PDA

View Full Version : آموزش: آموزش شدیدا راحت سی شارپ

younes221
پنج شنبه 28 مهر 1390, 12:22 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان.....مدت یه سالی هست که دنبال یه راه میگردم که یه آموزش خیلی راحت سی شارپ ارائه بدم ....بعد از این همه مدت به نتایج زیر رسیدم :

1- یه دست صدا نداره
2- آموزش باید مصور باشه (نه لزوما به صورت مالتی مدیا)
3- اگر تمام سر فصلهای اصلی سی شارپ 300 تا هم باشن!!!!!!!!، سه نفر روزی 3 تاشونو تو سایت بذارن(هر کدوم یکی) یک مرجع کامل خواهیم داشت که همه ازش چیزی یاد میگیریم ،باور کنید زیاد سخت نیست.به طور مثال یک سایت وحشتناک عالی برای سی شارپ homeandlearn ه که تمام سر فصلهاش 160 تایی میشه و به زبان ساده انگلیسیه و جدید پیداش کردم...خب الان 160/3 میشه 54 روز همشو میشه ترجمه کرد....مثلا صفحاتی داره که 10 خطه،از آقایون و خانمهایی که حال ترجمه روزی یه صفحه رو دارن خواهشمندم باهام چت کنن تا با هم هماهنگ بشیم....نظر هم بدین ولی منطقی ...خواهشن تو ذوق نزنین....یه نمونه هم گذاشتم ....واسش نظر بدین....((((((فقط مثاله)))))))))....اگه دوس داشتین ادامه میدم

s3rv3r
پنج شنبه 28 مهر 1390, 14:14 عصر
يه پيشنهاد بهت ميدم. بزرگترين ايرادي كه تو همه آموزش ها هست ميان برنامه نويسي رو شروع ميكنن فقط برنامه نويسي رو ميگن.
90 درصد كساني كه ميان سراغ سي شارپ با سي پلاس آشنايي دارن و طرز كد نويسي رو كار كردن.

بهتره ابزارهارو آموزش بديد. مثلا همون DataGridView اكثرا فقط ميان يه ديتا سورس بهش ميدن تا يه جدول نمايش داده شه. طرز كار كردن باهاش رو نميدونن
رويداد هاي مهم و كاربرديشون
همين مثالي هم كه گذاشتي خوبه براي كار با ابزار ها . كار با openfile dialog

ترجمه كردن فايده اي نداره. از علم و تجربه شخصي كار با ابزار ها بگيد.
نميدونم چجوري بگم . بهتره كار با ابزارهارو آموزش بديد.

يا علي

unknown.unforgiven
پنج شنبه 28 مهر 1390, 15:02 عصر
اگر میخواید واقعاً یه کار خوب انجام بدید به نظر من از دوستان درخواست کمک کن که هر کدومشون راجع به چیزی که توش حرفه دارن یه آموزش کوچیک بدن. مثلاً شخص x بیاد DataGridView رو کامل با یه برنامه توضیح بده، شخص y بیاد openfiledialog رو کامل با مثال توضیح بده. این جوری نشه که از هر چیزی 2 تا property توضیح بدیم و بریم سراغ کنترل های بعدی و الخ.

nilmil_nil
پنج شنبه 28 مهر 1390, 15:28 عصر
منم با شما دوستان موافقم
اگثر دوستان کار با کنترل ها رو بلد نیستن و رویداد هاشون خوب نمیشناسن
پس بهتره شروع کنید .از بقیه دوستانی که اطلاعاتی در مورد کنترل های خاص مثل جانوس و استسمول و ... دارن
مطلب بذارن برای دوستان

زکات علم یاد دادن آن است! اینو یادمون نره !!!!!!!!!!!!!!!!!!

