PDA

View Full Version : ساخت فرم های زیبا

Hossis
پنج شنبه 28 مهر 1390, 12:06 عصر
چطور می شه فرمهایی به این شکل و زیبایی ساخت؟؟

http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=76841&d=1319097839

sina_saravi1
پنج شنبه 28 مهر 1390, 12:20 عصر
ترکیب طراحی گرافیکی و برنامه نویسی

البته برای نرم افزارایی که خیلی از گرافیک استفاده شده توش از WPF استفاده میشه. شما میتونید به انجمن WPF رجوع کنید و آموزش هاشو بخونید

M.KH-SH
پنج شنبه 28 مهر 1390, 14:29 عصر
از فن آوری XNA استفاده میکنن که علاوه بر برنامه نویسی معمولی گرافیک باید برنامه نویسی 3بعدی هم بلد باشی
یک تحقیق کلی انجام بدی متوجه میشی که چقدر این فن آوری جالب هستش
در اصل xna سیستم بازی سازی ویژوال استودیو هست و کار کردن با اون هم تقریبا سخت ولی ترکیب این ها با یک win app یک کار بسیار زیبا و به یاد ماندی رو شکل میده

Mitra_folati
پنج شنبه 28 مهر 1390, 20:07 عصر
از فن آوری XNA استفاده میکنن که علاوه بر برنامه نویسی معمولی گرافیک باید برنامه نویسی 3بعدی هم بلد باشی
در اصل xna سیستم بازی سازی ویژوال استودیو هست و کار کردن با اون هم تقریبا سخت ولی ترکیب این ها با یک win app یک کار بسیار زیبا و به یاد ماندی رو شکل میده

نمونه بازی ها یا نمونه برنامه و یا اسکرین شاتی برای این کار می تونید ارائه بدین؟

Hossis
پنج شنبه 28 مهر 1390, 22:59 عصر

میشه توضیح بدید از کجا باید این XNA رو شروع کرد؟؟

ArashRoshan
جمعه 29 مهر 1390, 02:44 صبح
سلام
البته XNA بیشتر برای بازی سازی استفاده می شه ولی امیدوارم آقای M.Kh-SH یقین داشته باشند که این فرم های زیبا با این تکنولوژی نوشته شده اند.
من فکر می کنم این فرم های زیبا تنها گرافیک زیبایی دارند . که گرافیک زیبا را بسیار دقیق و جذاب می توان در Multimedia Builder پیاده سازی کرد . من فکر نمی کنم داخل ایران کسی با xna برنامه نوسی کند من فکر می کنم اون عکس رو با Multimedia Builder ساخته باشند .
ولی اگر برای استفاده از Xna اصرار دارید لینک زیر بد نیست برای دیدن :

http://create.msdn.com/en-US/education/catalog/sample/winforms_series_1

M.KH-SH
جمعه 29 مهر 1390, 08:32 صبح
درسته xna برای بازی سازی هست و این هم درسته که کسی در ایران دنبال این مورد نرفته یا اگر هم رفته باشه خیلی کمه
ولی من یک پروژه از xna دیدم که محیط اجرا شدن برنامه دقیقا محیط 3 بعدی بود خوب حالا یک محیط 3 بعدی دست برنامه ساز رو بیشتر باز میکنه یا یک محیط تک بعدی که بخواین با flash max و یا bulder استفاده کنیم؟

گرافیک در هر چیزی و با هر فن آوری مهم هست (عکس) حتی برای بازی سازی تا انیمیشن های زیبا و با کیفیت طراحی نشده باشه که نمیشه کاری کرد حتی فن آوری به روز باشه

خوب فن آوری xna برای بازی سازی هست درسته ولی من گفتم میشه در زمینه نرم افزار های تجاری هم از اون استفاده کرد که یکم سخته ولی ماه عسل کار یک پروژه خیلی زیبا در یک محیط زیباتر هستش.

