PDA

View Full Version : حرفه ای: حدث زدن مطلبی که کاربر با وارد کردن اولین کلمه بشود کل جمله تایپ بشه.

bozhmehrani
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:36 عصر
سلام دوستان
من یه جدول دارم واسه توضیحاتم. حالا میخوام که کاربر تو یه سلول گرید با زدن اولین کلمه ،جمله ای که با اون کلمه شروع میشه رو به صورت انتخاب شده بیاره و کاربر در صورت نیاز با زدن تب اون مطلب تایپ بشه.
من با قسمتی که قراره از جدول توضیحات جستجو بکنم و متن و بیارم مشکلی نداروم .
فقط اینکه توی کدوم ایونت گرید باید نوشت و اینکه متن حدسی در همان سلول در ادامه بیاوردمشکل دارم
ممنون

sobaisobai
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:40 عصر
سلام فکر کنم باید تو رویداد CellValueChanged بنویسی
اگه میتونی سورسشو بذار تا بقیه هم استفاده کنن
من خودم دنبال این بودم

ali_habibi1384
چهارشنبه 04 آبان 1390, 20:50 عصر
بين رويداد cellbegin edit , cellend edit نميتوني رويدادي هندل كني يعني دقيقا چيزي كه تو ميخواي درضمن رويداد cellvaluchanged هنگامي اتفاق ميفته كه سلول رو كامل تغيير دادي و كليد اينتر رو زدي يا روي خونه بعدي كليك كردي.
متاسفانه اين يكي از ضعفهاي گريد ويو هست.
گشتيم نبود نگرد نيست!!!

bozhmehrani
پنج شنبه 05 آبان 1390, 15:29 عصر
دقیقا منم همین کار شما رو کردم :لبخند:
ولی خوب تو نمونه برنامه ها دیدم که این کارو کردند.میدونی فکر کنم یک تکس باکس رو به یه سلول گرید وصل میکنند(نمیدونم چه جوری)
و بعد تو رویداد تکس چنج اون برنامه می نویسند.
دوستان ممنون میشم دانسته هاشونو بزارند اینجا

ali_habibi1384
پنج شنبه 05 آبان 1390, 15:45 عصر
شايد گريدي كه شما ديدين اين نبوده مثلا جانوس بوده يا يه چيزي خود طرف درست كرده بوده چون اگه باز بخواي اين كارو بكنب بايد حتما تكست باكس رو همزمان با حركت كاربر تكونش بدي و باز اين هم نشدني چرا كه بايد مختصات سطر و ستون خاصي از گريد رو كه كاربر روشه بدست آورد كه اين امكان رو هم ديتا گريد نميده كه مختصات top,left يا x,y مكاني كه سلول فعال وجود داره رو نميده.