PDA

View Full Version : سوال: اساتید لطفا راهنمایی کنید(شروع با C# از صفر)

Mohammadw
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:12 عصر
سلام دوستان خسته نباشید

کل مطالب رو گشتم به نتیجه خوبی نرسیدم دوستان دیگر این سوال را پرسیده بودند یا جواب نداشت یا جواب کوتاه و دادن لینک بود . حالا اگه لطف کنید تو همین تاپیک اساتید راهنمایی کنند که مرجع کلی باشه برای کسانی که میخوان سی پارپ را شروع کنند

من کتاب آقای محمد هاشمیان را دارم که قشنگ در مورد سی شارپ توضیح داده .

اما سوال من اینه که باید چه قواعد کلی رو یاد بگیریم تا بتونیم سی شارپ یاد بگیریم ؟
به چه نکاتی باید توجه کنیم ؟
رشته ها . متغیر ها چقدر مهم هستند؟
بدون شک در این کتاب کل کدهای را آموزش نیستن ولی وقتی از همین سایت برنامه دوستان که من باز متن است را دانلود میکنم از کدهای خاصی استفاده کردن این کدها را باید چجوری یاد بگیریم منبعی هست؟

و در آخر از اساتید میخوام که همه جوره راهنمایی کنند که ما هم بتوانیم برنامه نویسی را شروع کنیم
و همچنین این تاپیک محلی بشهخبرای کسانی که مثل من الان سر گردان هستند که چجوری این زبان را یاد بگیریم .
امیدوارم که با کمک دوستان به نتیجه برسیم
sobaisobai
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:22 عصر
سلام دوست عزیز
قواعد کلی به نظر من OOp و برنامه نویسی لایه ای هست
رشته ها و متغییر ها و حلقه ها و .... از مباحث ابتدایی و Base سی شارپ و هرزبان برنامه نویسی دیگه ای هست که باید حتما یاد بگیرید
موفق باشی

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:47 عصر
سلام.
چيزي رو كه توي كتابها ياد ميده ده درصد چيزايي هست كه برنامه نويسها ياد دارند ! اين جمله رو ميگم تا بدونيد اكتفا كردن به كتاب شما رو عقب نگه ميداره و البته شروع كردن بدون مشورت هم شما رو از روش صحيح برنامه نويسي عقب ميندازه. همين كه اين تاپيك رو اينجا مطرح كرديد يعني يه گام مثبت. براي شروع ميشه از كتاب استفاده كرد مثلا اينكه چطور يك كلاس ساخته ميشه و يا يادگيري مفاهيم و كليات و در بعضي موارد جزييات .
همونطور كه دوست عزيز ديگه مون گفت خدمتتون oop و برنامه نويسي لايه اي و البته سرويس بيس هم براي مرحله بعدي پيشنهاد ميشه.در اين سايت مقاله درباره اين جور مطالب زياد هست ميتونيد استفاده كنيد و نيز اشكالاتتونو از بچه هاي اكتيو سايت بپرسيد. واقعا با جون و دل كمكتون ميكنن.
براي يادگيري بهتره كه يك پروژه آسون رو استارت بزنيد به خودتون ايده بديد و هر طور شده پياده سازيش كنيد خواهيد ديد كه چقدر در يادگيري شما موثر است. اين تجربه هست كه به شما كمك ميكند و بس.
موفق باشي دوست عزيز

csharpprogramer88
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:49 عصر
سلام
به نظر من ، شما یک پروزه به دست بگیر و چیزهایی که تا به امروز یاد گرفتید را تو اون پیاده کنید خودتون دستتون میاد که کجاها مشکل دارید

موفق باشید

Mohammadw
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:54 عصر
ممنون دوستان عزیز
به نظر خودم هم بدون مشورط کاری را انجام دادن نتیجه خوبی نداره.
خب شما میگید یک پروژه برای خودم تعریف کنم و انجام بدم
خب بنده هنوز چیز زیادی از سی شارپ نمیدونم با دستواتش آشنا نیستم . البته چند سال پیش خیلی کم ویژال بیسیک کار کردم ولی تقریبا چیزی یادم نیست.
خب به قول شما به کتاب هم نباید زیاد متکی بود . خب منبعی هست که نمونه کد ها و توضیح کدها روبده ؟
مشکل من هنوز اینه که از کجا شروع کنم
ببخشید که سرتون رو درد میارم .

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 آبان 1390, 19:57 عصر
چند نكته مهم قبل از شروع بهتون پيشنهاد ميكنم:
1- از ويزارد مطلقا استفاده نكنيد.
2-هميشه آسون ترين راه بهترين راه نيست.
3-هميشه نياز آينده رو پيشبيني كنيد طوري كد بزنيد كه بعدا براي پروژه هاي ديگه بتونيد استفاده كنيد.لازمه اين كار يادگيري كامل كلاسهاست.
4- توابع آماده و كتابخانه ها خيلي بهتون كمك ميكنند از MSDN حتما استفاده كنيد sample هاي خوبي بهتون ميده.

