PDA

View Full Version : پردازش تصوير

sanaz e
یک شنبه 08 آبان 1390, 09:15 صبح
با سلام
دوستان من ميخوام براي پايان نامه ارشدم روي موضوع پردازش تصوير كار كنم. من پيش زمينه اي ندارم و فقط چون به استاد راهنمام معتقدم و اون هم اينو پيشنهاد داده ميخوام ادامه بدم.
لطفا اگر كسي اطلاعي داره يا مقاله اي در اين زمينه داره راهنمايي كنه
ممنون:خجالت:

farf122012
شنبه 20 خرداد 1391, 14:54 عصر
سلام
من پیشنهاد می کنم نرم افزار مطلب رو یاد بگیرید
و همروند با مطالعه در مورد یکی از موضوعات پردازش تصویر
به صورت عملی هم کار کنید

skylove
جمعه 26 خرداد 1391, 01:11 صبح
سلام
کسی میدونه کار در زمینه ی تشخیص هویت با عنبیه راحتتره یا تشخیص حروف؟ چون منم پیش زمینه ای ندارم، و میخوام بدونم کدم رو میشه سریعتر پیش برد، چون دوست دارم زودتر تمومش کنم!
ممنون از همگی

mortezamsp
سه شنبه 06 تیر 1391, 22:36 عصر
تشخیص حروف راحت تره.
از پایان نامه ها استفاده کن تو هر دانشگاهی حداقل پنج شش مورد پایان نامه تو این زمینه هستش که بهت خیلی ایده میدن.

skylove
پنج شنبه 08 تیر 1391, 00:51 صبح
شما میتونید کمک کنید اگه ازتون بخوام؟کلا در زمینه ی تشخیص هویت یا تشخیص حروف میتونید کمک کنید؟
ممنونم که جواب دادید

مصطفی ساتکی
پنج شنبه 08 تیر 1391, 11:12 صبح
دوست عزیز سوال خودتونو در هر دو زمینه مطرح کنید پاسخ داده میشه

موفق باشید

mrloves
سه شنبه 03 مرداد 1391, 11:31 صبح
سلام دوستان
خسته نباشید
من پروژه پایانی لیسانسم رو پردازش تصویر برداشتم و دارم با C# کارمیکنم .تمامی خروجی هی من آرایه های 3بعدی 512*512*300 هستند که مقادیر خانه های آرایه رنگ پیکسلی که باید نمایش داده بشه رو مشخص میکنه.
الان مشکل اساسی من اینه که نمی دونم چطوری باید این آرایه 3بعدی رو در C# نمایش بدم!!!!!!!
یکی از دوستام بهم xna رو معرفی کرده که با استفاده از اون آرایه رو نشون بدم.ولی چطوریشو نمی دونم.
هرگونه انتقادو پیشنهاد و کمک می پذیریم.
با سپاس فراوان

مصطفی ساتکی
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 08:01 صبح
شما مشکلی ندارید می تونید از کتابخانه OpenGL برای نمایش آرایه 3 بعدی مد نظر استفاده کنید و از کتابخانه emguCV که wrapper کتابخانه OpenCV هستش در ضمن خود پنجره های که توسط کتابخانه نشان داده میشه callback مربوط به OpenGL رو پشتبانی می کنند

mrloves
پنج شنبه 12 مرداد 1391, 06:54 صبح
شما مشکلی ندارید می تونید از کتابخانه OpenGL برای نمایش آرایه 3 بعدی مد نظر استفاده کنید و از کتابخانه emguCV که wrapper کتابخانه OpenCV هستش در ضمن خود پنجره های که توسط کتابخانه نشان داده میشه callback مربوط به OpenGL رو پشتبانی می کنند

از راهنماییتان متشکرم.
من تازه دارم openTk رو یادمی گیرم به نظرتون چرا این دستور من فقط یه صفحه سیاه نشون میده؟

GL.DrawPixels(1,1,PixelFormat.BgrInteger,PixelType .Short, Images.VolumeData);
glControl1.SwapBuffers();

به نظرتون با استفاده ازاین تابع آرایه سه بعدی رو میشه نمایش داد؟

kimia**
شنبه 08 مهر 1391, 11:31 صبح
سلام
من دارم روی پرژه پردازش تصویر کار میکنم تشخیص چهره و هوش مصنوعی با مطلب هم این کارو انجام می دم ولی به جای این که صورت رو شناسایی کنه داره دست رو شناسایی می کنه نمی دونم چیکارش کنم !!!!!!!!!!!!!!و قسمت همش مصنوعیش هم مشکل دارم نمی دونم چطوری باید این کارو انجام بدم که بتونه یک فرد رو داخل 2 تا عکس نتفاوت بشناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