حدود چند ماه پیش دنبال این زمینه رفتم ولی چون مشکل سخت افزاری داشتم و تصمیم به آپ دیت سیستم نداشتم دیگه ادامه ندادم
منابع و رفرنس های خیلی خوبی در این زمینه برای آموزش هست یک مدت دنبال باشین می تونین مباحث ابتدایی xna رو یاد بگیرین و در برنامه خود جای بدین

xna هم با زبان vb.net سازگاری داره و به راحتی روی .net اجرا میشه

biotechsoft
جمعه 29 مهر 1390, 13:28 عصر
آقا چرا این همه کار رو سخت و پیچیده میکنید؟
خیلی ساده میشه این کار رو کرد
فقط!
ابتدا طرح مورد نظرتون رو توی فتوشاپ طراحی کنید و با فرمت jpg یا bmp ذخیره کنید
بعد button های اون رو بصورت جدا ذخیره کنید و همه رو داخل یه فرم بذارید و خاصیت FormBorderStyle رو none بذارید و اندازه فرم رو هم اندازه عکس قرار بدین
در آخر هم عکس اصلی رو به عنوان BackgroundImage روی فرموت بذارید و عکس های دیگه رو هم با Picture box بیارید رو صفحه
عملیات کد نویسی مورد نظرتون رو هم توی رویداد های مختلف picture box میتونید بذارید
به همین سادگی
این فرمی که گذاشتید از نظر گرافیکی با همین روشی که گفتم تهیه شده و میشه تا چندین برابر هم زیباتر از این طراحی کرد:لبخندساده:

ArashRoshan
جمعه 29 مهر 1390, 21:02 عصر
آقا چرا این همه کار رو سخت و پیچیده میکنید؟
خیلی ساده میشه این کار رو کرد
فقط!
ابتدا طرح مورد نظرتون رو توی فتوشاپ طراحی کنید و با فرمت jpg یا bmp ذخیره کنید
بعد button های اون رو بصورت جدا ذخیره کنید و همه رو داخل یه فرم بذارید و خاصیت FormBorderStyle رو none بذارید و اندازه فرم رو هم اندازه عکس قرار بدین
در آخر هم عکس اصلی رو به عنوان BackgroundImage روی فرموت بذارید و عکس های دیگه رو هم با Picture box بیارید رو صفحه
عملیات کد نویسی مورد نظرتون رو هم توی رویداد های مختلف picture box میتونید بذارید
به همین سادگی
این فرمی که گذاشتید از نظر گرافیکی با همین روشی که گفتم تهیه شده و میشه تا چندین برابر هم زیباتر از این طراحی کرد:لبخندساده:

درسته این طوری هم میشه ولی باید کامپوننت ها طراحی بشوند .

sina_saravi1
جمعه 29 مهر 1390, 21:07 عصر
درسته این طوری هم میشه ولی باید کامپوننت ها طراحی بشوند .
نیازی نیست

M.KH-SH
جمعه 29 مهر 1390, 21:16 عصر
آگه بخوای با عکس این کار کنی مشکلی نداره ولی برای عکس هایی که گرد هستن چی؟
حتی png هم باشن عکس زیری رو نشون نمیدن فقط رنگ رو نشون میدن پس این خودش مشکل ساز میشه به نظرم.

sina_saravi1
جمعه 29 مهر 1390, 21:31 عصر
آگه بخوای با عکس این کار کنی مشکلی نداره ولی برای عکس هایی که گرد هستن چی؟
حتی png هم باشن عکس زیری رو نشون نمیدن فقط رنگ رو نشون میدن پس این خودش مشکل ساز میشه به نظرم.
نه داداشه من

میتونی از خاصیت ها استفاده کنی
مثل TransparencyKey که رنگ رو میگیره و اون رنگ رو حذف میکنه یعنی باهاش میتونی فرم های سوراخ دار هم درست کنی

M.KH-SH
جمعه 29 مهر 1390, 21:41 عصر
خوب میشه یک نمونه بدی :((

M.KH-SH
جمعه 29 مهر 1390, 21:52 عصر
مشکل برطرف شد
مرسی از راهنماییت