PDA

View Full Version : کش شدن اطلاعات در textbox

omid6630
دوشنبه 02 آبان 1390, 21:26 عصر
با سلام و احترام .

چکار کنم که بعد از ذخیره ی اطلاعات text box های یک صفحه . برای بار بعدی ، بطور پیشفرض اسامی قبلی را معرفی نکنه .

آیا این کار ( ذخیره ی ) محتوای قبلی در text box ها بوسیله ی کوکی انجام میشود ؟

راهنمایی کنید .

moferferi
دوشنبه 02 آبان 1390, 22:46 عصر
viewstate را غیر فعال کن

omid6630
دوشنبه 02 آبان 1390, 22:51 عصر
viewstate را غیر فعال کن

نمیتونم - چون در برنامه ازش استفاده میکنم.

Mostafa_Dindar
دوشنبه 02 آبان 1390, 23:08 عصر
سلام ،

به این خصیصه AutoComplete گفته میشه . در صورتی که از فایرفاکس استفاده میکنید این مسیر را دنبال کنید :

At the top of the Firefox window, click on the Tools menu and select Options...On the menu bar, click on the Firefox menu and select Preferences...At the top of the Firefox window, click on the Edit menu and select Preferences....
Select the Privacy panel.
Set Firefox will: to Use custom settings for history.
Remove the check mark from the box that says Remember search and form history.
Click OK to close the Options windowClick Close to close the Preferences windowClose the Preferences window. .

در صورتی که از Internet Explorer استفاده میکنید :

Open Microsoft Internet Explorer.
Click Tools and then Internet Options.
In the Internet Options window click the Content tab (http://www.computerhope.com/jargon/t/tab.htm).
Click the AutoComplete button (http://www.computerhope.com/jargon/p/pushbutt.htm).
Check or uncheck the options you wish have or not have AutoComplete. Below is a brief explanation of what each of the options are for.

موفق باشید

omid6630
دوشنبه 02 آبان 1390, 23:30 عصر
من میخوام تو برنامم استفاده کنم .

صفحه ی ورود اطلاعاتم برای چند مدیر مشترکه .

می خوام بعد از زدن دکمه ی ثبت اطلاعات . پیش فرض های text box هم از بین بره . تا وقتی که مدیر بعدی میاد و وارد میکنه ، پیشنهاد داده نشه .

متشکرم

Mostafa_Dindar
سه شنبه 03 آبان 1390, 00:16 صبح
من میخوام تو برنامم استفاده کنم .

صفحه ی ورود اطلاعاتم برای چند مدیر مشترکه .

می خوام بعد از زدن دکمه ی ثبت اطلاعات . پیش فرض های text box هم از بین بره . تا وقتی که مدیر بعدی میاد و وارد میکنه ، پیشنهاد داده نشه .

متشکرم

لطفا این پست (http://kb.mit.edu/confluence/display/ist/Disable+Password+Saving+in+Web+Browsers) را مطالعه بفرمائید تا پسوردها ذخیره نشوند . ولی این مورد با موردی که پیشتر در پستهای قبلی گفتید متفاوت هست .

موفق باشید

omid6630
چهارشنبه 04 آبان 1390, 16:19 عصر
لطفا این پست (http://kb.mit.edu/confluence/display/ist/Disable+Password+Saving+in+Web+Browsers) را مطالعه بفرمائید تا پسوردها ذخیره نشوند . ولی این مورد با موردی که پیشتر در پستهای قبلی گفتید متفاوت هست .

موفق باشید

من سوالم واضحه .

یک فرم دارم که ثبت اطلاعات میکنم .
یک مرتبه text box ها رو پر میکنم و ذخیره ی اطلاعات رو میزنم .
برای بار بعدی که میخوام اطلاعات رو ذخیره کنم ، روی هر کدوم از textbox ها کع میرم textbox بطور پیش فرض مقداری رو که در دفعه ی قبلی نوشته بودم رو نشون میده .

می خوام اینطوری نباشه . یعنی برای مرتبه ی بعد از ثبت اطلاعات دیگه textbox ها پیشفرص نداشته باشن .

همین .

omid6630
چهارشنبه 04 آبان 1390, 18:08 عصر
من سوالم واضحه .

یک فرم دارم که ثبت اطلاعات میکنم .
یک مرتبه text box ها رو پر میکنم و ذخیره ی اطلاعات رو میزنم .
برای بار بعدی که میخوام اطلاعات رو ذخیره کنم ، روی هر کدوم از textbox ها کع میرم textbox بطور پیش فرض مقداری رو که در دفعه ی قبلی نوشته بودم رو نشون میده .

می خوام اینطوری نباشه . یعنی برای مرتبه ی بعد از ثبت اطلاعات دیگه textbox ها پیشفرص نداشته باشن .

همین .

جواب سوالم رو پیدا کردم ؛

راه حل:

کنترل TextBox دارای خصوصیتی به نام AutoCompleteType می باشد که در صورتی که مقدار این خصوصیت را برابر Disabled تعیین کنیم، خاصیت AutoComplete این کنترل خاموش می شود. اما متاسفانه مرورگر firefox از این خصوصیت پشتیبانی نمی کند!
راه حل بهتری که در حال حاضر توسط معروفترین مرورگر ها حمایت می شود، استفاده از خصوصیت autocomplete می باشد. در صورتی که این خصوصیت را با مقدار off به یک کنترل TextBox اضافه کنید، خاصیت AutoComplete این کنترل خاموش می شود. در قسمت زیر نحوه ی انجام این کار را ملاحظه می نمایید.
<asp:TextBox ID="TextBox1" runat="server" autocomplete="off" ></asp:TextBox>