PDA

View Full Version : نحوه اتصال به بانک روی سایت ( اکسس) توسط VB

hatefsoltani
یک شنبه 01 آبان 1384, 11:52 صبح
با سلام
من سایتی دارم که برای سیستم اخبار آن از یک بانک اکسس استفاده می کنم . و اونو از طریق وب مدیریت می کنم . حال می خواهم برنامه ای با ویژوال بیسیک بنویسم که بتونه اونو مدیریت کنه ( حذف رکورد - اضافه کردن رکورد - ویرایش رکورد ) ولی نمی دونم چطوری از VB به اون بانک اتصال برقرار کنم ( من به بک بانک روی کامپیوتر خودم این کار رو می کنم )
با تشکر

sarami
یک شنبه 01 آبان 1384, 14:29 عصر
برای این کار شما باید از شی connection استفاده کنید که بسته به اینکه شما از DAO یا ADO یا ADO.net استفاده میکنید خواص مختلفی داره با لینک table هم میتونین این کارو بکنین وقتی دارین لینک table رو استفاده میکنین موقع درخواست مسیر بانک مسیر host خودتون که فایل mdb روی اون هستش رو بدین

hatefsoltani
دوشنبه 02 آبان 1384, 07:53 صبح
با تشکر از زحمتی که کشیدید

من کاری را که فرمودید انجام می دهم ولی vb یک نسخه از بانک رو در شاخه Tempery internet files کپی کرده و یک اتصال به آن ایجاد می کند . من شاید در انتخاب پروایدر اشتباه می کنم
فایل من در شاخهای بصورت زیر روی هاست قرار دارد
http://stu.soltani.ac.ir/fpdb/my.mdb
لطف کنید مراحل ایجاد connection به این بانک با نام my.mdb را مرقوم فرمایید

مجددا از محبت شما ممنونم

sarami
دوشنبه 02 آبان 1384, 09:07 صبح
عزیز یه پروژه جدید اکسس ایجاد کنید در قسمت table راستکلیک کرده و link table رو انتخاب کنید حال از پنجره باز شده در قسمت Look in کادر combo رو به ftp locations تغغیر بده حال add/modify ftb location رو انتخاب کن user name و password خودت رو وارد کن و حالا تمام table هات رو انتخاب کن از این به بعدش برای برنامه نویسی فکر کن که فایل رو کامپیوتر خودته و برنامه تو با این فرض بنویس فکر نمیکنم به مشکلی بخوری

hatefsoltani
دوشنبه 02 آبان 1384, 15:58 عصر
باتشکر از شما می رم که انجام بدم اگه بازم مشکلی بود مزاحم شما خواهم شد .

sarami
دوشنبه 02 آبان 1384, 23:46 عصر
حتما نتیجه کارو اعلام کنین

hatefsoltani
یک شنبه 08 آبان 1384, 10:56 صبح
با سلام
نتونستم کاری رو که فرمودید انجام بدم
مسیری رو که فرمودید رفتم ولی وقتی می خوام ADD می کنم آدرس رو که می خواهم بنویسم وسطاش دکمه ADD غیر فعال می شه . ( فرض کنیم آدرس ftp://www.mysite.com/mysite.com/www/fpdb/test.mdb ولی وقتی می نویسم ftp://www.mysite.com با ادامه دادن آدرس دکمه ADD غیر فعال می شه ) با همین آدرس هم خواستم open کنم نتونستم .

اگه راه دیگه ای داره لطف فرمایید راهنمایی کنید .

با تشکر
سلطانی

noory
یک شنبه 21 مرداد 1386, 09:09 صبح
سلام
من هم همچین مشکلی دارم. این راه رو هم رفتم ولی با پیغام not a valid filename مواجه میشم. در صورتی که فایل کاملا درسته.
دوستان اگه ممکنه مشکل رو بگید یا یه راه دیگه بگید .خیلی فوریه.
ممنون