PDA

View Full Version : گزارش گیری با انتخاب فیلدهای مورد نظر

aliyeh
شنبه 30 مهر 1390, 12:28 عصر
سلام
من می خوام برای مدیر سایتم امکان گزارش گیری و چاپ رو قرار بدم . می خوام که مدیرم بتونه فیلدهایی رو که در گزارش میاد خودش بتونه انتخاب کنه.
من با کریستال کار نمیکنم و می خوام اطلاعات رو در یک گریدویو نمایش بدم.
به نظر شما بهترین راه چیه؟چطور می تونم این کارو انجام بدم.

Saman Hashemi
شنبه 30 مهر 1390, 14:12 عصر
فیلد ها از قبل مشخصه؟اگه آره که چندتا چک باکس بذار هر کدوم تیک زد شرط ساخته شه به عنوان مثال نام تیک زد یه Textbox نمایش داده شه و Where یه پارامتر بهش اضافه بشه WHERE Name=myName
در آخر هم Select تولید شده از بانک Select کن و بریز توی Grid...!
برای چاپ اگر PDF مد نظرت میتونی یا باید از کریستال استفاده کنی یا ITextSharp...!

aliyeh
شنبه 30 مهر 1390, 15:41 عصر
ببینید، من یک جدول دارم به اسم TB_FieldName که نام تمام فیلد هام در اون قرار داره.این جدول 3 تا فیلد داره Name که نام هر فیلد هست،Caption یا عنوان فارسی هر فیلد و Isselected که نشون میده آیا این فیلد برای تهیه گزارش انتخاب شده یا نه.و یک checkboxlist دارم که اطلاعات خودشو از جدول نام فیلدها میگیره. حالا می خوام مدیر هر کردوم از چک باکس ها رو که تیک زد مقدار Isselected اون فیلد برابر true بشه تا بعد بتونم تو گزارشم ازش استفاده کنم.اما نمیدونم چطور باید این کاررو انجام بدم.

aliyeh
یک شنبه 01 آبان 1390, 14:52 عصر
دوستان من موفق شدم. :لبخندساده:
یک فرم جستجو ایجاد کردم که در اون کاربر گزینه های مورد نظر خودشو برای جستجو مشخص میکنه( در اینجا قسمت Where کوئری ایجاد میشه).
بعد که روی دکمه گزارش کلیک کرد یک صفحه باز میشه و تمام فیلدها نشون داده میشه و کاربر میتونه فیلدهای مورد نظرش رو هم تیک بزنه (در اینجا قسمت select ایجاد میشه)
بعد روی دکمه تهیه گزارش کلیک میکنه و یک فرم آماده چاپ که در اون یک گریدویو وجود داره که با استفاده از دستور کوئری بالا پر شده بهش نشون داده میشه.