PDA

View Full Version : Onclick در TextBox در ASP.Net

reza_mostafavi63
سه شنبه 26 مهر 1390, 15:40 عصر
سلام
من asp رو تازه شروع كردم . از دوستان خواهش ميكنم كه سوالاي ساده منو تحمل كنن .

من چطوري ميتونم براي textbok پيشامد onclick را در قسمت #c طراحي كنم .؟؟؟ چون خودش نداره . به زبان ساده وقتي روي آن كليك ميشه يك تابع از سي شارپ اجرا بشه .
PHP کد:

<asp:TextBox ID="TextBox1"
runat="server" Height="27px" Width="281px"></asp:TextBox>

يا اگه من بخام از داخل كدهاي جاوا اسكريپت يك تابع از سي شارپ رو فراخاني كنم بايد چي كار كنم ؟؟؟؟

A.S.Roma
سه شنبه 26 مهر 1390, 16:47 عصر
یک Button به صورت display:none تعریف کنید و با استفاده از جاوااسکریپت اونو کلیک کنید !

اگر نخواهید از Ajax‌استفاده کنید در بهترین حالت ، صفحه تون Postback میشه.

hjran abdpor
سه شنبه 26 مهر 1390, 16:56 عصر
با سلام.
در تکمیل حرف دوستمون این لینک را نگاه کنید.
http://forums.asp.net/t/1085050.aspx/1

reza_mostafavi63
سه شنبه 26 مهر 1390, 18:09 عصر
یک Button به صورت display:none تعریف کنید و با استفاده از جاوااسکریپت اونو کلیک کنید !

اگر نخواهید از Ajax‌استفاده کنید در بهترین حالت ، صفحه تون Postback میشه.
شايد بشه با اين كار يك تابع رو فراخواني كرد ولي در كل كلك رشتي ميباشد . ميخام بدونم روشه ديگه اي وجود داره ؟ بيشتر برام مهمه كه از داخل كدهاي جاوا يك تابع سي شارپ رو فراخواني كنم .راهي هست به نظرتون ؟ با ajax چطوري اين كارو ميشه كرد ؟

A.S.Roma
سه شنبه 26 مهر 1390, 18:20 عصر
ذاتا عملکرد برنامه نویسی تحت وب کلاینت سروری هست .
شما یک Request‌به سرور می فرستید و موجب اجرا شدن یکسری دستورات میشید و نتیجه به سمت کلاینت برمی گرده.

جاواسکریپت سمت کلاینت اجرا میشه و کدهای C#‌سمت سرور. پس امکان تعامل بین این دوتا به اون شکل که مد نظر شماست وجود نداره .

تنها کاری که جاوااسکریپت میتونه انجام بده فرستادن Request به سرور هست. ( از طریق XML Http‌یا همون Ajax)

اینکه با Ajax چطوری میشه کار کرد و ... رو می تونید با Search عنوانی مثل XHTTPREQUEST در Google‌ پیدا کنید.