PDA

View Full Version : مشکل با مرورگرهای جدید

sayeneshin
یک شنبه 08 آبان 1390, 14:27 عصر
روی یه سایت با کدهای پی اچ پی دارم کار می کنم که دارای بخش های مختلف ثبت نام و اضافه کردن مطلب و از این جور چیزهاست. مشکلم اینه که وقتی میخوام ثبت نام رو تست کنم یا مطلب اضافه کنم این کار انجام نمیشه و دوباره به همون صفحه برمیگرده. بدون هیچ پیغامی و خطایی. و هیچ داده ای هم تو دیتابیس ذخیره نمیشه.

ولی جالب اینجاست که این مشکل فقط با نسخه جدید مرورگرهاست و با مرورگرهای قدیمی تر مثل فایرفاکس 3 وجود نداره!!! و به راحتی همه عملیات ثبت انجام میشه.

اینطور که فهمیدم کلا هر دستوری که مربوط به ثبت داده ای تو دیتابیس یا آپدیتش باشه این مشکل رو داره ولی برای خوندن داده مشکلی نداره. یعنی وقتی دکمه مربوطه واسه ثبت رو میزنی دوباره به همون صفحه برمیگرده. انگار نه انگار که اتفاقی افتاده.

به نظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

searchman
یک شنبه 08 آبان 1390, 16:51 عصر
سلام
منم با مشکل ثبت داده توی یک سایت مواجه شدم. که مثلا با ورژن 3.6 F.F مشکل نداشت ولی در ورژن های جدیدتر، عمل write انجام نمی شد در بانک . ولی خوب علتش رو نمی دونم.
اگه از دوستان کسی پیشنهادی داره، لطفا دریغ نکنه

Unique
یک شنبه 08 آبان 1390, 22:57 عصر
دوستان عزیز خدا را شکر Browser ها در ارسال و دریافت اطلاعات به خوبی پروتوکل HTTP را پشتیبانی میکنند و عملیات سمت سرویس دهنده هیچ ربطی به Browser نداره ! مشکل شما یا در گرداوری و ارسال فرم ها هستش که در سمت client به مشکل بر میخورین یا یک مشکلی هستش که سمت سرور داره جلوی ثبت گرفته میشه ! بهتره step by step بررسی کنید ببینین مشکل چیه ! break point بگذارید ، مقادیر متغیر ها را echo کنید ! مشکل را پید کنین از browser ها ایراد نگیرین !

sonia_1368
یک شنبه 08 آبان 1390, 23:17 عصر
نکته جالب اينه که وقتی از آژاکس استفاده ميکنم کد جاوااسکريپت نشون ميده که request با موفقيت انجام شده ولی اينطور نيست !

searchman
دوشنبه 09 آبان 1390, 10:17 صبح
دوستان عزیز خدا را شکر Browser ها در ارسال و دریافت اطلاعات به خوبی پروتوکل HTTP را پشتیبانی میکنند و عملیات سمت سرویس دهنده هیچ ربطی به Browser نداره ! مشکل شما یا در گرداوری و ارسال فرم ها هستش که در سمت client به مشکل بر میخورین یا یک مشکلی هستش که سمت سرور داره جلوی ثبت گرفته میشه ! بهتره step by step بررسی کنید ببینین مشکل چیه ! break point بگذارید ، مقادیر متغیر ها را echo کنید ! مشکل را پید کنین از browser ها ایراد نگیرین !

ممنون جناب unique
تمام گفته های شما قبول
اما شما یک لطفی بکنید این لینک (http://karsazan.org/) رو با 3.6 F.F و 7.0 یک تست بکنید.
شما در ورژن پایین تر امکان ثبت نام یا ارسال پیغام در تماس با ما رو دارید و پیغام مناسب دریافت می کنید ولی در ورژن بالاتر نه.
لبته با IE هم وضعیت همینه

AMIBCT
دوشنبه 09 آبان 1390, 10:55 صبح
کد سمت سرور شما مشکل داره

اطلاعات POST می‌شه و در صفحه‌ی جدید همون اطلاعات در فرم‌ها وارد شده بدون اینکه قبلش ثبت انجام بشه

از روی هوا هم کسی نمی‌تونه حدس بزنه شما کد چی نوشتی و اشکالش چیه...

searchman
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:57 عصر
کد سمت سرور شما مشکل داره

اطلاعات POST می‌شه و در صفحه‌ی جدید همون اطلاعات در فرم‌ها وارد شده بدون اینکه قبلش ثبت انجام بشه

از روی هوا هم کسی نمی‌تونه حدس بزنه شما کد چی نوشتی و اشکالش چیه...

درسته. نظر منم نسبت به هوا همینه :لبخندساده:
اما سه تا مسئله جود داره

کد کار من نیست و از ظاهرش هم حدس می زنم محصول این CMS ها باشه
اصلا مشکل من اینه که چرا باید با یک ورژن بدون مشکل اجرا بشه و داده ها ثبت بشه توی بانک.
کدها چک شده و از نظر من مشکلی جود نداره. حالا باز اگه فکر می کنید مشکل از کدهای سمت سرور بگید تا بگذارم.

مرسی

Unique
سه شنبه 10 آبان 1390, 23:43 عصر
اصلا مشکل من اینه که چرا باید با یک ورژن بدون مشکل اجرا بشه و داده ها ثبت بشه توی بانک.
راستش این موضوع که میگین زمانی اتفاق میفته که یک چیزی در رابطه با browser دخیل باشه ! معمولا هم مشکل بین IE و Firfox پیش میاد !

در ضمن توی صفحه شما خطاهایی مربوط به javascript گزارش میشه !پ

Error: B is null
Source File: http://karsazan.org/includes/nicEdit.js
Line: 61

و

Warning: Use of getAttributeNode() is deprecated. Use getAttribute() instead.
Source File: http://karsazan.org/contact_us.php?lang_id=2&act=contact
Line: 0

ممکنه javascript تغییری چیزی توی المان های فرم میده که مشکل سازه الان چون خطا میگیره !

به هر حال باید کد سمت سرور هم دید !