MohammadGh2011
پنج شنبه 28 مهر 1390, 15:43 عصر
سلام عليکم
دوستان خيلي خوب ميشه اگه اين آموزش شروع بشه.
همون طورکه يک عکس شما ضميمه کرديد خيلي خوبه که اينطور آموزش داده بشه.حتي دوستان مبتدي که تازه ميخوان اين زبان رو ياد بگيرن اگه به همون عکسي که دوست خوبمون گذاشتند يه نگاه بندازند همه چي دستگيرشون ميشه.مثل خود من.
از دوستاني که ميتونند و حرفه اي هستند لطفا ياري کنند.

ممنونم

Hybrid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 15:52 عصر
سلام به همه دوستان گلم

آقا واقعا خیلی خوب میشه اگه این آموزش شروع بشه ، کار با ابزارها یکی از مهمترین قسمت های برنامه نویسیه ،اگه هر کی فقط یه دونه ابزار رو کاملا توضیح بده با (رویداداش) باعث پیشرفت خیلیها میشه . اگه به کمک من نیازی باشه دریغ نمیکنم. امیدوارم یکی از بهترین تاپیکا باشه.(The Life)

younes221
پنج شنبه 28 مهر 1390, 17:41 عصر
با تشکر از شما دوستان عزیز که نظر دادین.....همونطور که اشاره فرمودین بهتره هرکس یه مطلب رو که وارده، لزوما نه حرفه ای آموزش بده ((((ولی)))) با راحت ترین مثال....من سعی میکنم از این به بعد هر سری یه قسمت رو با مثال بذارم خواهش میکنم برای پیشرفت خودمون هم که شده پیگیر باشیم.....:قلب:

wolf_majid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 17:48 عصر
سعی کنید هر چیزی را از اول شروع نکنید

http://barnamenevis.org/showthread.php?208537-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B2%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE/page2&highlight=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%D8%B2%DB %8C%D8%A7%D9%86+%D8%B3%DB%8C+%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9 %BE

به نظر من یا لینک بالا را کامل ترش کنید و یا تجربه های شخصی خودتون رو تو برنامه نویسی بنویسید ( روش هایی که به نظرتون خیلی از روش های معمول بهترند , اصولی که برای بهتر نوشتن استفاده می کنید و ...)

wolf_majid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 18:03 عصر
من با یک سری نکته که موقع خوندن کتاب دیتل برداشتم شروع می کنم

bool blnTest = false ;

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
//معکوس کردن یک متغیر بولین
blnTest = !blnTest;
//ایف با یک پاسخ صحیح یا غلط
//در صورت صحیح بودن شرط عبارت بعد از علامت سوال
//و در غیر این صورت عبارت بعد از دو نقطه اجرا می شود
MessageBox.Show(blnTest? "This Is True":"This Is False");
}

wolf_majid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 18:19 عصر
می دونید که اگر یک آرایه را به تابع بدهیم آدرس آن به تابع ارسال می شود و در صورت تغییر ارایه در تابع آرایه اصلی نیز تغییر میکند پس چگونه می توان یک ارایه را به یک تابع ارسال کرد بدون اینکه در آرایه اصلی تغییری ایجاد نشود ؟
int[] arrTest =new int[] {5,3,1,5,7 };

public void Run(int[] arrIn)
{
arrIn[3] = -5;
}

{
Run(arrTest );
string str = string.Empty;
for (int i = 0; i < arrTest.Length; i++)
{
str +=arrTest[i] + "\n";

}
MessageBox.Show(str);
}

جواب : تا جایی که من یادمه این ارسال باید با کلمه کلیدی const انجام میشد ولی حالا تست کردم دیدم جواب نمیده
خوشحال میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده

