PDA

View Full Version : سوال: آیا توابع javascript میتونه به عنوان جایگزین کنترل custom validator استفاده بشه؟

bahareh1368
دوشنبه 25 مهر 1390, 23:37 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز.
یه فرم ثبت نام دارم که فیلد username در دیتابیسم uniq تعریف شده.میخوام چک کنم که کابر تازه وارد که قصد ثبت نام داره username تکراری وارد نکنه.من همیشه از کنترل custom validator استفاده میکردم اما حالا که به تازگی با javascript و jquery آشنا شدم میخوام بدونم آیا استفاده از توابع مربوطه آیا کار اعتبارسنجی رو انجام میده؟در اعتبار سنجی کاربر نمیتونه کارشو ادامه بده اما اینجا اگه از جاوااسکریپت استفاده کنم و اعلام بشه یوزر تکراریه از ثبت نام جلوگیری میکنه یا نه؟

Arthas1990
سه شنبه 26 مهر 1390, 00:11 صبح
آره . با جی اس میتونی اعتبار سنجی کاملی انجام بدی اما همیشه حواست به امنیت باشه چو ممکنه کاریر بدون توجه به جاوا اسکریپت ارسال داده انجام بده (از روش های نفوذ) بنابر این همیشه علاوه بر کنترل داده های کاربر در سمت کلاینت باید سمت سرور هم همیشه اطلاعات رو کنترل کنی .
امیدوارم کمکی کرده باشم.

bahareh1368
سه شنبه 26 مهر 1390, 07:42 صبح
پس به این ترتیب یعنی یه کنترل custom validator بذارم ولی نمایش خطا رو خالی رد کنم و در کنارش از جی اس هم استفاده کنم تا اون هم چک کنه و نمایش پیام رو انجام بده؟درست متوجه شدم؟البته من کنترل از کنترل Requird field validator هم استفاده کردم این کافیه برای کنترب داده سمت سرور؟

moferferi
سه شنبه 26 مهر 1390, 08:34 صبح
من برای مواردی مثل طول کاراکتر و پر بودن ویا نبودن مقادیر،تغییر رنگ تکست باکس های خالی و از این دست موارد از جی کوئری استفاده میکنم.اما به دلیل اینکه میشه این فایل ها را دستکاری کرد نوع مقادیر ارسالی را در سمت سرور چک میکنم

Saman Hashemi
سه شنبه 26 مهر 1390, 08:50 صبح
چرا وقتی کنترل های Validation هست میخوایین این کار خودتون انجام بدید دلیل خاصی داره؟
منظور Arthas1990 این بود که شما علاوه بر اعتبارسنجی با JS باید اینکار درون کدهاتون سمت سرور هم انجام بدید چون اعتبارسنجی سمت کلاینت میشه دور زد...!

bahareh1368
سه شنبه 26 مهر 1390, 09:23 صبح
نه.دلیل خاصی نداره فقط چون تازه کار با جاوااسکریپت و جی کوئری رو یاد گرفتم میحواستم بدونم میشه ار اینها به جای کنترل اعتبارسنجی استفاده کرد یا نه.پس اگه بخوام بررسی کنم که یوزر تکراری نباشه کنترل اعتبار سنجی امن ترین راهه اما در باره استفاده از updateprogress برای جستجو نام کاربری که کاربر وارد کرده از دیتابیسم چطوری میتونم استفاده کنم.چطوری در کنار اعتبارسنجی تکراری بودن یا نبودن یوزر از ایجکس استفاده کنم تا چند ثانیه ای برای جستجو در دیتابیسم وقفه ایجاد کنم

Saman Hashemi
سه شنبه 26 مهر 1390, 10:38 صبح
وقتی شما از Progress استفاده کردید با هر وقفه ای خودش فعال میشه نیاز به کار خاصی نیست...!