PDA

View Full Version : منوی فارسی

armin kianpur
چهارشنبه 07 آبان 1382, 11:03 صبح
سلام به همه دوستان
نماز و روزه هاتون قبول باشه
خوشهالم از اینکه شما ها رو دارم و می تونم ازتون کمک بگیرم
با منوی فارسی مشکل دارم
وقتی اونو طراحی میکنم(تو پروژکت منیجر) تو پیش نمایش سمت راست می افته ولی اجراش که میکنم می ره سمت چپ
لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم بره سمت راست ضمنا من توی Arabic Windows 98 Se کار میکنم
از همه تون متشکرم

kia1349
چهارشنبه 07 آبان 1382, 18:06 عصر
امین جان
دوست عزیز یه برنامه توپ برات میفرستم که بدرد همه ویژوال فاکس کارا میخوره
برنامه را اینطوری اجرا کن
do winrev with 1
یا
do winrev with 2
یعنی یه پارامتر به ارزش یک یا یک پارامتر به ارزش دو به برنامه winrev بفرست بعدش نتیجشو ببین و حال کن

kia1349
پنج شنبه 08 آبان 1382, 16:49 عصر
آقا نظرتون رو هم بفرمائید؛ فقط دانلود نکنید
من جونم در اومده تا این چند خط رو نوشتم و فهمیدم که این تابع api چیکار میکنه

س.حمیدیانفر
جمعه 09 آبان 1382, 09:20 صبح
سلام
به قول ما بیرجندیا ( خوش رَمَضوٌ )
آقا رضا ما خیلی مخلصیم و اقعا نمیدونم چطوری از زحماتت تشکر کنم

تو رو خدا اگه ما رو لایق میدونی یه گروه نرم افزاری تشکیل بده تا ماهم بیایم در رکابت خدمتی کرده باشیم

حق نگهدار همه‌‌ی جونای با حال ایرونی

armin kianpur
شنبه 10 آبان 1382, 10:53 صبح
سلام کیا جان
باور کن من خیلی قبولت دارم
من تمام مواردی را که پست کردی رو با علاقه زیاد با اینکه خیلی وقتم کمه خوندم
ما مخلص هر چی نابغه هست ، هستیم
در این مورد نظرم رو فردا بهت میدم چون یه مشکل پیدا کردم عجیب و غریب :shock:
خدا نگهدار

habdolah
شنبه 10 آبان 1382, 18:03 عصر
سلام
من آن را نصب کردم ولی تمام مطالب صفحه ها را بر عکس نشان می دهد.

kia1349
یک شنبه 11 آبان 1382, 18:08 عصر
از لطف همه شما سپاسگذارم و ممنونم که جواب دادید
واقعیتش اینه که ما برای کارهای فارسی معمولا مشکلات زیادی با محیطهای برنامه نویسی داریم مثل همین منوهای راست به چپ
من خیلی سعی کردم تا این برنامه رو بنویسیم چون با api کار میکنه و چون منابع اطلاعاتی در مورد عملکرد فانکشنهای مربوط به api کم است در نتیجه ما هم به سختی تا این مرحله رسیدیم
بعد از مدتها یکی از دوستان دنیای مجازی اینترنت در سایت universalthread تا حالا چند بار این سایت به شما معرفی کرده ام به من گفت که یک سایت به نام news2news درست شده که در ان اکثر api ها را در زبان فاکس قرار داده اند
بیشترین منابع api یا در vb است یا درvc ولی بالاخره این سایت رو پیدا کردیم اولش خوب بود ولی هرچی سایت بیشتر کارشو تخصصی تر کرد منابع رایگانش هم محدودتر شد تا جائیکه اکثر الگوریتم های مهم اون که با مثال هم هست پولی شد و دست ما هم کوتاه
به خاطر همین خواستم شما هم این برنامه را ببینید و نظر بدید حتی سعی کنیم نواقص اونو رفع کنیم چون تنهائی واقعا سخته
من در حال حاضر با دوستانی در سایت universalthread در حال رایزنی برای رفع مشکل فارسی نویسی با تابع loadkeyboardlayout هستم
البته برای فاکس 8 در ویندوز 2000 و ایکس پی
اگر به جائی رسیدم شما رو هم حتما در جریان میذارم
بعد هم به شما پیشنهاد میکنم عضو سایت universalthread بشید هرچند با زبان انگلیسی باید مطالب رو مطالعه کنید و یا سوالاتتون رو مطرح کنید ولی واقعا سایت بسیار تخصصی در زمینه ویژوال فاکس میباشد که تعدادی از اعضای آن از طراحان زبان ویژوال فاکس در مایکروسافت هستند مثل اقای کن لوی
در ادامه باید بگم بنده به همین اقای کن لوی اینقدر گیر دادم تا ایشون قول داده در ورژن بعدی فاکس پرو که ورژن 9 باشه و بنام اروپا اسم رمز گرفته امکان subreport و multiple detail band رو قرار بده البته فعلا قول داده ولی امیدوارم این کار انجام بشه با این قابلیتها و با وجود cursoradapter در فاکس پرو این زبان با قدرت موتور بی نظیرش یکی از بهترین محیطهای کاری با دیتا بیس خواهد شد و مانند سابق حرف اول را در این زمینه خواهد زد
درود به همه شما

habdolah
یک شنبه 11 آبان 1382, 18:51 عصر
سلام
من حدود دویست api در فاکس دارم اگر میخواهید لیست آنها را برایتان ارسال نمایم.