Arash_janusV3
پنج شنبه 28 مهر 1390, 19:31 عصر
با سلام
من فقط راچب به این تاپیک می خواستم یک نظری رو بدم
تا شاید بتونه کمک کنه که چه آموزشهایی رو برای شروع یک برنامه نویس در نظر بگیرید
وقتی یک فردی تصمیم می گیره که برنامه نویسی رو شروع کنه اولین چیزی که به ذهنش می رسه یاد گرفتن اون برنامه نویسیه ولی نمی دونه باید سراغ چه زبانی بره یعنی نسبت به اون هدفی که داره نمی دونه باید سراغ چه زبانی بره پس ما باید ابتدا کاربردهایی که زبانهای برنامه نویسی برای نوع پروژه ها دارند رو شرح بدیم مثلا vb , c# بهترین زبان برای برنامه های پایگاه داده ای هستند و c++ با توحه به کد نویسی های زیاد اما سرعت بالایی داره و ار این قبیل اطلاعات ...
بعد نکته جالب توجه اینجاست که کاربر وقتی به فکر یادگیری به همراه پروژه هست ، یک پروژه رو انتخاب می کنه برای شروع، حالا تنها پروژه ای که من هنوز نفهمیدم چرا جزء اولین پروژه های مد نظر می شه پروژه حسابداریه که از همه هم سخت تره هم مباحثه مالی و اداری زیادی داره
پس بهتره یک آموزشی باشه که در خصوص یک حسابداری ساده باشه و پله پله در مورد فرمها توضیح داده بشه و آموزش کد نویسی بشه اینجوری کاربردی تره
من همه آموزشهایی که می دونم وجود داره به این طریق آموزش می دهند که اول تعریف متغیر ها و حلقه ها و وراثت و ... بعد شروع می کنند به توضیح کنترل ها و ... در صورتی که اون فرد نمی دونه این ها کجا ها کاربرد داره گیج می زنه بعد وقتی روز استفاده از تحربیاتش می رسه نمی دونه از کجا شروع منه اصلا نمی دونه کنترل های مناسب و یا ابزارهای مناسب کدومند و ...
به نظر من در شروع آموزش نباید هیچ مبجثی در خصوص آموزش به فرد داد بعد از یک توضیح کلی به همراه پروژه به فرد آموزش داد البته جزوئیاتی مثل وراثت و حلفه ها و ... در حین استفاده در پروژه آموزش داده بشه اینجوری همه رو یاد می گیره و سریعتره و نتیجه بهتری می ده
موفق باشید

FastCode
پنج شنبه 28 مهر 1390, 20:55 عصر
const برای C/C++‎ ه.
توی C#‎ هیچ راهی نداره.
به جز به متد AsReadOnly(اگر اشتباه نکنم.)

من از روز اول که C#‎ اومده دارم باهاش کار میکنم و به همه بخشهاش(همه یعنی همه) کار کردم.
هیچ موقع نیاز به چنین موردی پیدا نکردم.

wolf_majid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 21:40 عصر
می دونید که اگر یک آرایه را به تابع بدهیم آدرس آن به تابع ارسال می شود و در صورت تغییر ارایه در تابع آرایه اصلی نیز تغییر میکند پس چگونه می توان یک ارایه را به یک تابع ارسال کرد بدون اینکه در آرایه اصلی تغییری ایجاد نشود ؟
int[] arrTest =new int[] {5,3,1,5,7 };

public void Run(int[] arrIn)
{
arrIn[3] = -5;
}

{
Run(arrTest );
{
str +=arrTest[i] + "\n";

}
MessageBox.Show(str);
}

جواب : تا جایی که من یادمه این ارسال باید با کلمه کلیدی const انجام میشد ولی حالا تست کردم دیدم جواب نمیده
خوشحال میشم اگر کسی میدونه پاسخ بده

طبق گفته دوست عزیز جناب Hajivandian کد رو به صورت زیر تغییر دادم (تابع clone)
int[] arrTest = new int[] { 5, 3, 1, 5, 7 };

public void Run(object arrIn)
{
(arrIn as int[])[3] = -5;

for (int i = 0; i < (arrIn as int[]).Length; i++)
{
str += (arrIn as int[])[i] + "\n";

}
MessageBox.Show("In the Method : \n"+str);
}

{
Run(arrTest.Clone());
{
str += arrTest[i] + "\n";

}
MessageBox.Show(str);
}

wolf_majid
پنج شنبه 28 مهر 1390, 21:52 عصر
const برای C/C++‎‎ ه.
توی C#‎‎ هیچ راهی نداره.
به جز به متد AsReadOnly(اگر اشتباه نکنم.)

