PDA

View Full Version : گفتگو: چرا ASP؟

mohammadriano
دوشنبه 09 آبان 1390, 00:40 صبح
به نظر من طراحی سایت با ASP اصلاً جالب نیست
نسبت به سایر وب ساز ها خیلی خیلی عقب هست
هم کاربر پسند نیست
هم اکثر کدهایی که تو سایر وبسازهای قدرتمند تبعیه شده رو باید کاربر بنویسه
اگه یک نفر برتری ASP رو نسبت به Dreamweaver بگه من دیگه صفحه طراحی نمی کنم
حتی Web Page Maker که وبساز ضعیفیه از ASP بهتره
البته این نظر من هست نظر شما چیه:
اگه مشارکت کنین ممنون می شم

vbnovin
دوشنبه 09 آبان 1390, 01:12 صبح
البته استاد معظم asp شاید اما ASP.NET بد نیست مطالعه ای به وفور بیشتر داشته باشید نه بحث تعصبی بودن و موضع گرفتن نیست از آنجایی که بنده تجاربی در استفاده از تکنولوژیهای مایکرو سافت داشتم .. بعدها همیشه متوجه شدم که سرتر از همه شرکتها پیش میرود ... در مورد ای اس پی دات نت همه فرم ورک که نوبه خود فرآیندی قدرتمند در دنیای برنامه نویسی هستش و بهره بری دات نت از این موضوه در ای اس پی خود بیانگر قدرت برنامه نویسی با ابزارهای شی گرا البته با امکانات بهتر خواهد بود همچنین با قرار گذاری تکنولوژی آژاکس و دستیابی به فرمهای دسکتاپی و ..... اینها گزیده ای از این سفره گران و رو به توسعه می باشد ... بهتر هر چه زودتر به این سمت بیایید ... تا بیشتر از قبل پیشرفت روز افزون داشته باشید ...
موفق و موید باشید

توصیه یک برنامه نویس ... اما با 10 سال تجربه ناچیز ...

mohammadriano
دوشنبه 09 آبان 1390, 08:57 صبح
با تشکر از مشارکت شما منظور من همین ASP.NET هست

hamidre13
دوشنبه 09 آبان 1390, 09:07 صبح
نسبت به سایر وب ساز ها خیلی خیلی عقب هست
دوست عزیز asp فریم ورک هست و با دریم ویور که برنامه هست فرق داره!!!!!
نظر شما باید یه مبنایی داشته باشه اگه اون مبناش رو بگی راحت تر میشه بهت جواب داد ولی به طور کلی اگه بخوام بگم ای اس پی خودش دنیایی هست و هیچ کم و کاستی نداره یادگیریش یکم از پی اچ پی شاید سخت تر باشه ولی به نظر من خیلی زبان قشنگ و کاملی هست در ضمن اصلا دریم ویور و ای اس پی قابل مقایسه نیستن که بگی این بهتره یا اون مثل این که بگی : ماشین بهتره یا جاده که ماشین توش حرکت میکنه!!!!!!!

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 09:40 صبح
سعی کنید همیشه با استدلال صحبت کنید نظر شخصی شما برای محترم هست اما به درد کی میخوره میشه بگید؟
این بحث بارها انجام شده و به نتیجه نرسیده و به نظر من کار بیهوده ای هست...!
نکته بعدی همیشه باید برای مقایسه ،جنس تو طرف برابر باشه شما که برنامه نویسید دیگه چرا ؟شما ASP.NET با DW مقایسه میکنید؟چه ارتباطی بهم دارند؟
شما اگر منظورت VS و DW که این نظر شخصی شماست تو NotePad++ هم میتونید کد بنویسید اما یه دلیل محبوبیت محصولات مایکروسافت User Friendly بودنشه...!
یکی از مزایا ASP.NET توسعه سریعتر نرم افزار های تحت وب هست برای همین محبوب شده...!
شما با CMS مثل جوملا کاری کردی و میگی تو ASP باید همه قسمت ها نوشت خوب CMS مبتنی بر ASP هم هست ازونا استفاده کن که کد ننویسی...!
من نمیگم ASP.NET بهترینه اما از یه سایت ساز مسلما بهتره؟حداقلش اینه که هر کاری بخوایی میتونی انجام بدی و دستت بسته نیست...!

