PDA

View Full Version : سوال: مشکل در برنامه نویسی C

Sepehr M
چهارشنبه 04 آبان 1390, 17:30 عصر
سلام...
من تو محیط برنامه Turbo C که میخوام برنامه بنویسم موقع Complile کردن با چند نوع Error مواجه میشم که یکیش از #include اشکال میگیره و یکی دیگه اش هم از Scanf و Printf
واسه #include میزنه که Unable to open include file <stdio.h>
برای scanf و printf هم پیغام میده که they should have a prototype
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

ممون!!!

developing
پنج شنبه 05 آبان 1390, 09:21 صبح
با سلام

در مورد خطاي اول اينكه بايد ببينيد كه فايل stdio.h در پوشه ي include كامپايلرتون نصب هست يا نه. احتمالا يا نصب كامپايلر درست انجام نشده و يا اينكه محل فايل stdio.h از محل اصلي تغيير داده شده. يا حتي مي تونه پاك شده باشه.(سهوا يا اينكه توسط ويروس و يا ...)
در محيط هاي برنامه نويسي معمولا اگر خطاي اول برطرف بشه خطاهاي بعدي هم خودكار برطرف مي شه.مثلا در مورد برنامه ي شما چون توابع printf و scanf در فايل سرآيند stdio.h قرار دارند شما خطاي اول رو برطرف كنيد اين دو تا خطا هم خودبه خود برطرف مي شن.

Sepehr M
پنج شنبه 05 آبان 1390, 14:15 عصر
سلام ممنون بابت پاسختون اما من درست متوجه نشدم...یه بار برنامه رو پاک کردم از اوع نصب کردم و حتی یکبار هم تمام درایورهامو با ویروس اسکن چک کردم و بازم مشکلم رفع نشد!!!
موقع نصب برنامه هم فقط گزینه Next بود که برنامه نصب بشه پیغام دیگه ای راجع به تغییر محل فایل Stdio.h نبود...
مشکل از کجاست پس؟؟؟

m.soleimani
پنج شنبه 05 آبان 1390, 19:08 عصر
سلام...
من تو محیط برنامه Turbo C که میخوام برنامه بنویسم موقع Complile کردن با چند نوع Error مواجه میشم که یکیش از #include اشکال میگیره و یکی دیگه اش هم از Scanf و Printf
واسه #include میزنه که Unable to open include file <stdio.h>
برای scanf و printf هم پیغام میده که they should have a prototype
کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

ممون!!!
کدت رو بزار اینجا تا بشه روش نظر داد.

سلام ممنون بابت پاسختون اما من درست متوجه نشدم...یه بار برنامه رو پاک کردم از اوع نصب کردم و حتی یکبار هم تمام درایورهامو با ویروس اسکن چک کردم و بازم مشکلم رفع نشد!!!
موقع نصب برنامه هم فقط گزینه Next بود که برنامه نصب بشه پیغام دیگه ای راجع به تغییر محل فایل Stdio.h نبود...
مشکل از کجاست پس؟؟؟
حیف وقتت و چشم‌هات نیست شما برو اینو دانلود کن هم اپن‌سورس هست هم ویژوال دیگه توی این دوره با توربوسی یکم خز بازی هست به هر حال هر جور راحتی لینک رو برات قرار میدم اینجا :
http://www.bloodshed.net/dev/devcpp.html