PDA

View Full Version : سوال: تشخیص درستی شماره کارت سوخت یا عابر بانک

rofirash
یک شنبه 24 مهر 1390, 23:12 عصر
با سلام یکی از دوستان یه کد نوشته بود که درصورتی که شماره ملی رو اشتباه وارد می کردی پیغام خطا میداد کسی میتونه برا کارت سوخت یا عابر بانک این نرم افزار رو تهیه کنه.
من می خوام شماره کارت سوخت و عابر بانک تعداد زیادی از افراد رو در برنامه وارد کنم ولی می ترسم به علت خطای چشم اشتباهی وارد بشه.
ضمنا فکر می کنم دو رقم آخر مثل رمز عمل میکنه همان طور که در کد ملی رقم آخر این وظیفه را بر عهده دارد.
خیلی فوریه دوستان کمک کنید.

mehdi_fiz
دوشنبه 25 مهر 1390, 19:43 عصر
سلام دوست عزیز
خواسته شما به نظر من امکان پذیر نمی باشد فقط از روی 4 رقم اول شماره کارت نام بانک مشخص می شود
موفق باشید

fazl11
سه شنبه 26 مهر 1390, 21:13 عصر
دوست عزیز سلام
ببینید چهار رقم اول کارت ثابت هست و مربوط به بانک مورد نظر و چهار رقم بعدی مربوط به نوع کارته یعنی کارت بدهکار یا بستانکار یا بقولی کارت عابر بانکه ٰ کارت اعتباری بن کارت هوشمند و ... پس می مونه تعداد 8 رقم دیگه که اونم مربوط میشه به شماره کارت فرد البته در بعضی بانکا همون شماره مشتری هست ولی در کل شماره کارت هست در ضمن یه رقم آخر هم دیجیت هست مثل کارت ملی که رقم سمت راست دیجیت اونه یا توی ایران چک دو رقم سمت راست دیجیت هست یعنی اون رقم میاد نتیجه یه الگوریتم رو بررسی می کنه پس شما باید اول برید اون الگوریتم رو پیدا کنید در نتیجه می تونید درستی یا نادرستی کارتها رو بررسی کنید