mohammadriano
دوشنبه 09 آبان 1390, 10:12 صبح
با تشکر از همه
منکر قدرت ASP.NET نشدم اگه بنا به قدرت باشه اسمبلی از تمامی زبان ها قوی تره به شرطی که یک خط که با فرترن نوشته میشه رو تو اسمبلی 20خط کد بنویسی و تو برنامه های ساختار یافته 200 خط اما استفاده از فقط اسمبلی بدون واسطه کار مشکلی هست
منظور من مشکل بودن طراحی سایت با ASP.NET که پیچیدگی سنگینی داره و البته یادگیری زبان های مشتق گرفته شده از c مثل جاوا دشوار است حالا که بخواهیم با html تلفیقش کنیم این کدها دستمون رو باز می کنه اما برخلاف سایر برنامه های مایکروسافت از جمله دادنت ASP.NET کاربر پسند نیست
البته به نظر من

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 10:25 صبح
خوب شما چیو در وب کاربرپسند میدونید؟الان خیلی از زبان های برنامه نویسی وب یه IDE درست درمون ندارند و برای همینه که برای پروژه سطح میانی گزینه اول ASP.NET است چون سرعت توسعه و تولید بیشتری نسبت به بقیه داره و این مهمترین دلیله...!
اتفاقا یاد گرفتن ASP.NET به مراتب از یاد گرفتن php,perl,ruby,... راحت تره برای همین طرفدار بیشتر داره چون تو یه مدت کوتاه میتونی با دانسته های کم یه برنامه معقول درست کنی اما توسعه یه برنامه با بقیه به مراتب سخت تره...!
شما تا حالا با چه زبون هایی کار کردی که به این نتیجه رسیدی؟زبون محبوبت چیه؟

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:49 صبح
دوست عزیز سعی دلیل خود و نظراتتو را در تاپیک بیان کنی چون من تجربه آنچنانی در دیگر زبانها ندارم تازه در همین asp جزء بی سواد ها محسوب میشم برای همین شاید نتونم اونجوری که باید و شاید کمکت کنم بذار دوستان باسوادتر کمکت کنن...!

مشکل دوستمون اینه که چرا asp.net مورد استفاده قرار میگیره؟آیا برتری نسبت به سایر زبانها داره؟منم این سوال اضافه میکنم که چرا در ایران بازار کار بهتری داره؟داشتن بازارکار دلیل برتری asp.net یا نه؟

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:25 عصر
پَ نَ پَ ... پی اچ پی ؟!! :لبخند:
فک کنم منظورتون در حالت استاتیک وب سایت ها باشه که با برنامه dream weaver گویا کار میکنید و براتون راحت تره...
من همونشم قبول ندارم و میگم expression web... گرچه بازم expression یه سری ایراداتی داره که مثلا" کد css ای که مربوط به IE نیست رو نمی شناسه و باید از حفظ بنویسی !

تو بحث داینامیک برنامه نویسی سایت هم بخوای حساب کنی که حالا حالا ها ASP.NET غولیه واسه خودش... :چشمک:

aminghaderi
دوشنبه 09 آبان 1390, 13:12 عصر
سلام.
ببینید این که برنامه نویسی با Asp.Net همراه با زبان های دیگر مثل جاوااسکریپت و html هست یه چیز خاصی نیست؟!
در زبان ها و پلت فرم های دیگر هم به همین شکل است؟! مثل php!
و این که شما یه حقیقت رو هنوز درک نکردید که شما خیلی خیلی مبتدی هستید و نمی تونید راه چند ساله یه نفر برنامه نویس حالا متوسط رو به پیشرفته رو یک شبه طی کنید؟!
ببینید باید مطالعه زیادی داشته باشید ، تا بتونید خیلی مسائل رو تازه درک کنید بعد بتونید یاد بگیرید .
اگر مثل من که اون موقع که می خواستم Asp.net یاد بگیرم توان مالی زیاد ندارید خوب بهترین کار اینکه کتاب مطالعه کنید ، اگر نا وضع مالی خوبی دارید خوب یه استاد با سواد و با تجربه بگیرید تا بتونید به سرعت رشد کنید .
در غیر این شرایط بعید می دونم به جواب n سوالی که در این رابطه برای شما پیش خواهد امد برسید.