من از روز اول که C#‎‎ اومده دارم باهاش کار میکنم و به همه بخشهاش(همه یعنی همه) کار کردم.
هیچ موقع نیاز به چنین موردی پیدا نکردم.

میدونم
من آدم گیریم , این رو قبلا" نوشته بودم الان که دیدمش دنبال جوابش بودم

younes221
چهارشنبه 25 آبان 1390, 17:19 عصر
در این مقاله سعی بنده بر این بوده که اصل مفهوم آرایه را آموزش بدهم و از اضافه گویی پرهیز کنم...مثلا ارتباط دستور foreach و آریه ها و ارسال آرایه به عنوان پارامتر را در مقالات آینده و بعد از فهم مفاهیم اساسی سی شارپ آموزش خواهم داد.کلا اعتقاد بنده اینه که آدم باید کلیاتی از سی شارپ دستش بیاد و از منابعی که کلمات ساده و مثالهای آسون دارن استفاده کنه.
لطفا این مقاله رو دانلود کنید و نظر بدین.سعی میکنم هر 2 یا سه روز یک بار یکی از مباحث سی شارپ رو با زبان و مثالهای ساده براتون آموزش بدم. مثلا مباحثی نظیر Delegate ، String ،Class و....

younes221
پنج شنبه 26 آبان 1390, 20:37 عصر
آموزش کار با متدها

ما که آموزش میذاریم نظر هم ندادین اشکال نداره!!!!!

zarrinnegar
جمعه 27 آبان 1390, 00:28 صبح
با سلام به همه دوستان

به نظر من همه کسایی که اینجا عضو هستن تا حدودی با برنامه نویسی آشنا هستن هر کسی بنا به استعداد و توانایی ها و اطلاعاتی رو که تونسته کسب کنه .
از مبتدی ها گرفته تا حرفه ای ها

از بین کسایی که من مستقیما باهاشون در ارتباط بودم دیدم که هر کدومشون تویه زمینه ای استعداد فوق العاده ای دارن و تو یک زمینه خیلی خوب کار میکنن

مثلا درباره آرایه ها که بحثی پیش میاد بعضی ها مثل آب خوردن ازش حرف میزنن و بعضی ها اصلا متوجه نمیشن که این آرایه چیه و به چه دردی میخوره
ولی از همون شخص که درباره مشکلات sql میپرسی تا آخرش رو برات تجزیه تحلیل میکنه

اینو برای مثال گفتم

ولی وقتی به همه اونها میگی یک برنامه سفارش بگیر یه ترسی تو وجودشون می افته که انگار برنامه نویسی رو الان شروع کردن و نمیدونن از کجا شروع کنن

به نظر من آموزش خیلی خوبه ولی یک هدف رو دنبال کنه همه چی از توش بیرون میزنه . کلاس ها متغیر ها دیتابیس و ...

من پیشنهاد میدم اول یه نظر ستجی بشه درباره نوع برنامه نویسی که سیستمی باشه گرافیکی باشه کاربردی باشه آموزشی باشه یا دیتابیسی (حسابداری و حقوق و دستمزد و ....)

بعد از رو آمار بدست آمده بیایم اول اون برنامه رو تجزیه تحلیل کنیم بعدش برنامه رو 3 لایه یا n لایه طراحی کنیم
بعد زمان کد نویسی ابزار ها رو هم توضیح بدیم
در آخر هم یه کاری رو تجربه کردیم و هم ابزار ها رو شناختیم و هم کد نویسی کردیم و از همه مهمتر یک برنامه مفید داریم

ممکنه خیلی ها بگن خیلی طول میکشه ولی من میگم از اول راه رو بلد باشیم تا آخر بهتره تا اینکه هی تیکه تیکه بیام کد هامونو بزاریم و هی انتقاد بشنویم

البته کد های خطا دارمون رو هم تو تاپیکهای دیگه مطرح میکنمیم و جواب میگیریم

نمیدونم نظر دوستان دیگه چیه

سوداگر
جمعه 27 آبان 1390, 02:18 صبح
سلام!

