تمام موارد بالا منابع آموزشی بی شمار رو هم اضافه کنی، سی شارپ به یک انتخاب تمام عیار تبدیل میشه

موفق باشی دوست من