Mohammadw
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:14 عصر
تشکر از همه

خب کد زیر رو ببینید فکر کنم از این ساده تر نشه (از کتاب برداشتم )

//Display a message box greeting the user
MessageBox.Show("Hello " + txtName.Text +
"! Welcome to Visual C# 2005.",
"Hello User Message");

خب حالا مثلا میفهمم که MessageBox.SHOW یک پیغام رو نشون میده
حالا مثلا میخوام یه کاری کنم که هرچی رو توی تکست باکس مینویسم توی یک لیبل هم بیاد . خب الان من کد لیبل رو از کجا بیارم؟
اقا بازم میگم منو ببخشید به خدا شرمنده خیلی گیج شدم

MohammadGh2011
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:34 عصر
حالا مثلا میخوام یه کاری کنم که هرچی رو توی تکست باکس مینویسم توی یک لیبل هم بیاد . خب الان من کد لیبل رو از کجا بیارم؟
سلام عليکم
شما براي اين کار از جعبه ابزارتون(سمت چپ)يک کنترل Label و يک کنترل TextBox رو فورمتون اضافه کنيد.
داخل textbox دابل کليک کن و کد زير رو بنويس بعد برنامت رو اجرا کن.و داخل تکست باکس هر چي بنويسيد رو Label هم نشون داده ميشه.

label1.Text = textBox1.Text;

اقا بازم میگم منو ببخشید به خدا شرمنده خیلی گیج شدم
خواهش ميکنم دوست عزيز.سعي کن اول خودت اين کد ها رو امتحان کني بعد اگه خيلي سخت بود سوالتون رو مطرح کنيد.به خاطر اين که اين چيزهايي که پرسيديد خيلي
مبتدي هستن.شما همون کتاب سيد محمد هاشميان رو ادامه بديد تو اون همه چي رو توضيح داده.
اگه سوالي بود در خدمتم
موفق باشيد

Mohammadw
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:45 عصر
تشکر عزیز
خب الان من تو این کتاب به کدام نکته ها یا مطالب بیشتر توجه کنم ؟
چه مطالبی واقعا مهم و حیاتی هستند ؟

MohammadGh2011
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:54 عصر
شما بايد همه ي مطالبش رو بخونيد با اين که تعداد صفحاتش خيلي زياده ولي کتاب آقاي هاشميان ميشه گفت خيلي خوبه و همه چيز رو به طور کامل و ساده توضيح داده.
+ خوندن اون کتاب ،شما بايد سورس هاي ديگري رو هم بررسي کنيد که دوستان ديگه اي نوشتند. و اينجا اساتيدهاي بزرگي هستند که ميتونند راهنماييتون کنند اگه مطلبي رو خونديد و متوجه نشديد اينجا يه تاپيک جديد ايجاد کنيد ک سريع به جوابتون ميرسيد.(به خوب تالاري اومديد.چون هر لحظه تاپيک هاي جديدي ايجاد ميشه و سريعا به اون ها پاسخ داده ميشه و تعداد افرادي که تو تالار سي شارپ فعاليت ميکنند نسبت به تالارهاي ديگه زياده.)همين طور ادامه بديد موفق ميشيد.
قبلا چه زبان برنامه نويسي بلد بوديد؟

Mohammadw
چهارشنبه 04 آبان 1390, 21:12 عصر
اول تشکر کنم که روحیه میدید واقعا انرژی گرفتم

خیلی وقت پیش یک کم با ویژال بیسیک کار کرده بودم که الان تقریبا هیچی یادم نیست ...

کتاب اقای هاشمیان خوب توضیح میده فقط یه کم حجم مطالب بالاست .

خب من الان با کتاب پیش میرم .
تا ببینم خدا چی میخواد
واقعا به سی شارپ علاقه دارم
ولی یک کم گیج هستم
نمیدونم موفق میشم یا نه ؟!

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 آبان 1390, 21:25 عصر
واسه هر سوالتون يك تاپيك جديد ايجاد كنيد .الان موضوع سوالتون و بحثش عوض شده .نظم تالار هم بهم نميريزه پستتون هم حذف نميشه

MohammadGh2011
چهارشنبه 04 آبان 1390, 21:34 عصر
به غیر از کتاب اقایای هاشمیان کتاب دیگه ای هم هست ؟
کتاب هاي خيلي زيادي هست بيشتر انگليسي. و فارسي هم پيدا ميشه.شما تو گوگل جستجو بفرماييد حتما يه چيزهايي پيدا ميکنيد.من خودمم پيدا کردم براتون ميزارم.

موفق باشيد

MohammadGh2011
چهارشنبه 04 آبان 1390, 22:41 عصر
ولی یک کم گیج هستم
نمیدونم موفق میشم یا نه ؟!
اگه تلاش کنيد چرا موفق نميشيد.به نظر من همون کتاب آقاي هاشميان خوبه
همون رو بخونيد .دنبال کتاب هاي ديگه فعلا نَريد.
سعي کن با برنامه هاي ساده شروع کني.

موفق باشيد

Amir Oveisi
پنج شنبه 05 آبان 1390, 01:54 صبح
کاربر گرامی Mohammadw به برنامه نویس خوش آمدید. امیدوارم که در کنار سایر کاربران گرامی و اساتید محترم که در این سایت فعالیت می کنند روز های خوب و همراه با دانش و پبشرفت داشته باشید. :)
اما لطفا قبل از هر چیز قوانین فعالیت در سایت رو مطالعه کنید به دقت و تمام تلاشتون رو برای رعایت قوانین انجام بدید. مطمعن باشید در اینصورت خیلی سریعتر به هدفتون میرسید.

این پست شما بسیار تکراری هست و شما باید مطالب خودتون رو در ادامه تاپیک های مشابهی که با جستجو پیدا کرده بودید مطرح می کردید. اما به خاطر پاسخ هایی که سایر کاربران دادند تاپیک رو حذف نمی کنم. اما تاپیک قفل میشه و اگر خواستید در این زمینه سوال های دیگری بپرسید به همون شیوه ه ای که گفتم عمل کنید لطفا.

با تشکر از همراهی همه دوستان گرامی.
موفق باشید