آموزش شدیدا راحت سی شارپ
یه داستانی بود که نقل اون در اینجا خالی از لطف نیست:
یکروزی فرعون از اقلیدس میخواهد که به او هندسه آموزش بدهد. اقلیدس این درخواست را رد کرده و به افراد فرعون میگوید: «برای یادگیری هندسه، راه پادشاهی وجود ندارد». فرعون، به افرادش دستور داد او را به زندان ببرند تا شاید بعداً نظرش تغییر کرد.
روزها و ماهها، اقلیدس، در زندان فرعون بود تا اینکه به فرعون خبر رسید که اقلیدس، درخواست شما را قبول کرده است!
فرعون دستور داد تا او را بیاورند. وقتی که آنها برای بیرون آوردن اقلیدوس به زندان رفتند، جسد اقلیدوس را دیدند که گوشه ای افتاده و کاغذی هم در کنار آن قرار دارد. آن کاغذ را باز کردند .... روی آن نوشته بود "برای یادگیری هندسه، راه پادشاهی وجود ندارد".
من هم میگویم «برای یادگیری برنامه نویسی، راه پادشاهی وجود ندارد».
نظر من راجع به عنوان تاپیک بود نه چیز دیگر.
والسلام.

younes221
جمعه 27 آبان 1390, 07:52 صبح
با سلام خدمت تمامی دوستان عزیز.....
بنده که از ابتدا این نام رو انتخاب کردم واسه تاپیک منظورم این نبوده که می تونم تنها تمامی مفاهیم رو به صورت خیلی خیلی راحت آموزش بدم بلکه خواستم که هر کس به نوبه خودش یک مطلب رو با مثالهای واقعا قابل فهم نه با استفاده از کلمات ثقیل و مثالهایی که 100 یا بیشتر خط کد دارن آموزش بدن....بنده اعتقادم بر اینه که در حال حاضر شاید کسایی باشن که بهشون بگی با استفاده از دستور for یک لوزی در محیط کنسول بکش واقعا سختشون باشه چون مفهوم اصلی دستورات تکرار رو یاد نگرفتن.نظرم اینه که آدم اول باید مفاهیم رو یاد بگیره بعد بره سراغ محیط ویژوال و کدهای آنچنانی.....در آخر هر آموزشی خالی از اشکال نیست امیدورام راهنمایی بفرمایید.در آینده انشااله آموزش تصویری هم میذارم ولی اول مفاهیم....:قلب:

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 29 آبان 1390, 11:25 صبح
با سلام
پیرو استقبال دوستان بنده هم آموزش های ویدیویی ، متنی و سورس کد های همراه با مستندات رو برای دوستان قرار می دم ...
امیدوارم برای دوستان مفید واقع بشه ...

در اولین آموزش ، سورس برنامه جستجوی دودویی یک عدد در یک آرایه رو آماده کردم که می تونید مشاهده بفرمایید

لطفا با نظراتتون بنده رو در این راه کمک کنید

amazon2
یک شنبه 29 آبان 1390, 12:29 عصر
يه پيشنهاد بهت ميدم. بزرگترين ايرادي كه تو همه آموزش ها هست ميان برنامه نويسي رو شروع ميكنن فقط برنامه نويسي رو ميگن.
90 درصد كساني كه ميان سراغ سي شارپ با سي پلاس آشنايي دارن و طرز كد نويسي رو كار كردن.

بهتره ابزارهارو آموزش بديد. مثلا همون DataGridView اكثرا فقط ميان يه ديتا سورس بهش ميدن تا يه جدول نمايش داده شه. طرز كار كردن باهاش رو نميدونن
رويداد هاي مهم و كاربرديشون
همين مثالي هم كه گذاشتي خوبه براي كار با ابزار ها . كار با openfile dialog

ترجمه كردن فايده اي نداره. از علم و تجربه شخصي كار با ابزار ها بگيد.
نميدونم چجوري بگم . بهتره كار با ابزارهارو آموزش بديد.

