PDA

View Full Version : گفتگو: نوشتن پنل ارسال Sms تحت وب

hjran abdpor
یک شنبه 08 آبان 1390, 17:09 عصر
با سلام به دوستان گل.
من خیلی در این مورد در سایت سرچ کردم و به نتیجه کاملی نرسیدم ، اگه دوستان به سوالاتم جواب بدن ممنون میشم !:

1- برای ارسال پیام از طریق وب حتما باید از وب سرویس استفاده کرد یا نه ؟

2- حتما باید با یه شرکتی که وب سرویس را در اختیار داره قرار داد بست ، خودمون متونیم این وب سرویس را بنویسم ؟
///////////////////////////////////////////////

دوستان این را هم بگم که من نمخام از وب سرویس هیچ شرکتی استفاده کنم ، مهم نوشتن وب سرویس و نحوه کار ان است .

من میخام این برنامه را بنویسم و تمام مراحل انجام کار را در این تاپیک قرار بدم ، ولی نمی دونم از کجا شروع کنم ، منتظر راهنمایی دوستان هستم !

atashsavar
یک شنبه 08 آبان 1390, 18:25 عصر
سلام
دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم 4 شرکت اصلی مثل مگفا هستند که با مخابرات قرارداد دارند و این امکانات را در اختیار دیگران قرار می دهند و باید هم با آنها قرار داد ببندید و از وب سرویس آنها استفاده کنید

raziee
یک شنبه 08 آبان 1390, 18:55 عصر
1- برای ارسال پیام از طریق وب حتما باید از وب سرویس استفاده کرد یا نه ؟
خیر، بستگی داره به شرکتی که خدمات رو ازش میگیرین. معمولا وب سرویس میدن ولی بعضی ها امکانات دیگه ای هم میگذارند مثلا url.

2- حتما باید با یه شرکتی که وب سرویس را در اختیار داره قرار داد بست ، خودمون متونیم این وب سرویس را بنویسم ؟
شرکت میزبان وب سرویس رو در اختیار شما قرار میده تا بوسیله ی اون بتونید ارسال پیامک داشته باشید. خودتون برای پی وب سرویس بنویسید؟(اگه قرار باشه شما هم این خدمات رو به کاربراتون بدید یکی از راه هاش وب سرویس هست)

من میخام این برنامه را بنویسم و تمام مراحل انجام کار را در این تاپیک قرار بدم ، ولی نمی دونم از کجا شروع کنم ، منتظر راهنمایی دوستان هستم !
دوست من فکر میکنم شما کمی در تصمیم گیریتون دارید اشتباه میکنید.
وقتی شرکتی میگه من بهتون وب سرویس میدم و شما باید از این وب سرویس استفاده کنید، این به این معنی هست که شرکت مورد نظر برای برقراری ارتباط و ارسال پیامک باید!! از این وب سرویس استفاده کنید.
کاری که شما باید انجام بدید استفاده از این وب سرویس هست. فقط همین!!

دوستان این را هم بگم که من نمخام از وب سرویس هیچ شرکتی استفاده کنم ، مهم نوشتن وب سرویس و نحوه کار ان است .
خوب اگه نمیخواید از وب سرویس شرکتی استفاده کنید میخواید چی کار کنید پس؟ زنگ بزنید بگید فلا پیامک رو برای من ارسال کن؟

دوست عزیز تا اونجایی که من می دونم 4 شرکت اصلی مثل مگفا هستند که با مخابرات قرارداد دارند و این امکانات را در اختیار دیگران قرار می دهند و باید هم با آنها قرار داد ببندید و از وب سرویس آنها استفاده کنید
3 تا هستند.

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 01:22 صبح
ببخشید من تا حالا با سرویس های اس ام اسی کار نکردم ، یعنی مثه smtp server که میشه بعد رجیستر یا پیغام به کاربر ایمیل زد ، اس ام اس رو هم داد ؟ میشه توضیح بدین چجوریه ؟ اسکریپت میده شرکت که بذارین رو سایت ؟ یکی دو تا سایت هم معرفی کنین خوبه...

ممنون...

raziee
دوشنبه 09 آبان 1390, 17:20 عصر
ببخشید من تا حالا با سرویس های اس ام اسی کار نکردم ، یعنی مثه smtp server که میشه بعد رجیستر یا پیغام به کاربر ایمیل زد ، اس ام اس رو هم داد ؟ میشه توضیح بدین چجوریه ؟ اسکریپت میده شرکت که بذارین رو سایت ؟ یکی دو تا سایت هم معرفی کنین خوبه...

ممنون...

از طریق این لینک (http://messaging.magfa.com/wiki/index.php/%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87_%DA%A9%D8%AF%D9%87% D8%A7) میتونید نمونه کد ها رو ببینید.

