PDA

View Full Version : متن در Tray ویندوز

روح اله معینی زاده
سه شنبه 03 آبان 1384, 12:50 عصر
سلام خدمت دوستان گرامی

همون طور که می دونید، می شه توی برنامه NotifyIcon قرار داد تا در Tray ویندوز یک آیکون مربوط به برنامه قرار بگیره.

من می خوام به جای آیکون، متنی رو در اون قسمت قرار بدم. نظر شما چیه و بنده باید چه طور این کار رو انجام بدم؟

توی یک حالت خاص من می خوام اصلاً برنامه‌ام دیده نشه (در Taskbar) و فقط متن در Tray دیده بشه. حالا با منویی که روی اون متن تعریف می کنم، بتوانم دوباره برنامه رو به نمایش در آورم.

یه چیزی شبیه ساعت ویندوز که وقتی روی آن دو کلیک می کنیم پنجره‌ی مربوط به تنظیم ساعت و تاریخ باز می شود. من ایده‌ام را در برنامه‌ام بر اساس این قسمت ویندوز می خواهم پایه‌ریزی کنم، ولی اول می خوام ببینم آیا می تونم توی دات نت همچنین کاری رو انجام بدم یا نه و بعد برم دنبالش. اگر نشه مجبور خواهم شد که از همان NotifyIcon استفاده کنم.

با احترام- خدانگهدار

amin_programmer
چهارشنبه 04 آبان 1384, 15:48 عصر
سلام من تو این مثال همچین کاری کردم به سورس اون نگاه کنید
دانلود (http://my.opera.com/amin.programmer/homes/files/aMin.MessageBox.rar)

روح اله معینی زاده
چهارشنبه 04 آبان 1384, 18:27 عصر
سلام دوست عزیز

راه حل شما درست و استفاده هم کردم و بسیار متشکر

ولی کاری که من می خواهم اینه که به جای آیکون متن به نمایش در بیاد و اون هم متنی که من می خوام. در حقیقت من می خوام نام کاربری رو که داره با بانک اطلاعاتی کار می کنه و هر بار می تونه متفاوت باشه رو در اون قسمت بنویسم. البته کارهای زیادی می شه انجام داد ولی فعلا برای من همین خیلی مهمه که بشه اون رو به این شکل نمایش داد.
با این سیستم که من دارم کار می کنم، ممکنه هر از چند گاه کس دیگری پای سیستم بشینه و وارد سیستم بشه. برای همین می خوام هر کس که از پای سیستم داره بلند می شه و موقت می ره دنبال کار دیگه سیستمش رو کمینه کنه و اسمش در tray نمایش داده بشه. حال وقتی دوباره برگشت، با کلیک روی اون اسم بتونه برنامه رو باز کنه و به کارش با اسم خودش ادامه بده.

با احترام- منتظرم- خدانگهدار