PDA

View Full Version : سوال: توی htaccess می شه یه کلمه معادل با اسم سایت قرار داد که نیازی به ویرایش نباشه؟

idocsidocs
جمعه 29 مهر 1390, 14:17 عصر
توی کد زیر، www روی آدرس سایت قفل شده. اگر بخوایم فایل htaccess که شامل این تنظیمها هست رو توی 100 سایت مختلف قرار بدیم، باید بجای example اسم سایتها رو قرار بدیم که این زمان بر هست.

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^example\.com$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.com/$1 [R=301,L]

آیا این امکان وجود نداره که بجای example از یه اسم پیش فرض استفاده کنیم تا آپاچی از طریق اون متوجه بشه که منظور ما سایت اجرا کننده این فایل هست؟

Reza1607
جمعه 29 مهر 1390, 18:40 عصر
دقيقا نمي دونم ولي شايد با localhost‏ بشه

idocsidocs
جمعه 29 مهر 1390, 18:45 عصر
دقيقا نمي دونم ولي شايد با localhost‏ بشه

به هرحال باید مطمئن باشم و این امکان توی اسناد آپاچی تعریف شده باشه. آیا سندی از آپاچی دارید که به این موضوع اشاره کرده باشه؟

Hooman.Prog
جمعه 29 مهر 1390, 19:16 عصر
اینو تست کن ببین کار میکنه یا نه:

RewriteCond %{HTTP_HOST} !^www\..*$ [NC]
RewriteRule ^(.*)$ http://www.%{HTTP_HOST}/$1 [R=301,L]
البته روی لوکال با اسم دامین localhost ظاهرا یه مشکلاتی داره، اما روی هاست واقعی امتحان کنی احتمالا جواب بده. چون من بجای localhost یه اسم دیگه تعیین کردم درست کار کرد.

پ.ن:
ظاهرا مشکل با localhost مربوط به فایرفاکس است (احتمالا به دلایل امنیتی).
با IE تست کردم مشکلی نداشت.

idocsidocs
جمعه 29 مهر 1390, 19:42 عصر
اینو تست کن ببین کار میکنه یا نه:
این کد شاید کار کنه ولی برای کاری که من می خوام بنظر جوابگو نیست.

من می خوام توی فایل htaccess بجای اسم سایت، یک کلمه قرار بدم و تمام تنظیمات این فایل رو به کمک همون یه کلمه انجام بدم.

آیا برای این موضوع راه حلی هست؟

Hooman.Prog
شنبه 30 مهر 1390, 09:12 صبح
یه نگاه دوباره به عنوان تاپیک و متن پست اول خودت بکن.
چیزی که شما میخواستی چی بود؟
آیا جوابی که بنده گذاشتم غیر از راه حل همون چیزی بود که پرسیدی؟

%{HTTP_HOST} محتوی اسم دامینی هست که کاربر باهاش به سایت وصل شده. میتونی هرجای دیگری هم در htaccess ازش استفاده کنی.

البته چند نکته:
- رگولار اکسپرشنی که بنده درست کردم کامل نیست و مثلا بنظرم با سابدامین هایی غیر از www به مشکل میخوریم.
- باید فکر این رو هم کرد که اگر کاربری مستقیما با IP به سایت وصل بشه (و در نتیجه دیگه اسم دامینی رو مشخص نکرده) چه اشکالی پیش ممکنه پیش بیاد و براش راهکاری پیاده کرد.

idocsidocs
شنبه 30 مهر 1390, 11:35 صبح
یه نگاه دوباره به عنوان تاپیک و متن پست اول خودت بکن.شاید منظورم رو درست نرسوندم.

توی فایل htaccess جاهایی هست که باید اسم سایت رو بنویسیم، مثلا موقعی که بخوایم از نمایش عکسهامون توی سایتهای دیگه جلوگیری کنیم، www رو روی آدرس قفل کنیم و ....

می خوام بدونم آیا بجای اسم اصلی سایت، یه کلمه دیگه هست که اون رو بذارم توی این فایل تا آپاچی متوجه بشه منظورم اسم اصلی سایت هست؟