PDA

View Full Version : سوال: خواندن دیتا ی موجود در یک تگ در یک وب سایت

hamed jalili
شنبه 30 مهر 1390, 13:17 عصر
سلام دوستان ،

کاری که من نیاز دارم انجام بدم اینه که ، لینک یک وب سایت رو به برنامه ام بدم ، و برنامه ام اطلاعات درون یکی از تگ های از قبل تعریف شده اون وب سایت رو بخونه .

ممنون

Amir Oveisi
چهارشنبه 04 آبان 1390, 00:50 صبح
به نظر من ساده ترین راه برای اینکار استفاده از کنترل System.Windows.Forms.Controls.WebBrowser هست. WebBrowser خود WPF کار کردن باهاش مکافات های خودش رو داره و مجبورید با COM Interface‌ها رو در رو بشید که اصلا جالب نیست به نظر من.
اگر از WebBrowser مربوط به win form استفاده کنید کافیه به url مورد نظر navigate‌کنید و در event مربوط به NavigationCompleted محتوای DOM صفحه رو با استفاده از property به نام Document بخونید.

hamed jalili
چهارشنبه 04 آبان 1390, 11:07 صبح
استفاده از System.Windows.Forms هم مشکلاتی در WPF داره ، مثلا من برای FileOpenDialoge این کار و کردم که کلی مشکل برام پیش اومد ، مجبور شدم برنامه همین کارو خودم بنویسم الان هم اگه بخواهم همون کار رو برای این هدف ( خودن تگ وب سایت ) انجام بدم ، فکر کنم باز هم مشکل خواهم داشت .

یه سوال ، شما هم با WPF مشکلات بسیار زیادی دارید ؟

Amir Oveisi
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:37 عصر
برای Dialog ها خود WPF‌ کلاس هاش رو داره . حتی من اوایل که نداشت از win form dialog ها استفاده می کردم اما به مشکلی برنخوردم. در کل اگر نخواید که کنترلی از کنترل های win app‌رو داخل یک container control تو wpf app‌ نشون بدید مشکلی نخواهید داشت. (معمولا).

یه سوال ، شما هم با WPF مشکلات بسیار زیادی دارید ؟
نه. مشکلات به صورت طبیعی در هر تکنولوژی وجود داره. مهم نحوه برخورد با اون مشکل هست. بزرگترین مشکلی که با Wpf داشتم همین قضیه web browser اش بوده که اونم البته قابل حل هست اما باید روش وقت گذاشت و حوصله به خرج داد.