PDA

View Full Version : ایجاد کلید برای کار خاص

MMR_1344
دوشنبه 25 مهر 1390, 22:12 عصر
با سلام
من میخوام فرمی برای خودم ایجاد کنم که درون اون کلید X برای خروج از برنامه رو قرار بدم
در ساخت کلید معمولاً دستورات Click یا DClick رو براش تعریف میکنن اما من میخوام خود اکتیو ایکس ژس از اجرای اون کلید برنامه رو خاتمه بده این دستور رو در کجا و چگونه میشه نوشت

محسن واژدی
سه شنبه 26 مهر 1390, 14:53 عصر
سلام
کاملا" متوجه این بخش از سوالتون نشدم "خود اکتیو ایکس پس از اجرای اون کلید برنامه رو خاتمه بده"
یعنی منظورتون اینه که پس از اینکه کلید X فشرده شد active-x مطلع شود و به برنامه خاتمه دهد؟ ؛ اگر این طور است میتوانید دستور اجرای active-x را در رویداد QueryUnload قرار بدهید
همچنین در هر صورت زمانی که فرم unload رویداد terminate کنترل active-x هم فعال میشود، دستورات را میتوانید در این قسمت هم قرار دهید
همینطور اگر میخواهید unload شدن فرم فعلی را از طریق active-x انجام دهید میتوانید از دستور "Unload Parent" در رویدادهای بالا استفاده کنید

اگه برداشت های بالای بنده مدنظرتون نبود، در صورت امکان بیشتر توضیح دهید

موفق باشید

MMR_1344
چهارشنبه 27 مهر 1390, 09:21 صبح
با تشکر از لطف شما برای پاسخ گوئی
ببینید در فرم ویژوال بیسیک کلید X در گوشه بالای سمت راست فرم قرارداره که هر بار اون فشرده بشه برنامه کار خود رو به ژایان میرسونه حالا من میخوام همچین کلیدی رو بسازم
در رابطه با رویداد QueryUnlod هم کاملاً صحیح است ولی این کار باید توسط برنامه نویس در هر بار استفاده از فرم انجام بشه که من میخوام مانند فرم اصلی خودش بدون نیاز به کاربر این کار رو انجام بده
در زمان استفاده از دستور Unload Parent در رویداد Terminate ارور 398 "Client Site not availiable" رویمیده

من میخام فرمم مانند فرم ویژوال بیسیک در زمان فعال شدن این کلید کاملاً بسته بشه و از حافظه خارج بشه
ممنون

محسن واژدی
پنج شنبه 28 مهر 1390, 21:38 عصر
سلام
کد زیر را هم بررسی کنید:

Option Explicit

Dim fForm As Form

Private Sub UserControl_Show()
Set fForm = Parent
End Sub

Private Sub UserControl_Terminate()
Unload fForm