PDA

View Full Version : سوال: ایا سایتهایی مثل takrank.com باعث افزایش رتبه آلکسا می شن؟

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 12:53 عصر
سایت تک رنک می گه که اگر عضو بشیم و ازش استفاده کنیم، رتبه آلکسای سایت ما به شدت افزایش پیدا می کنه.

آیا این وب سایتها واقعا می تونن رتبه آلکسا رو افزایش بدن یا اینکه چنین وب سایتهایی توسط آلکسا شناسایی می شن و تاثیری روی رنک آلکسا ندارن؟

اگر در این مورد منبع خوبی ارائه بدید ممنون می شم.

css-man
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:00 عصر
بله باعث بهتر شدن رتبه تو الکسا میشن
چیز خاصی نیستن که قرار باشه شناسایی بشن
ولی معمولا سایت های درست حسابی از این چرت و پرت ها استفاده نمی کنن
این کار معمولا برای کسانیه که میخوان خودشونو گول بزنن

Star.Debugger
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:25 عصر
چند بار می پرسید ؟!
http://barnamenevis.org/showthread.php?308763-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A2%D9%84%DA%A9%D8%B3%D8%A7-%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-%D9%85%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%86

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:47 عصر
کدوم نظر رو باید قبول کنم؟

بله باعث بهتر شدن رتبه تو الکسا میشن
چیز خاصی نیستن که قرار باشه شناسایی بشن
ولی معمولا سایت های درست حسابی از این چرت و پرت ها استفاده نمی کنن
این کار معمولا برای کسانیه که میخوان خودشونو گول بزنن

نه یک زمانی بازارش خوب بود ، الان دیگه Alexa تشخیص می دهد اینگونه سایت ها را و نه تنها Rank سایت تون را بالا نمی بره ، بلکه کاهش هم می دهد .
بعدهم توی سایت های بسیاری اطلاع رسانی صورت گرفته برای ضرر های استفاده از این سیستم و یک جورائی اکثر وب مستر ها واکسینه شده اند .

css-man
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:51 عصر
فکر کنم واضحه هر دومون گفتیم که چیز مفیدی نیست
آخرین باری که من دیدم باعث بهبود رتبه شده مال اوایل امسال هست
این دوستمون که گفتن الکسا تشخیص میده و رتبه رو کم میکنه نمی دونم ماله کیه شاید جدیدا اینطوری شده

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 15:09 عصر
از این لینک می شه اطلاعاتی در مورد نحوه عملکرد آلکسا بدست آورد (http://www.alexa.com/faqs/?p=6361)

Pages displayed in IFRAMEs are not counted.
( Note:This means that ads that appear in IFRAMEs are not counted! )
If you are sending fake traffic to your pages via other computers or “pay for traffic” services, then it may not be counted.

توی این لینک، آلکسا گفته که صفحاتی که توی آی فریم هستن شمارده نمی شن ولی در ادامه گفته که منظور ما تبلیغاتی هست که توی آی فریم قرار می گیرن.

همچنین در ادامه گفته که ترافیک حاصل از سرویسهای ایجاد ترافیک در ازای پول "ممکنه" که توی رنک سایتها محاسبه نشه.

می شه نتیجه گرفت که آلکسا سیاست مشخصی در این مورد نداه.

css-man
چهارشنبه 27 مهر 1390, 15:11 عصر
ممکنه اینطور باشه چون همونطور که گفتم دیدم سایتی رو که با این روش رتبش تو الکسا بهبود پیدا کرده

mr-adler
چهارشنبه 27 مهر 1390, 16:12 عصر
سلام
یکی از دوستای من یه وبلاگ داشت و توی این سایت ها ثبت نام کرد بعد از یه مدت زمانی که رفتم به وبلاگش پیج رنکش 2 واحد بیشتر شده بود...:متعجب:
اما در مورد الکسا خبر ندارم که رتبش زیاد شده بود یا نه :متفکر:
البته این رو هم بگم که قبل از اینکه پیج رنکش بشه 2 یه مدت گوگل متوجه شده بود و پیج رنکش رو خطا میداد.

به هر حال زیاد استفاده کردن کار خوبی نیست:لبخند:

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 16:28 عصر
یکی از دوستای من یه وبلاگ داشت و توی این سایت ها ثبت نام کرد بعد از یه مدت زمانی که رفتم به وبلاگش پیج رنکش 2 واحد بیشتر شده بود...من تا حالا ندیده بودم که برای جابجا کردن پیج رنک گوگل هم بشه کاری کرد.

دوستتون چه ابزاری استفاده کرد که پیج رنکش زیاد شد؟

mr-adler
چهارشنبه 27 مهر 1390, 17:51 عصر
من زیاد اطلاعی ندارم. اما فقط میدونم میرفت تو یکی از همین سایت ها و ترافیک بدست میاورد.
فکر نکنم ابزار خاصی داشته باشه:متفکر:اما همین طور که گفتم خود من هم شاهد بودم که یه مدت گوگل پیج رنکشو نشون نمیداد. رفتم دلیلشو خوندم و فهمیدم که دلیلش میتونه از این نوع سو استفاده ها باشه.به خودش هم گفتم.اما بعد از یه مدت با کمال تعجب پیج رنکش 2 شده بود ....
اطلاعات زیادی ندارم فقط میدونم زیاد و مکرر نباید استفاده بشه.

موفق باشید

storm_saeed
یک شنبه 15 مرداد 1391, 22:40 عصر
این سایت ها با استفاده از یک اسکریپت یک سری آی پی مجازی رو به روی سایت شما وارد میکنه در رتبه بندی گوگل(page rank)تاثیر نداره در رتبه بندی الکسا هم خیلی چشم گیر نیست
اگه میخاید سر خودتونو شیره بمالید بدرد میخوره