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 18:13 عصر
از طریق این لینک (http://messaging.magfa.com/wiki/index.php/%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87_%DA%A9%D8%AF%D9%87% D8%A7) میتونید نمونه کد ها رو ببینید.

این سرویس اس ام اس رو چجوری باید از این شرکت تهیه کرد ؟ جای خریدی روی سایتشون نیست مثه اینکه...

raziee
دوشنبه 09 آبان 1390, 18:15 عصر
این سرویس اس ام اس رو چجوری باید از این شرکت تهیه کرد ؟ جای خریدی روی سایتشون نیست مثه اینکه...
با واحد فروششون تماس بگیرید. تلفنشون تو سایت هست.
البته هزینه هاش برای فرد به صرفه نیست!!

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 18:22 عصر
با واحد فروششون تماس بگیرید. تلفنشون تو سایت هست.
البته هزینه هاش برای فرد به صرفه نیست!!

پس بهترین پیشنهادتون چیه برای شخصی ؟ مثلا" این سایت هایی که شارژ میفروشن و بعد از خرید به خریدار اس ام اس میشه هزینه بالایی کردین و از این شرکت ها گرفتن ؟ با این پنل 30 تومنی ها نمیشه اتوماتیک اس ام اس داد ؟

raziee
دوشنبه 09 آبان 1390, 19:00 عصر
پس بهترین پیشنهادتون چیه برای شخصی ؟ مثلا" این سایت هایی که شارژ میفروشن و بعد از خرید به خریدار اس ام اس میشه هزینه بالایی کردین و از این شرکت ها گرفتن ؟ با این پنل 30 تومنی ها نمیشه اتوماتیک اس ام اس داد ؟

هزینه های مگفا یا دو شرکت اصلی دیگه بالاست. مگفا 400.000 تومن بابت وب سرویس میگیره. باید خط 9 رقمی خریداری کنید و ...
شما میتونید از شرکت های زیر مجموعه این امکانات رو بگیرید که مثلا هزینه ای بابت وب سرویس ندید(یا خیلی کم باشه) و همینطور هزینه ی خط 9 رقمی رو هم ندید(خط 8 رقمی تموم شده)
این اطلاعات رو از خود مگفا بگیرید.
خیلی به این تاپیک و این انجمن مربوط نمیشه!!

hjran abdpor
دوشنبه 09 آبان 1390, 19:22 عصر
با تشکر از اقا حسین رضی .
این شرکت های که از وب سرویس را ارئه میدهند خودشون چه جوری وب سرویس را نوشتند ؟ با مخابرات قار داد بستند ! الام من هم میتونم برم با مخابرات قرارداد ببندم که این وب سرویس ها را به مردم وشرکت های دیگه ارئه بدم ؟

raziee
سه شنبه 10 آبان 1390, 10:21 صبح
با تشکر از اقا حسین رضی .
این شرکت های که از وب سرویس را ارئه میدهند خودشون چه جوری وب سرویس را نوشتند ؟ با مخابرات قار داد بستند ! الام من هم میتونم برم با مخابرات قرارداد ببندم که این وب سرویس ها را به مردم وشرکت های دیگه ارئه بدم ؟

خوب وب سرویس نوشتند دیگه، کار خاصی نکردند که شما هم میتونید وب سرویس بنویسید و در اختیار کاربراتون قرار بدید.
اینکه شما بخواهید به مخابرات قرار داد ببندید رو بعید میدونم بتونید. کلا 3 تا شرکت هستند شماره های 1000و2000و3000 . با سرمایه ی بالا(که نمیدونم چقدره) و همینطور روابط دولتی.

شما با یکی از همون شرکت ها قرار داد ببندید ، میتونید در این ضمینه فعالیت کنید.

hjran abdpor
سه شنبه 10 آبان 1390, 16:04 عصر
تو وب سرویس از چه دستوراتی استفاده میشود ؟ مثلا AT&Command است ؟

raziee
سه شنبه 10 آبان 1390, 17:29 عصر
چند پست قبل رو نگاه کنید. لینکی دادم که میتونید نمونه کد های مربوط به مگفا رو مشاهده کنید.

peyman68_2005
چهارشنبه 23 آذر 1390, 11:42 صبح
بخوایم اس ام اس زماندار بفرستم باید چیکار کنم؟

AMIBCT
چهارشنبه 23 آذر 1390, 14:27 عصر
باید برنامه بنویسید که در زمان لازم درخواست را به سرور ارسال کند

Mohandes2009
پنج شنبه 24 آذر 1390, 14:09 عصر

نه خود وب سرویس یه قسمت داره که بهش شماره میدی یه قسمت هم متن پیام میره رو درگاه مگفا یا آتیه پرداز یا ره یاب یا یزد پیام رد میشه...

وب سرویس یه قطعه کد است که ارتباط سایت شما را با سایت طرفی که باهاش کار میکنی برقرار میکنه!!

وب سرویس خواستی من دارم پیام بزار بهت بدم..