PDA

View Full Version : اضافه کردن user sa بعد از نصب کامل sql

az.heidarzadeh
یک شنبه 08 آبان 1390, 17:32 عصر
سلام
من همیشه وقتی sql رو نصب میکنم windows authentiicathion رو انتخاب میکردم و باهاش کار میکردم الان میخوام با user sa کار کنم، میشه اصلا؟
ممکنه لطفا راهنماییم کنید... :لبخندساده:

حمیدرضاصادقیان
دوشنبه 09 آبان 1390, 08:16 صبح
سلام.
مشکلی نداره.
شما وقتی Windows Authentication رو انتخاب میکنید در واقع دارید با Mixed Mode کار میکنید . برای کار با SQL Authentication باید یک User در داخل SQL Server داشته باشید. مثلا برای User SA یک رمز داشته باشید یا مثلا بدون رمز باشه.
بعد میتونید با اون وارد بشید.

az.heidarzadeh
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:26 عصر
سلام.
مشکلی نداره.
شما وقتی Windows Authentication رو انتخاب میکنید در واقع دارید با Mixed Mode کار میکنید . برای کار با SQL Authentication باید یک User در داخل SQL Server داشته باشید. مثلا برای User SA یک رمز داشته باشید یا مثلا بدون رمز باشه.
بعد میتونید با اون وارد بشید.
ممنون از جوابتون، اما خب من نمیدونم چطور یوزر sa رو فعال کنم سرچ که کردم گفته بودند باید بیام به این قسمت

77260

اما من اینجا درباره یوزر sa هیچی نمیبینم، شاید باید server proxy account رو فعال کنم که البته اون کار رو هم کردم اما بازم هیچی نشد... لطفا بیشتر راهنماییم کنید
ممنون :لبخندساده:

حمیدرضاصادقیان
شنبه 14 آبان 1390, 08:31 صبح
سلام.
شما وقتی در اینجا گزینه Mixed Mode یا همون ترکیب SQL Authentication and Windows Authentication رو انتخاب میکنید در واقع به User Sa دسترسی دارید.
برای تغییر رمز SA میتونید از داخل Management Studio-Security-Login رمز این User رو عوض کنید.