PDA

View Full Version : سوال: مدت زمان یادگیری asp.net و مدت زمان اجرای یه پروژه با این فریم ورک چه تفاوتی با php داره؟

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 13:08 عصر
من پی اچ پی کار هستم. توی پی اچ پی اول باید دستورات و قواعد این زبان رو یادگرفت و بعد برای حرفه ای شدن باید فریم ورکهایی مثل زند و کیک یا سی ام اس هایی مثل جوملا و ورد پرس رو یادگرفت. انجام این کارها حداقل یک سال طول می کشه.

اگر توی طراحی از سی ام اس ها استفاده کنیم، این سی ام اس ها همه امکانات مورد نیاز رو از قبل ساختن و کمتر از 7 روز می شه یه سایت بزرگ رو طراحی کرد و تحویل مشتری داد.

می خوام بدونم که یادگیری asp.net و انجام پروژه ها با asp.net چه مدت طول می کشه؟ همچنین لطفا بگید که برای حرفه ای شدن در این زبان باید سایر زبانهای این خانواده رو هم بلد بود؟

Saman Hashemi
چهارشنبه 27 مهر 1390, 13:39 عصر
بستگی به خودتون داره میتونه یکساله حرفه ای بشید میشه 10ساله هم نشید (البته شما به نظر با تجربه میایین میدونید ارکان رشد برنامه نویسی چیه...!)
بعد از یاد گرفتن VB.NET یا C# باید یادگیری ASP.NET شروع کنید...!
در ASP هم CMS وجود داره مثل DNN و میتونید ازش استفاده کنید...!

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:32 عصر
بعد از یاد گرفتن VB.NET یا C#‎ باید یادگیری ASP.NET شروع کنید...!من پی اچ پی کار هستم و حداقل یه ساله که دارم کتر می کنم. یکی از دوستام که دانشگاه می ره و زیاد با طراحی وب آشنا نیست بهم گفت که برای پروژه دانشگاه با استفاده از asp.net یه کار انجام دادم و خیلی زود انجام شد و گفت کلا asp.net کار طراحی رو خیلی ساده کرده.

کمی برام عجیب بود چون حتی سی اس اس رو هم به خوبی بلد نبود ولی تونست با asp.net یه پروژه انجام بده. آیا واقعا کار با asp.net به همین سادگی هست؟ لطفا توضیح بدید.

mohammadyaser
چهارشنبه 27 مهر 1390, 14:37 عصر
سلام من هر دو رو کار کردم کار با asp.net خیلی هم راحت نیست ولی asp.net مراجع خوبی برای یادگیری داره .نمونه سایت های اماده خوبی هم رو اینترنت وجود داره که می تونی استفاده کنی و شاید یکی دو ماهه به جاهای خوبی برسی ولی فکر نکنم زود بتونی حرفه ای بشی چون asp.net انتهایی نداره هر چی بدونی بازم چیز جدیدتری هست.می تونی از ebook خوب اقای محمد بشیری استفاده کنی خیلی روان و راحته.موفق باشی

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 15:12 عصر
سلام من هر دو رو کار کردم کار با asp.net خیلی هم راحت نیست ولی asp.net مراجع خوبی برای یادگیری داره .نمونه سایت های اماده خوبی هم رو اینترنت وجود دارهمن شنیدم که کلا 70 درصد سایتهای موجود توی اینترنت با پی اچ پی نوشته شدن و بقیه با سایر زبانها.

شما این مطلب رو تایید می کنید؟

programer-ir
چهارشنبه 27 مهر 1390, 17:08 عصر
نه اشتباه............

idocsidocs
چهارشنبه 27 مهر 1390, 17:22 عصر
نه اشتباه............

چه چیزی اشتباهه؟

aminghaderi
پنج شنبه 28 مهر 1390, 00:06 صبح
سلام.
من در این بحث شرکت می کنم به شرط اینکه برای من حد اقل زیاد ادامه پیدا نکنه؟! (یعنی پاسخ من منجر به وجود امدن N سوال نشه.).

اگر توی طراحی از سی ام اس ها استفاده کنیم، این سی ام اس ها همه امکانات مورد نیاز رو از قبل ساختن و کمتر از 7 روز می شه یه سایت بزرگ رو طراحی کرد و تحویل مشتری داد.
بله با کمک CMS اون هم از نوع رایگان راحت می شه وبسایت ساخت ولی دو مورد جای تامل داره :
1- آیا از یه CMS رایگان می شه هزینه ای گرفت؟ چقدر؟ ایا صرف داره؟ مدیریت محتوا از قوانین بین المللی نرم افزار (GPL) پیروی می کنه آیا می شه مبلغ مورد قبولی اون صرفا برای سرهم کردن سیستم بگیرم؟ و...
2- امنیت سیستم و پایداری اون.

می خوام بدونم که یادگیری asp.net و انجام پروژه ها با asp.net چه مدت طول می کشه؟ همچنین لطفا بگید که برای حرفه ای شدن در این زبان باید سایر زبانهای این خانواده رو هم بلد بود؟ خوب ببین به نظر من یاد گیری Asp.Net به فاکتور های زیادی بستگی داره:
1- میزان استعداد!
2- انگیزه!
3- ضریب هوشی.
4- زمانبندی برای تمرین و مطالعات مقدماتی و متوسط (اینجا بعضی ها مثل بنده روزی 8 تا 14 ساعت(روزهایی که خیلی گیر می کنم از 14 هم تجاوز می کنه) مطالعه و کار می کنه ، یکی نه بیشتر از 4 ساعت براش امکانپذیر نیست؟!).
و در آخر از مرحله متوسط به سمت پیشرفته مرز به خصوصی نمی بینم و شخصا اگر اشتباه نکنم حدودا 4 سالی هست که با Asp.net آشنا شدم و هنوز هم بعد 4 سال دارم یاد می گیرم.
یعنی این روند یادگیری Asp.Net برای من هنوز تمام نشده؟! روز به روز بیشتر به عمق اون فرو می رم.
و به نظر من این نمونه یه پروژه نرم افزاری موفق دنیا بوده که اصل چرخه حیات و پایداری و کیفیت در مهندسی سیستم یا مهندسی نرم افزار رو تا 100 در صد حفظ کرده .