يا علي

اگر میخواید واقعاً یه کار خوب انجام بدید به نظر من از دوستان درخواست کمک کن که هر کدومشون راجع به چیزی که توش حرفه دارن یه آموزش کوچیک بدن. مثلاً شخص x بیاد DataGridView رو کامل با یه برنامه توضیح بده، شخص y بیاد openfiledialog رو کامل با مثال توضیح بده. این جوری نشه که از هر چیزی 2 تا property توضیح بدیم و بریم سراغ کنترل های بعدی و الخ.

سلام به همه دوستان گلم

آقا واقعا خیلی خوب میشه اگه این آموزش شروع بشه ، کار با ابزارها یکی از مهمترین قسمت های برنامه نویسیه ،اگه هر کی فقط یه دونه ابزار رو کاملا توضیح بده با (رویداداش) باعث پیشرفت خیلیها میشه . اگه به کمک من نیازی باشه دریغ نمیکنم. امیدوارم یکی از بهترین تاپیکا باشه.(The Life)

کاملا موافقم. خب اگه بقیه دوستان هم موافقن بهتره حالا برای هر کنترل یه شخصی انتخاب بشه..

با تشکر از شما دوستان عزیز که نظر دادین.....همونطور که اشاره فرمودین بهتره هرکس یه مطلب رو که وارده، لزوما نه حرفه ای آموزش بده ((((ولی)))) با راحت ترین مثال....من سعی میکنم از این به بعد هر سری یه قسمت رو با مثال بذارم خواهش میکنم برای پیشرفت خودمون هم که شده پیگیر باشیم.....:قلب:
اگه با راحت ترین مثال باشه که واقعا عالیه خصوصا برای من تازه کار قابل فهم تره. من پیگیر آموزشها هستم.. منتظر همکاری دوستان حرفه ای هستیم:قلب:

younes221
یک شنبه 29 آبان 1390, 15:10 عصر
سلام با تشکر فراوان از همه شما دوستان....چشم از این به بعد هم در مورد مباحث توضیح میدم و هم هر سری یک کنترل......

younes221
دوشنبه 30 آبان 1390, 10:11 صبح
راهنمایی و نظر یادتون نره

Hybrid
شنبه 12 آذر 1390, 11:44 صبح
آموزش داده ها و متغیر ها در سی شارپ به صورت خلاصه و ساده

younes221
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 23:30 عصر
بعد از یه وقفه طولانی به دلیل مشکلات دوباره در خدمت دوستانم این بار با ترجمه یک سایت عالی......

اینم لینک دانلودش
http://thelife.persiangig.com/csharp/easycsharp.zip

در این آموزش مبانی سی شارپ رو به زبان خیلی ساده(به نظر خودم!) توضیح دادم ، این آموزش واسه دوستان تازه کار بسیار عالی هست توصیه میکنم دانلودش کنند .

نظر و دعا یادتون نره :قلب:

Yanehsar
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 09:00 صبح
سلام من یه پیشنهاد دارم اون هم اینه که این آموزشو پروژه ای انجام بدید و آموزش های که میخواهید بگید در قالب اون پروژه بیان کنید.مثلا یه پروژه دفتر تلفن ساده یا فروشگاه بعد قسمتهای این برنامه رو بذارید.مثلا بایند کردن اطلاعات به کمیو باکس و دیتاگرید و... هر کس هم آموزش بهتری داشت تو پروژه بذارید

alexmcse
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 10:22 صبح
سلام
پیشنهاد خوبی دادید
من آمادگیم را اعلام میکنم
بگویید چکار کنیم

Yanehsar
یک شنبه 17 اردیبهشت 1391, 18:10 عصر
با سلام به همه دوستان

به نظر من همه کسایی که اینجا عضو هستن تا حدودی با برنامه نویسی آشنا هستن هر کسی بنا به استعداد و توانایی ها و اطلاعاتی رو که تونسته کسب کنه .
از مبتدی ها گرفته تا حرفه ای ها