kia1349
دوشنبه 12 آبان 1382, 07:26 صبح
البته من هم دارم . من حتی برنامه apiviewer رو دارم ولی شما برای استفاده دوستان لیست رو در سایت بذارید بهتره

علی رفیعی فرد
دوشنبه 12 آبان 1382, 10:12 صبح
سلام کیا جان
باور کن هر وقت میام تو فروم و تو رو میبینم خیلی خوشهال میشم
تو برای همه ما یه نعمتی
از اینکه اطلاعات ارزشمند خودت رو در اختیار ما میذاری ممنونم
امیدوارم موفق باشی
خدا نگهدار

kia1349
دوشنبه 12 آبان 1382, 17:02 عصر
جناب رفیعی
خواهش میکنم
من هم متقابلا از دیدن شما خوشحال میشم البته در حال حاضر در این دنیای مجازی اگه سعادت یاری کرد از نزدیک هم شما را زیارت خواهم کرد
امیدوارم بتوانم خدمتی به شما کرده باشم

binyaz2003
چهارشنبه 21 آبان 1382, 20:10 عصر
سلام به همه دوستان
نماز و روزه هاتون قبول باشه
خوشهالم از اینکه شما ها رو دارم و می تونم ازتون کمک بگیرم
با منوی فارسی مشکل دارم
وقتی اونو طراحی میکنم(تو پروژکت منیجر) تو پیش نمایش سمت راست می افته ولی اجراش که میکنم می ره سمت چپ
لطفا راهنماییم کنید چه کار کنم بره سمت راست ضمنا من توی Arabic Windows 98 Se کار میکنم
از همه تون متشکرم
سلام
کافیه دستور زیر رو بنویسی و بعد اینتر
set sysmenu to rtljust
و برای برگرداندن به حالت اول
Set Sysmenu To LTRJust :roll:

علی رفیعی فرد
شنبه 24 آبان 1382, 12:39 عصر
دوست عزیز عالی بود

binyaz2003
شنبه 24 آبان 1382, 18:16 عصر
:oops: :oops:

binyaz2003
پنج شنبه 24 اردیبهشت 1383, 11:12 صبح
متاسفانه این دستورفقط تو ویندوز عرب کار می کنه و تو ایکس پی هم کار نمی کنه و بدتر اینکه خطا میده
از تابه آق کیا هم که استفاده می کنم بقیه پنجره ها هم برعکس میشن و باز بدتر اینکه هیچی نشون نمیدن
ولی تو همه ویندوزها راست به چپ می کنه و پنجره اصلی رو خوب نشون میده
حالا چیکار کنیم؟

binyaz2003
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 21:12 عصر
لطفا کسی یک چاره ای بیندیشد!

rezaTavak
یک شنبه 27 اردیبهشت 1383, 21:54 عصر
سلام

حالا خیلی مهمه منوها چپ به راست باشند یا راست به چپ؟؟؟؟؟

برای کابرای من مهم نبود برای من هم نیست اما اگه اصرار دارید راه داره!

تابع آقای حیدری کیا اگر قبل از اجرای یک فرم اجرا شود بله! اما اگر بعد از اجرا باشه نه!

راهش اینه که منوی شما توی پنجره اصلی فاکس نباشه! منظورم تابع آقای حیدری کیا هست. خب حال خودت حل کن اگه نکردی باید یکماه به من وقت بدی چون من دیگه دارم واسه امتحان می خونم و وقت ندارم. تازه چیزهایی که قول دادم تحویل عزیزان بدهم هنر کرده ام.(منظورم تابع فارسی و Preview) است!

یک راه دیگه:

یک ToolBar تعریف کن که منو باشه و از سمت راست Doc بشه و منوی سیستمی فاکس را خاموش کن بعدش را خودت حدس بزن!

ببین اگه توانستی به ما هم خبر بده!

البته این ایده است.

binyaz2003
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 10:00 صبح
این ایده دومی خیلی توپ بود اما در مورد قبلی باید بگم که در یکر پنجره دیگه top level من غیر از پنجره اصلی فاکس اون تابه ها رو اجرا کردم و بعد هر چی پنجره داخلش باز می شد هیچی نشون نمی داد همه اونها ها راست به چپ می شدن
رو ایده دوم کار می کنم
در ضمن باید بگم که باید این قضیه مهم باشه . مثلا اگر آریان پور منوهای فارسیش چپ به راست بود شما چه احساسی داشتین؟

binyaz2003
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 10:14 صبح
در ضمن در روش آقا کیا status bar هم غیب میشه؟ :shock:

rezaTavak
دوشنبه 28 اردیبهشت 1383, 18:29 عصر
سلام

دومی را باید کلک بزنی ها خیلی هم :wink: