PDA

View Full Version : سوال: استفاده از پایگاه داده sql server در c#

SalmanAdl
دوشنبه 02 آبان 1390, 20:37 عصر
با سلام خدمت تمامی برنامه نویس های گُل
یه مطالبی هست که برام نا مفهومه، هرچیم سرچ می کنم نتوسته منو قانع کنه.
ازتون می خوام کمکم کنید؟
1- می خوام بدونم چند روش برای کار با بانک sql server هست کدومش بهتره؟
2- مثلا اگه بخواهیم یه برنامه مثل حسابداری بنویسیم و بدیم دست مشتری کدوم روش استفاده از sql بهتره
3- اگه یه منبع خوب برای کار با پایگاه داده sql در c# سراغ دارین توروخدا بزارین استفاده کنیم.
ممنون
pooneh_zn
دوشنبه 02 آبان 1390, 21:11 عصر
به نظرم کتاب "برنامه نویسی پایگاه داده ها باcsharp 2008 -ویدا اگروال -کامران سیروسیان-انتشارات نص"
بد نیست

haniyehghassami
دوشنبه 02 آبان 1390, 22:37 عصر
سلام
به نظر من برنامه نویسی به لینکیو جالبه
بهتر هست واسه اولین بار امتحانش کنین
این لینک (http://www.aliaghdam.ir/2011/01/linq.html)میتونه مفید باشه

mmd2009
دوشنبه 02 آبان 1390, 22:45 عصر
با سلام.

سوال یکتون یه خورده گنگه منظورتون چیه چند نوع روش برای کار با Sql سرور. اگر منظورتون تکنولوژی های Vs برای کار با بانک اطلاعاتی Sql هست باید بگم که روش قدیمی Ado هست که همون Dataset و ایجور چیزاست و روش های جدید هم مثل classSql یا همون LinqToSql هست و یکی هم قوی تر هست اونم entity Framework یا همون LinqToEntity هست. ( این دو نام که گفتم رو هرجا بگی بیشتر متوجه میشن منظورتروش کار با linq هست)

سوال دو رو هم میتونم به جرات بگم که linqToEntity خوبه حداقل برای من خوب بوده البته پیشنهاد میکنم اول مسلط بشی بهش بعد ازش استفاده بکنید چون به مشکل بر میخورده اگر ندونسته وارد دنیای جدیدی بشید.

سوال 3 هم باید بگم منبع سایت برنامه نویس برای ورژن فارسیش منظورم بود برای ورژن خارجیش هم Stackoverflow خوبه واسه کتاب هم پیشنهاد من به شما خوندن کتاب های زبان اصلی هست. ولی اگر مقدور نیست جستجو بکنید linqTo Sql یا Entity مطالب مفیدی فارسی هم پیدا میکنید

امیدوارم توضیحات مفید بوده باشن

موفق باشید

SalmanAdl
سه شنبه 03 آبان 1390, 11:17 صبح
با تشکر از دوستان بلاخره تونستم با sql ارتباط برقرار کنم و یه متنو در یک بانک ذخیره کنم
خیلی خوشحالم
ممنون از همتون