از بین کسایی که من مستقیما باهاشون در ارتباط بودم دیدم که هر کدومشون تویه زمینه ای استعداد فوق العاده ای دارن و تو یک زمینه خیلی خوب کار میکنن

مثلا درباره آرایه ها که بحثی پیش میاد بعضی ها مثل آب خوردن ازش حرف میزنن و بعضی ها اصلا متوجه نمیشن که این آرایه چیه و به چه دردی میخوره
ولی از همون شخص که درباره مشکلات sql میپرسی تا آخرش رو برات تجزیه تحلیل میکنه

اینو برای مثال گفتم

ولی وقتی به همه اونها میگی یک برنامه سفارش بگیر یه ترسی تو وجودشون می افته که انگار برنامه نویسی رو الان شروع کردن و نمیدونن از کجا شروع کنن

به نظر من آموزش خیلی خوبه ولی یک هدف رو دنبال کنه همه چی از توش بیرون میزنه . کلاس ها متغیر ها دیتابیس و ...

من پیشنهاد میدم اول یه نظر ستجی بشه درباره نوع برنامه نویسی که سیستمی باشه گرافیکی باشه کاربردی باشه آموزشی باشه یا دیتابیسی (حسابداری و حقوق و دستمزد و ....)

بعد از رو آمار بدست آمده بیایم اول اون برنامه رو تجزیه تحلیل کنیم بعدش برنامه رو 3 لایه یا n لایه طراحی کنیم
بعد زمان کد نویسی ابزار ها رو هم توضیح بدیم
در آخر هم یه کاری رو تجربه کردیم و هم ابزار ها رو شناختیم و هم کد نویسی کردیم و از همه مهمتر یک برنامه مفید داریم

ممکنه خیلی ها بگن خیلی طول میکشه ولی من میگم از اول راه رو بلد باشیم تا آخر بهتره تا اینکه هی تیکه تیکه بیام کد هامونو بزاریم و هی انتقاد بشنویم

البته کد های خطا دارمون رو هم تو تاپیکهای دیگه مطرح میکنمیم و جواب میگیریم

نمیدونم نظر دوستان دیگه چیه

من قبل از این که نظر آقای zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar) رو بخونم تایپک زدم نظر آقای zarrinnegar (http://barnamenevis.org/member.php?31940-zarrinnegar) خیلی خوبه درسته که ظول میکشه اما اگر تایپک فعالی باشه عالی میشه امیدورام اینطوری بشه

younes221
یک شنبه 14 خرداد 1391, 13:52 عصر
اینم آموزش کامل متدها به زبان خیلی ساده..

Boy_nn
یک شنبه 14 خرداد 1391, 15:25 عصر
سلام دوستان
ممنون از زحمتی که می کشید
می خواستم بدونم بهتر نیست به جای آموزش WinApp
WPF رو آموزش بدید الان دیگه چون هم تو منابع فارسی کلی سورس برای WinApp هست ولی برای WPF که خیلی کاربردی تره و به SilverLight هم خیلی نزدیکه منابع خیلی کمی هست حتی توی بازار هم شاید یکی با دو تا کتاب باشه که اونم تعریفی نداره اینجوری هم Win هم web آموزش دادید
هم یه کار نو رو شروع کردید
اگه یه لطف هم بکنید به مباحثی که توی برنامه نویسی کمتر بهش پرداخته شده ولی ارزش زیادی داره رو بپردازید ممنون میشم
مثل : طرز کد نویسی صحیح و استفاده صحیح از ارث بری
و یا مباحثی مثل معماری 3 و 5و7 لایه و.............................
چون کد نویسی رو همه فکر می کنند بلدند ولی چقدر
ویا چطوری یه پروژه رو شروع کنند از ایده اولیه تا تحلیل و ............و کد نویسی

younes221
یک شنبه 14 خرداد 1391, 16:11 عصر
با سلام.....و با تشکر از دوست عزیزم boy_nn
نکات خوبی رو یاد آور شدین...منم با شما موافقم .....واقعا چند نفر وجود دارن که برنامه نویسی رو اصولی یاد گرفتن؟؟؟؟
در ارتباط با مطالبی هم که فرمودین چشم در آینده حتما به اونا هم می رسیم.....

