PDA

View Full Version : به چه طریق می توان از sql express استفاده کرد ؟

sadaf_
جمعه 06 آبان 1390, 15:39 عصر
سلام
من یک دیتابیس دارم که دارای table ، view، stored، function می باشد
برای اینکه بتونم از این دیتابیس در sql express به کار بگیرم باید چیکار کنم ؟
چه نکاتی رو باید بهش توجه کنم ؟
در خصوص sql express هیچ اطلاعاتی ندارم
ممنون

حمیدرضاصادقیان
شنبه 07 آبان 1390, 09:00 صبح
سلام.
سوالتون واضح نیست. یعنی چی بکار بگیرید؟ ؟
کار خاصی نیاز نیست انجام بدید مثل یک دیتابیس عادی در نسخه های دیگه باهاش رفتار کنید.

sadaf_
شنبه 07 آبان 1390, 09:33 صبح
من با sql server managment studio دیتابیس هایی دارم حالا می خوام برای استفاده از دیتابیسم در سیستم هایی که پروژه ها رو از من می گیرند و راه اندازی می کنند رو نیاز به نصب sql نباشه و با sql express پروژه ها در سیستم ها راه اندازی بشه چطوری می تونم این کار رو انجام بدم؟
برای sql 2005 چه نسخه ای از express باید استفاده بشه ؟
ممنون

حمیدرضاصادقیان
شنبه 07 آبان 1390, 11:39 صبح
شما با استفاده از نرم افزارهایی که Setup ایجاد میکنند مانند InstallAware نسخه SQLExpress رو نصب میکنید. حالا اگر Backup اونو به سیستم مشتری منتقل میکنید باید با Restore یک دیتابیس جدید بسازید و اگر فایلهای MDF,LDF اونو با Setup منتقل میکنید با استفاده از دستور Sp_attach_db میتونید فایلهای مورد نظر رو روی سیستم مشتری تون راه اندازی کنید.

sadaf_
شنبه 07 آبان 1390, 11:46 صبح
اشکالات احتمالی در sql express نسبت به sql managment چیست؟
آیا sql express توانایی سرعت و قدرت sql managment رو داره؟
ممنون

حمیدرضاصادقیان
شنبه 07 آبان 1390, 13:54 عصر
SQL Management Studio فقط یک ابزار بصری برای کار با SQL Server هست.شما میتونید برای نسخه Express هم از همین ابزار استفاده کنید.
مشکل خاصی در استفاده از این نسخه نخواهید داشت.
اگر حجم داده های شما زیاد سنگین نیست یا کارهای خاصی که مثلا در نسخه Enterprise هست رو نمیخواهید پیاده سازی کنید به راحتی میتونید از این نسخه استفاده کنید.
پیشنهاد میکنم برای توضیحات تکمیلی و مقایسه بین نسخه های مختلف این لینک (http://www.microsoft.com/sqlserver/en/us/product-info/compare.aspx) رو ببینید.