PDA

View Full Version : ورود متن به همراه عکس و جدول و ... در بانک

ebrahim.n65
دوشنبه 02 آبان 1390, 08:57 صبح
من می خوام یه سری متن به همراه جدول و عکس رو تو بانک SQL ذخیره کنم (درست مثل همین فرم ایجاد تاپیک جدید که الان دارم تو تایپ میکنم) تو ASP.NET از چی استفاده کنم. و بعد چجوری بخونمش تا درست نشون بده .
درواقع یک خبر ورزشی رو همراه با عکس و جدول رقابتها رو می خوام تو سایتم نشون بدم.

modern_amin
دوشنبه 02 آبان 1390, 09:04 صبح
سلام هموطن
نمی دونم تو ذهنت دقیقا چیه
ولی فکر کنم دیتاگریدویو کارت رو راه می ندازه ، هم عکس میتونی داخلش لود کنی ، هم جدول متن

ebrahim.n65
دوشنبه 02 آبان 1390, 09:09 صبح
مرسی از توجهتون دوست عزیز .
می خوام یک خبر ورزشی رو بهمراه عکس و یک جدول ساده تو بانک SQL بریزم ٬ حالا از TEXTBOX استفاده کنم یا چیزه دیگه ای هم هست.
اگه از HttpUtility.HtmlEncode استفاده کنم درست تو بانک ذخیره می شه که بعدا بتونم تو سایتم متن خبر رو کامل نشون بدم؟

modern_amin
دوشنبه 02 آبان 1390, 09:19 صبح
بله،
من اگر جایه شما بودم یک فرم مخصوص درست میکردم و اونجا عملیات ثبت و ویرایشم و انجام می دادم

ebrahim.n65
دوشنبه 02 آبان 1390, 09:21 صبح
خوب چجوری من بلد نیستم!

modern_amin
دوشنبه 02 آبان 1390, 09:43 صبح
اصول کار به این صورت هست که چندتا textbox ، file upload و chechbox تو صفحه میندازی
یکی مربوط به عنوان خبر ، متن خبر ، عکس خبر ، تاریخ ثبت و چکباکس نمایش خبر و .... بهمراه یک باتن ثبت اطلاعات
رو باتن 2بار کلیک میکنی
بعد کدهای اعمال insert تو دیتابیس رو مینویسی
بعنوان مثال یک کد ساده :

string ImageFileName = System.IO.Path.GetFileName(FileUpload1.PostedFile. FileName);
while (System.IO.File.Exists(pathImage))
{
ImageFileName = "1" + ImageFileName;
}
FileUpload1.PostedFile.SaveAs(pathImage + ImageFileName);
SqlCommand storeimage1 = newSqlCommand("INSERT INTO Tkhabar " + "(onvan_khabar, matn_khabar,noe_khabar, " +
" ax_khabar,tarikh_zaman_sabt,namayesh_khabar,tedad_ namayesh) " + " values ('" + TextBox_onvan.Text + "', " +
" '" + TextBox_matn_khabar.Text + "','" + DropDownList_noe_khabar.Text + "', '" + ImageFileName + "' , " +
" '" + TextBox_zaman_sabt.Text + "' ,@POINTERnamayesh_khabar,'" + "0" + "')", myConnection);
if (CheckBox1.Checked == true)
{
storeimage1.Parameters.AddWithValue("@POINTERnamayesh_khabar", 1);
}
else
{
storeimage1.Parameters.AddWithValue("@POINTERnamayesh_khabar", 0);
}
myConnection.Open();
storeimage1.ExecuteNonQuery();
myConnection.Close();

Saman Hashemi
دوشنبه 02 آبان 1390, 10:05 صبح
در مورد Editorها تحقیق کنید...!
TinyMCE,FCKEditor,FreeTextbox,HtmlEditor,...

ebrahim.n65
دوشنبه 02 آبان 1390, 10:09 صبح
میشه یه توضیحی بدی ٬‌ مقاله ای در این مورد داری ؟

Saman Hashemi
دوشنبه 02 آبان 1390, 10:30 صبح
ادیتورها اکثرا با جاوا اسکرپیت یا jQuery پیاده سازی میشن و انواع قابلیت کار روی متن مانند WORD دارند و کاربر در بعضی ادیتور ها مثل FCKEditor خودش میتونه فایل های عکس و فیلم و... بر روی سرور قرار بده توی متن ازش استفاده کنه...!
به اینجا (http://www.ittutorial.ir/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%88-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%D B%8C-%D9%85%D8%AA%D9%86-wysiwyg/)مراجعه کنید...!

M1450M
دوشنبه 02 آبان 1390, 12:25 عصر
خب ا
اگه از ادیتور استفاده کنه که نمیشه واسه نمایش اطلاعاتش تفکیکی قائل بشه . مثلا نمیتونه جدول یا عکس ها رو هر طور که میخواد نشون یده . اکانش هست ؟
چیزی که به ذهن من میرسه اینه که شما یه جدول قرار میدید که توی اون text box - fileupload و هر چیزی که لازم دارید رو قرار بدید و با یه باتن این ها رو بریزید توی دیتا بیستون .
واسه نمایش هم از یه گرید ویو استفاده کنید .

Saman Hashemi
سه شنبه 03 آبان 1390, 08:02 صبح
بله امکانش هست بعضی ادیتورها مانند FreeTextBox آدرس عکس درون متن بهتون میده در ضمن شما میتونید با Regex آدرس تمام عکس های درون متن بدست بیارید...!