PDA

View Full Version : سوال: مشکل نصب borland ^tm delphi 2009

hercool
یک شنبه 08 آبان 1390, 19:47 عصر
سلام خدمت دوستان گل بخش دلفی
من یه پکیچج دارم به این نام
borland ^tm delphi 2009
code gear
components+source codes+templates
من این برنامه رو نصب کردم سه تا فایل بالای 500 مگ نصب کرد به نام های code gear
rave
اما من نمی دونم کدوم برنامه دلفی هست اصلا این code gear چی هست ؟
واقعیتش اینه که گیج شدم نمی دونم نرم افزارش کدوم هست اینجا من سه تا سی دی دارم که تو هر کدومشون فایل های نصبی هست نمی دونم کدوم فایل روباید نصب کنم؟

BORHAN TEC
یک شنبه 08 آبان 1390, 20:15 عصر
borland ^tm delphi 2009
توجه داشته باشید که نسخه 2009 را شرکت Embarcadeo عرضه کرده و ربطی به بورلند و CodeGear نداره. البته چون این پروژه از شرکت CodeGaer به شرکت Embarcadeo تازه منتقل شده بود هنوز نام CodeGear در بخش های مختلف دلفی و از جمله Splash آن به چشم می خورد.

components+source codes+templates
اگر نسخه استاندارد دلفی 2009 را داشته باشید این دیسک احتمالاً مربوط به 3rdParty و یا همان کامپوننت های شخص ثالث خواهد بود. یعنی همان کامپوننت هایی که شرکت ها و یا گروه های دیگری آنها را
ساخته اند مثل سری JVCL و LMD Components و...

rave
Rave یک ابزار گزارش سازی است.

اما من نمی دونم کدوم برنامه دلفی هست اصلا این code gear چی هست ؟
CodeGear نام یک شرکت است که از شرکت Borland مشتق شد. به عبارتی دیگر گروه توسعه دهندگان بورلند به همراه تمام پروژه ها به CodeGear منتقل شدند و دو سال بعد هم شرکت Embarcadero این گروه را به همراه تمام پروژه هایش در اختیار گرفت و اکنون هم این گروه در شرکت Embarcadero روی پروژه هایشان (از جمله دلفی) کار می کنند.

واقعیتش اینه که گیج شدم نمی دونم نرم افزارش کدوم هست اینجا من سه تا سی دی دارم که تو هر کدومشون فایل های نصبی هست نمی دونم کدوم فایل روباید نصب کنم؟
احتمالاً RAD Studio 2009