PDA

View Full Version : مشکل در ارتباط کلاس به برنامه

MMR_1344
جمعه 06 آبان 1390, 14:16 عصر
با سلام
من برای تغییر تاریخ کلاسی ایجاد کردم و این کلاس رو به برنامهای که میخوام در اون استفاده کنم اضافه کردم اما وقتی میخوم متغیری از اون کلاس رو به برنامه اضافه کنم اون کلاس رو نمیشناسه و ارور میگیره
فایل رو برای کنترل قرار دادم

MMR_1344
یک شنبه 08 آبان 1390, 11:32 صبح
دوستان زیادی این بخش ور دیدن کسی اطلاعی در این مورد نداره:متعجب::گیج::متفکر:

M.T.P
یک شنبه 08 آبان 1390, 13:03 عصر
کلاستون مشکل نداره

شما در پروژه های دیگه کلا به دو روش می تونید از کلاستون استفاده کنید.
1- از کلاسی که ساختید یک dll تهیه کنید و سپس در پروژه های دیگر به رفرنس پروژه اضافه اش کنید.
2- فایل کلاس رو (دقت کنید فقط فایل ClsMTS) در پروژه های دیگه اضافه کنید و ازش استفاده کنید.

MMR_1344
یک شنبه 08 آبان 1390, 22:02 عصر
یعنی امکان اتصال به دیگر برنامه ها رو نداره؟

اما من دیدم که دیگران این کار رو کردن اگر تونستم اطلاعی کسب کنم حتماً اطلاع میدم

به هر حال ممنون

M.T.P
یک شنبه 08 آبان 1390, 22:22 عصر
چرا امکانش هست.
تو پروژه های دیگه فایل کلاس رو Add کنید و ازش استفاده کنید.
مگه مشکلی هست؟ :گیج:

MMR_1344
دوشنبه 09 آبان 1390, 15:32 عصر
نه دوست عزیز مشکلی نیست ولی من میخواستم بدون اینکه کلاس رو ADD کنم با دستور ADD Project اون پروژه ای رو که کلاس رو در بر داره به برنامه اضافه کنم

M.T.P
دوشنبه 09 آبان 1390, 16:29 عصر
نه دوست عزیز مشکلی نیست ولی من میخواستم بدون اینکه کلاس رو ADD کنم با دستور ADD Project اون پروژه ای رو که کلاس رو در بر داره به برنامه اضافه کنم

شما فقط به کلاسی که نوشتید نیاز دارید ، اما مشتاقم بدونم چرا می خواهید پروژه ش رو تو پروژه های دیگه تون Add کنید؟

MMR_1344
سه شنبه 10 آبان 1390, 12:08 عصر
با تشکر از لطف شما دوست خوب

من میخواستم بخشهای اجرائی برای کارم رو در کلاس وارد کنم و از اون برای دیگر برنامه هام که حالت های مختلفی از اطلاعات بدست آمده از اون کلاس رو کنترل میکنن استفاده کنم با توجه به اینکه هر یک از این کنترلها باید در مراحل مختلف انجام بشن و همزمان نیستند میخواستم کلاس رو بدون افزودن به هر یک استفاده کنم

البته لازم بذکر هست که این برنامه ها توسط افراد مجزا انجام میشه برا همین میخواستم اون کلاس رو در جائی بصورت ثابت قرار بدم که هر وقت این دوستان خواستند کنترلهای خودشون رو انجام بدن بتونن بدون باز کردن اون استفاده کنن

فکر میکنم بهترین راه ساخت DLL و ارتاباط اون با هر یک باشه به هر حال از لطفی که کردین متشکرم

محسن واژدی
چهارشنبه 11 آبان 1390, 08:04 صبح
فکر میکنم بهترین راه ساخت DLL و ارتاباط اون با هر یک باشه

سلام علیکم
بله، بهترین راه ساخت dll است، البته لزومی ندارد در همه برنامه ها آنرا به reference اضافه کنیم، به عبارت بهتر هم میتوانیم کامپوننت ایجاد شده را به reference اضافه کنیم و هم مستقیما توسط تابع CreateObject آنرا در زمان اجرا ایجاد کنیم (که طبیعتا قبلش کامپوننت را ثبت میکنیم)

موفق باشید