PDA

View Full Version : کار با DbRadioButton

sahar_ah
دوشنبه 02 آبان 1384, 19:18 عصر
با سلام به همه دوستان
من میخوام در برنامه م از DBRadio Group یا DBRadio Button استفاده کنم اما هر کاری میکنم نمیشه و ایراد میگیره .میخواستم ببینم باید فیلد بانک رو چه نوعی انتخاب کنم نا بتونم از DBRadio button استفاده کنم؟
من توی برنامه یه فیلد دارم که از 4 گزینه خوب متوسط ضعیف و بد تشکیل شده که همگی DBRadio Button هستند و میخوام برای هر نفر که اطلاعات رو وارد میکنم یکی ازین گزینه ها هم انتخاب کنم حالا من چکار باید بکنم. اگه منو راهنمایی کنید ممنون میشم
خسته نباشید

oghab
دوشنبه 02 آبان 1384, 20:01 عصر
سلام
یه dbradiogroup بذار
بعد dataSource اش را مشخص کن. البته حتما قبلا data source ات به یه adotable ای چیزی وصل است.
بعد datafield را هم فیلد مورد نظرت که می خواهی توش یکی از موارد خوب و متوسط و ضعیف را توش ذخیره کنی انتخاب کن.
و بعد روی .. نقطه جلوی item کلیک کن و موارد مورد نظرت یعنی همان خوب و متوسط و ضعیف را اینجا بنویس.
موفق باشی

sahar_ah
سه شنبه 03 آبان 1384, 10:28 صبح
ممنونم اما نمیدونم نوع فیلد رو در بانک چی انتخاب کنم در ضمن اگه من نخوام از DBRadioGroup استفاده کنم باید چکار کنم تا بتونم از DBRadio Button استفاده کنم؟

oghab
سه شنبه 03 آبان 1384, 12:11 عصر
سلام
من که تو dbcontrol ها dbradiobutton ندیدم که بینیم چطور میشه استفاده کرد. یه dbradiogroup بود
نوع فیدت بستگی به چیزی داره که می خواهی توش ذخیره کنی اگه متنی مثل ( ضعیف، متوسط، خوب) خب char یا varchar استفاده کن. اگه عددی است خب int استفاده کن و اگه تاریخی خب datatime. خلاصه نوع فیلد بستگی داره به داده ای که میخواهی ذخیره کنی.
الان من یه جدول ساختم
radio_ no که کلیدشه!
adad از نوع int است
harfi از نوع varchar
tarikhi از نوع datatime
هر یک از dbradiogroup ها هم به روش گفته شده قبلی به یکی از این فیلدها وصل کردم.
حالا با استفاده از دکمه insert و post - dbnavigator فیلدهای انتخابیم در رکورد جدید به جدولم اضافه شدند.
اگه هک می خواهی دستی کد بنویسی و insert کنی بگو تا راهشو پیدا کنیم!
موفق باشی
عکس ضمیمه را هم ببین

sahar_ah
چهارشنبه 04 آبان 1384, 10:17 صبح
خیلی ممنونم
من مشکلم حل شد
با تشکر