اینم وراثت تقدیم شما

sobhan1990
یک شنبه 14 خرداد 1391, 17:49 عصر
سلام
اول از راه اندازی این تاپیک تشکر میکنم.

من یه سوال دارم: چجوری میشه برای شی ای که تعریف کریدم رویداد قرار بدیم؟ و رویدادش رو چجوری فراخونی کنیم؟

younes221
یک شنبه 14 خرداد 1391, 19:12 عصر
سلام
اول از راه اندازی این تاپیک تشکر میکنم.

من یه سوال دارم: چجوری میشه برای شی ای که تعریف کریدم رویداد قرار بدیم؟ و رویدادش رو چجوری فراخونی کنیم؟

سلام... ببخشید بنده منظورم رو خوب نرسوندم ......منظورم این بوده که آموزش هر مبحثی که دوستان مشکل دارن مثلا جنریکها، اینتر فیس و......

واسه سوال شما فکر میکنم این لینک جوابش باشه :

http://www.codeproject.com/Articles/20000/C-Events-Create-class-events-and-use-that-class

موفق باشین

younes221
جمعه 19 خرداد 1391, 13:40 عصر
با سلام ...اینم یه آموزش ساده از Delegate با یه مثال خیلی ساده

makhan
پنج شنبه 16 آذر 1391, 09:37 صبح
و در اینجا بود که دیگر تایپک خوابید ...

rahe behtari hast
پنج شنبه 16 آذر 1391, 16:54 عصر
با عرض سلام خدمت دوستان.....مدت یه سالی هست که دنبال یه راه میگردم که یه آموزش خیلی راحت سی شارپ ارائه بدم

آقا اول بگم که شدیدا با دیدن تاپیکت ذوق زده شدم!
خب من هم کاملا به این نتیجه رسیدم که آموزش باید شهودی باشه
من تا حالا آموزش توی زمینه های مختلفی مثل: پی ال سی ها... مفاهیم کنترل خطی... مفاهیم الکترونیک... مفاهیم فیزیک و... رو موفق شدم به روش جدیدی شروع کنم و نسبتا توی ایجاد متدهای جدید آموزشی تجربه پیدا کردم. حدود 6 ماهه اومدم به دنیای برنامه نویسی و قصد دارم همین کار رو توی برنامه نویسی انجام بدم. روش شما رو خیلی دوست داشتم به نظر میگیره. البته کامل نیست

روشی که به ذهن من رسید با روش شما متفاوته. اون هم کاملا بر اساس درک شهودی از اون اتفاقی است که داره میفته. اما شاید یک مقدار زیر بنایی تر. قصد داشتم مثل شما یک چنین تاپیکی بزنم و نظر دوستان رو بگیرم اما دیدم هنوز اطلاعات خودم خیلی محدوده و روشم کامل نیست و احتمالا استقبال نمیشه. اما حس میکنم اون روش مکمل خوبی برای کار شما باشه. در واقع میتونم بگم یک مقدمه ای است قبل از کار شما. یعنی اگر بتونیم هر دو کار رو کامل کنیم میتونیم به هم بچسبونیمشون.

من خیلی به آینده ی این مسیر امیدوارم
شما حتما کاری رو که شروع کردی با کمک بچه ها ادامه بده. من هم یکم دیگه کاری که توی ذهنم هست رو بپزم یک نمونه ازش رو میدم تا حرفه ای ها کاملش کنن.

دوست دارم با هم بیشتر در ارتباط باشیم
باز هم ممنون

maythammsp2000
پنج شنبه 16 آذر 1391, 17:45 عصر
سلام دوستان. به نظر من گه همه آموزش ها شون جمع و كنن و به صورت طبقه بندي شده ارائه كنن مفيدتر باشه.تاپيك داره از موضوع اصليش منحرف ميشه.