اما انجام پروژه با Asp.Net چه مدت طول می کشه ، بسته به نوع پروژ و وسعت اون داره و همچنین بسته به این داره که چه کسانی می خواهن این سیستم رو پیاده سازی کنند؟!
من به پشتوانه تجربه و علوم مهندسی نرم افزار که مطالعه داشتم ، می گم برای یه وب سایت کاملا حرفه ای و پویا و کاملا استاندارد (مهندسی) از تمام جهات ، با یه تیم 6 نفره نیم حرفه ای حدودا شاید 2 ماه طول بکشه!!

ولی این بهترین حالت مورد تصور هست ، در حالات دیگه یه نفر مبتدی ظرف کمتر از یک ماه هم می تونه همون کار رو انجام بدهد؟!
ولی این کجا و آن کجا!

بله برای حرفه ای شدن حتمی نیاز به تسلط به خانواده JavaScript و Html - CSS و Sql (ترجیحا SQLServer) هست.

نه اشتباه............

نقض کردن یه مورد صرفا کار سختی نیست ؟! اصل دلیل آن هست.

من شنیدم که کلا 70 درصد سایتهای موجود توی اینترنت با پی اچ پی نوشته شدن و بقیه با سایر زبانها.من شنیدم ملاک نیست ، من هم خیلی چیزها در طی روز می شنوم ولی باید همه را قبول کنم؟
شخصا تحقیق نکردم ، یعنی نیاز نمی دیدم که دنبال این موضوع باشم ولی بعید می دونم این موضوع صحت داشته باشه ؟! مگر منبع آماری معتبری اون رو تصدیق کنه.

موفق باشی.

idocsidocs
پنج شنبه 28 مهر 1390, 00:56 صبح
من در این بحث شرکت می کنم به شرط اینکه برای من حد اقل زیاد ادامه پیدا نکنه؟! (یعنی پاسخ من منجر به وجود امدن N سوال نشه.).سعی می کنم !

1- آیا از یه CMS رایگان می شه هزینه ای گرفت؟ چقدر؟ ایا صرف داره؟ مدیریت محتوا از قوانین بین المللی نرم افزار (GPL) پیروی می کنه آیا می شه مبلغ مورد قبولی اون صرفا برای سرهم کردن سیستم بگیرم؟ و...موافقم و به همین دلیل من با این سی ام اسها کار نمی کنم.

2- امنیت سیستم و پایداری اون.در این مورد اطلاعات زیادی ندارم، ولی من هم توی تاپکهای دیگه این موضوع رو دیدم.

من شنیدم ملاک نیست ، من هم خیلی چیزها در طی روز می شنوم ولی باید همه را قبول کنم؟
شخصا تحقیق نکردم ، یعنی نیاز نمی دیدم که دنبال این موضوع باشم ولی بعید می دونم این موضوع صحت داشته باشه ؟! مگر منبع آماری معتبری اون رو تصدیق کنه.
توی ویکیپدیا این توضیحات نوشته شده (http://barnamenevis.org/en.wikipedia.org/wiki/PHP): نظرتون در این مورد چیه؟

As of April 2007, over 20 million Internet domains had web services hosted on servers with PHP installed and mod_php was recorded as the most popular Apache HTTP Server (http://en.wikipedia.org/wiki/Apache_HTTP_Server) module.[39] (http://en.wikipedia.org/wiki/PHP#cite_note-usage-38) PHP is used as the server-side programming language on 75% of all web servers

Saman Hashemi
پنج شنبه 28 مهر 1390, 09:06 صبح
برای اینکه تو هر زمینه ای پیشرفت کنی علاوه بر پیشنیاز های اون رشته باید بین 7 تا 10 سال در اون زمینه فعالیت مستمر داشته باشی و این به برنامه نویسی محدود نمیشه...!

توی ویکیپدیا این توضیحات نوشته شده: نظرتون در این مورد چیه؟
Wikipedia اصلا معتبر نیست و پس هیچ وقت بهش استناد نکن...!:چشمک:

aminghaderi
پنج شنبه 28 مهر 1390, 11:08 صبح
توی ویکیپدیا این توضیحات نوشته شده (http://barnamenevis.org/en.wikipedia.org/wiki/PHP): نظرتون در این مورد چیه؟

Wikipedia اصلا معتبر نیست و پس هیچ وقت بهش استناد نکن...!:چشمک:
من هم موافقم منبع معتبری نیست ؟!
اون هم اینکه این موضوع در قسمت PHP این سایت قرار داده شده.
و به این خاطر قابل استناد نیست ، چون اطلاعات وکی پدیا از اطلاعات عامه تغذیه می شه ،نه اطلاعات متخصصان!
شخصا اگر ببینم روی سایت رسمی php این مطلب باشه ، بدون هیچ چون و چرا قبول می کنم ، با اینکه این شاید یه قضاوت یک طرفه باشه ، ولی چون مطمئن هستم یه تیم پیروز و با این سابقه کاری حرفی رو ناسنجیده نمی زنند .

موفق باشی.