منکر قدرت ASP.NET نشدم اگه بنا به قدرت باشه اسمبلی از تمامی زبان ها قوی تره به شرطی که یک خط که با فرترن نوشته میشه رو تو اسمبلی 20خط کد بنویسی و تو برنامه های ساختار یافته 200 خط اما استفاده از فقط اسمبلی بدون واسطه کار مشکلی هست
منظور من مشکل بودن طراحی سایت با ASP.NET که پیچیدگی سنگینی داره و البته یادگیری زبان های مشتق گرفته شده از c مثل جاوا دشوار است حالا که بخواهیم با html تلفیقش کنیم این کدها دستمون رو باز می کنه اما برخلاف سایر برنامه های مایکروسافت از جمله دادنت ASP.NET کاربر پسند نیست
البته به نظر من

اول اینکه همون طوری که گفتم علم شما در موارد برنامه نویسی مدرن و همچنین مهندسی نرم افزار بسیار بسیار کمه و نمی تونید هنوز تکنولوژی Asp.net رو درک کنید.
شما داری یه نرم افزار بزرگ رو که کاملا مهندسی شده و سالهای زیادی توسط یه تعداد زیادی افراد فوق تخصص کار شده رو با یه زبان سطح پایین مثل اسمبلی که به نظر من دیر وقته منسوخ شده و هیچ کاربردی هم نداره مقایسه می کنی؟! که اصلا منطقی نیست؟!
اگر به اینکه پس بریم با زبان ماشین (زبان های برنامه نویسی بروی میکروکنترولر ها) کار کنیم دیگه....
نمی گم این ها همه رو باید بزاریم کنار و بیام زبان های سطح بالا کار کنیم ، چون به هر حال برای یهخ سری مقاصد خاص مجبوریم بیام مستقیم با اسمبلی یا ... کار کنیم . ولی برای موارد خیلی پیشرفته مثل ارتباط بین کلاینت و سرور و مباحث ارسال تکن بروی شبکه و مدیریت داده ها و... می بایست از برنامه های طراحی و توسعه داده شده در این زمینه بهره بگیریم در غیر این صورت باید یه عمر بشینم و با زبان اسملی کد بنویسیم ....
پس مقایسه شما اصلا و به هیچ عنوان منطقی نبود!

طراحی برنامه با Asp.Net هم ان قدری که فکرش رو می کنید سخت نیست و به من باشه می گم آب خوردنه!
باید تمرین کنید ، باید اصولش رو یاد بگیرید ، باید زحمت بکشید...
مطمئنا من که تا حالا فقط پشت ماشین سواری رانندگی کردم رو بزارن پشت فرمان هواپیما بگن حرکت کن ، خوب همون اول وحشت می کنم که بابا این چی هست ، چطوری باید راهش برد ، ولی خوب اون خلبان هم مادر زادی خلبان نبوده ، پس من هم با تلاش (گذراندن دوره ها ، مطالعه ، تمرین و...) به این نقطه خواهم رسید.
اتفاقا برعکس ویژوال استادیو یکی از بهترین و مهندسی ترین اینترفیس های در دنیای نرم افزار هست و معماری Asp.net هم یکی از بهترین ها در این زمینه هست.
دیگه احتمالا با مفهوم OOP آشنایی دارید.

آیا برتری نسبت به سایر زبانها داره؟منم این سوال اضافه میکنم که چرا در ایران بازار کار بهتری داره؟داشتن بازارکار دلیل برتری asp.net یا نه؟
Asp.Net زبان نیست ، یه تکنولوزی هست ولی می شه با زبان های مثل php و python و... جز یه مجموعه قرار داد.
ولی مقایسه این ها به نظر من کار بسیار بیهوده ای هست ، چون هر گل یه بویی داره؟!
الان دارن روی پایتون کار می کنند و به نظر با تجربه های دنیای وب خوب کاملترین هست ، ولی شخصا اعتقاد به این موضوع ندارم و صرفا خلاقیت و استعداد برنامه نویس رو ملاک انجام پروژه های خاص می دونم ، چون ساختار این زبان ها تغریبا همه مثل هم هست؟!
php نیز زبان بسیار قوی هست و تمام کار هایی که با دات نت می شه انجام داد با اون هم می شه ، تازه رایگان هم هست و کسی زیاد ادعای مالکیت نمی کنه ، ولی خوب به نظر من مبحث کد باز این زبان ، یه خورده اون وجه اون رو کمرنک کرده ، الخصوص وقتی می بینیم توی ایران عزیزمون از cms های آموزشی رایگان که نهایتا برای کارهای شخصی و وبسایت های تفریحی و سرگرمی باید استفاده بشه ، می آیند در کارهای تجاری استفاده می کنند و فقط فکر پول هستند ، حالا نمی گن بابا Backdoor هم هست ، حفره ای هم هست ، سورس لو رفته ای هم هست و....

