PDA

View Full Version : چند سوال مبتدیانه !لطفا جواب بدین

Hybrid
جمعه 29 مهر 1390, 13:07 عصر
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز ، چند سوال داشتم اطف کنین جواب بدین خیلی واجبه :
1) من تو یه برنامه یه شی picture box دارم چطور میتونم واسش قابلت zoomبزارم ؟یعنی وقتی یه عکسو load میکنم بتونم تو خود picture box روش zoom کنم؟(zoom با استفاده از scroll موس منظورمه)
2)بتونم مجموعه ای از عکسها رو به برنامم بیارم و بعد با اسفاده از فلش بتونم بین عکسا switch کنم؟

خواهشا زود بم جواب بدین خیلی فوریه ! با تشکر.

sina_saravi1
جمعه 29 مهر 1390, 14:29 عصر
1) من تو یه برنامه یه شی picture box دارم چطور میتونم واسش قابلت zoomبزارم ؟یعنی وقتی یه عکسو load میکنم بتونم تو خود picture box روش zoom کنم؟(zoom با استفاده از scroll موس منظورمه)
2)بتونم مجموعه ای از عکسها رو به برنامم بیارم و بعد با اسفاده از فلش بتونم بین عکسا switch کنم؟

سلام
جواب سوال اولت :
Private Sub Form1_MouseWheel(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.MouseEventArgs) Handles Me.MouseWheel
Dim zoom As Double
If e.Delta < 0 Then
zoom = 0.8
ElseIf e.Delta > 0 Then
zoom = 1.2
End If
PictureBox1.Scale(New SizeF(zoom, zoom))
PictureBox1.Location = New Point(0, 0)
End Sub

sina_saravi1
جمعه 29 مهر 1390, 14:32 عصر

و اما سوال دومت:
اول باید تو فلش عکساتو آماده کنی بعد بیاریش تو وی بی که اوردنش تو ویبی سادست!
یعنی جواب اینو نمیتونی اینجا گیر بیاری جز اینکه نخوای از فلش استفاده کنی و جاش با خود وی بی کاراتو انجام بدی