PDA

View Full Version : نیاز به یک Grid برای ورود داده

rainynight
یک شنبه 01 آبان 1384, 22:46 عصر
به یک گرید نیاز دارم که کاربر بتونه اطلاعاتو راحت توش وارد کنه و بصورت خود کار سطر جدید باز کنه و بعد از submit اطلاعات وارد دیتابیس بشه.
دقیقا مثل دیتاگرید در windows application ولی من در صفحات وب میخوام datagrid هم که محدوده و خود کار سطر اضافه نمی کنه چی کار کنم؟؟

Behrouz_Rad
یک شنبه 01 آبان 1384, 22:57 عصر
بخدای واحد قسم این کد همین کار رو انجام میده. :گریه: :گریه: :گریه:
دوستان خواهشمندم قبل از ارسال هر سوالی در مورد دیتاگرید، کدی رو که در لینک زیر گذاشتم و به صورت "اطلاعیه" هم هست ببینید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=26216&page=1
موفق باشید.

rainynight
دوشنبه 02 آبان 1384, 10:18 صبح
به خدا آقا بهروز ماهم اینو خوندیم ، ولی اون دیتا گریدی که اونجاس تعداد سطرهاش چند تاس؟؟؟ جواب برابر سطرهای موجود در دیتابیس
سوال من : گریدی که تعداد سطر هاش نا متناهی باشه مثل خود دیتابیس یعنی هر سطری که تموم بشه خودکار بره سطر بعد منظورمو رسوندم؟؟؟

Behrouz_Rad
دوشنبه 02 آبان 1384, 21:12 عصر
والا احتمالا IQ بنده پایینه.
متاسفانه متوجه نشدم.

rainynight
دوشنبه 02 آبان 1384, 21:53 عصر
:( آقا بهروز تورو خدا از دست ما ناراحت نشید به خدا ما خیلی شما رو دوست داریم یکی بهمون یه چیزی یاد میده در بست 9 کریشیم چه برسه اینکه بی منت جواب سوالمونم بده این چرت و پرت هاییم که بعضی وقتا می گیم به حساب تازه کاریمون بگذارید و مارو ببخشید دوست داریم یه روز مثل شما استاد شیم و به بقیه کمک کنیم ...
بریم سر اصل مطلب
در دات نت وقتی win application می سازیم و دیتا گرید میگذاریم تو صفحه دیتاگرید اون با دیتا گرید asp.net کاملا متفاوت هست دیتا گرید win app برای ورود داده مثل دیتابیس عمل می کنه یعنی شما شروع به وارد کردن دیتا در سطر های میکنید و وقتی سطر اول تموم شد سطر جدید خود به خود و به صورت automatic باز میشه و شما شروع به وارد کردن سطر جدید می کنید می خواستم ببینم تو برنامه های serverside میشه همچین کاری کرد یا برای اینکه سطر جدیدی درست بشه مانند اون مثال باید حتما درخواست سطر جدید به سرور ارسال بشه و یه سطر دیگه تو دیتا گرید اضافه شه
مشکل بعدی دیتاگرید اینه که برای اینکه دیتا وارید کنیم حتما باید دکمه ادیت زده بشه و دیتا گرید ار حالت نمایش به حالت ویرایش در بیاد
اگه یه کامپیوننت آماده باسه اینکار باشه فکر کنم کارم راه بیوفته
واقعا شرمندم از انیکه انقدر ضعیفم تمام سعیمو دارم می کنم....
ممنون از کمک های بی دریغ

Behrouz_Rad
دوشنبه 02 آبان 1384, 22:14 عصر
شما لطف دارید.
پاسخ سوال اول: به هر حال باید زمانی برنامه متوجه پایان کار وارد کردن اطلاعات از جانب شما بشود یا خیر؟
پاسخ سوال دوم: تنها راه همونه!

موفق، موید و پایدار باشید.