در ایران باز کار بهتری داره درست نیست ، چون بازار تحت وب ایران بین php وasp تغریبا مساوی تقسیم شده؟!
نه بازار یه تفکر مبتدیانه هست؟!
اصل رشد asp.net بر می گرده به معماری اون و طراحی کاملا مهندسی اون که در بالا توضیح دادم ، معماری کاملا توسعه پذیر در ابعاد بسیار وسیع ، کاربر پسند و ارتباط بسیار نزدیک با کاربر ، مباحث شی گرای ، ابزار های فراوان و....
شما می دونستید که یه لایه در فریم ورک دات نت وجود داره که شامل بیشتر از 2000 کلاس و توابع کاربردی هست!!!
خوب این هم یکی از دلایل هست ، منتها قوی ترین دلیل هم محصوب می شه.

موفق باشین.

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:23 عصر
الان خیلی از زبان های برنامه نویسی وب یه IDE درست درمون ندارند و ...
اینو خداییش قشنگ گفت... برای یه زبان اگه IDE و فریم ورک مناسب و User friendley نباشه ، خیلی ها زده میشن از ادامه دادن با اون زبان...

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 16:19 عصر
منم این سوال اضافه میکنم که چرا در ایران بازار کار بهتری داره؟داشتن بازارکار دلیل برتری asp.net یا نه؟
این سوالات شخصی بنده نبود و منم با شما موافقم که هر گلی یه بویی مخصوصا برای صاحبش برای همین هیچ وقت نمیگم زبان و یا تکنولوژیی بده همیشه باید بگیم این چیز این خوبیارو داره و این بدیها و انتخاب بذاریم به عهده شنونده تا خودش قضاوت کنه...!

در ایران باز کار بهتری داره درست نیست ، چون بازار تحت وب ایران بین php وasp تغریبا مساوی تقسیم شده؟!
نه بازار یه تفکر مبتدیانه هست؟!
با شما مخالفم بازار کار به سمت asp.net تمایل بیشتری داره سایت های موجود در ایران نباید با بازارکار مقایسه کرد...!
قصدم از بیان این سوال این نبود که هر چی پول توش خوبه و یا چون بازار ایران داره میره سمت تکنولوژی های مایکروسافت باید کوچ کنیم فقط بیان این نکته بود که آدم با سواد همیشه موفق حالا مهم نیست بازار ایران هدفش چیه؟سعی کنید با هر زبان و تکنولوژی کار میکنید بهترین باشید...!
به عنوان مثال یکی از اعضای همین سایت ، از بهترین و باسوادترین افراد در زمینه داده کاوی در sql هستند اما آیا در بازار ایران داده کاوی معنی داره که مشتری داشته باشه خیر...!
ایشون فقط برای علاقه شخصی کار میکنند و الانم MVP مایکروسافت هستند...!

hjran abdpor
دوشنبه 09 آبان 1390, 19:23 عصر
این سوالات شخصی بنده نبود و منم با شما موافقم که هر گلی یه بویی مخصوصا برای صاحبش برای همین هیچ وقت نمیگم زبان و یا تکنولوژیی بده همیشه باید بگیم این چیز این خوبیارو داره و این بدیها و انتخاب بذاریم به عهده شنونده تا خودش قضاوت کنه...!

با شما مخالفم بازار کار به سمت asp.net تمایل بیشتری داره سایت های موجود در ایران نباید با بازارکار مقایسه کرد...!
قصدم از بیان این سوال این نبود که هر چی پول توش خوبه و یا چون بازار ایران داره میره سمت تکنولوژی های مایکروسافت باید کوچ کنیم فقط بیان این نکته بود که آدم با سواد همیشه موفق حالا مهم نیست بازار ایران هدفش چیه؟سعی کنید با هر زبان و تکنولوژی کار میکنید بهترین باشید...!
به عنوان مثال یکی از اعضای همین سایت ، از بهترین و باسوادترین افراد در زمینه داده کاوی در sql هستند اما آیا در بازار ایران داده کاوی معنی داره که مشتری داشته باشه خیر...!
ایشون فقط برای علاقه شخصی کار میکنند و الانم MVP مایکروسافت هستند...!

اقا سامان میتونید بگید این اقای خوشبخت کی است ؟

Saman Hashemi
سه شنبه 10 آبان 1390, 09:29 صبح
اقا سامان میتونید بگید این اقای خوشبخت کی است ؟
اصلا به موضوع مربوط نمیشه اما ایشون آقای Reza_Rad (http://barnamenevis.org/member.php?14264-reza_rad) هستن از اعضای vip سایت، یکسال MVP مایکروسافت هستن توی SQL SERVER-BI و اگه اشتباه نکنم اولین کسی هم هستند که در ایران زندگی میکنند و این جایزه دریافت کردند.
امیدوارم هرجا هستند شاد و پیروز باشند
سایت شخصی آقای راد (http://www.rad.pasfu.com/)