PDA

View Full Version : سوال: بهم ریختن ظاهر سایت در یک سیستم دیگر

mohsen.nsb44
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:05 صبح
سلام
من از div واسه طراحی قالب سایتم استفاده میکنم تو سیستم خودم خوب کار میکنه اما تویه سیستم دیگه که بردم div وسطی کشیده شد و رفت روی یه div دیگه قرار گرفت
کد هارو واستون میزارم تا نظر بدین مشکل از چیه و کجا اشتباه کردم
اینم بگم که از سه تا div استفاده کردم یکی راست یکی وسط و یکی چپ
سمت چپی :

<div style="position:absolute; top:175px; left:10px;width:200px;"></div>
وسطی :

<div style="position:absolute; top:175px; right:225px; left:215px;"
align="right">
<asp:ContentPlaceHolder ID="ContentPlaceHolder1" runat="server">
</asp:ContentPlaceHolder>
</div>
و سمت راستی :

<div style="position:absolute; right:10px; width:210px; top:175px;overflow:auto;"></div>

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:39 صبح
طراحی فروم مخصوص به خودش داره دوست عزیز
احتما داره برای مرورگر متفاوت باشه؟
بعدم شما برای مشخص کردن اینکه چپ باشه یا راست از Float استفاده کن شیوه شما روی هر مرورگر یه شکل میشه...!

mohsen.nsb44
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:17 عصر
احتما داره برای مرورگر متفاوت باشه؟
بعدم شما برای مشخص کردن اینکه چپ باشه یا راست از Float استفاده کن شیوه شما روی هر مرورگر یه شکل میشه...!
میشه بگین چطور از Float باید استفاده کرد
یک مثال میزنید

Alfred188
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:35 عصر
سلام،
دوست عزيز بهتره موقع طراحي يه سمت رو مبدا قرار بديد و شروع به طراحي كنيد! براي div وسطي شما هم left تعيين كرديد و هم right ! بهتره براش يه left بزاريد و يه width! براي سمت راستي هم همينطور.
مثلا اينطوري:
وسطي:
<div style="position:absolute; top:175px;width:350px; left:215px;"
align="right">
</div>

سمت راست:
<div style="position:absolute; width:210px; left:570px; top:175px;overflow:auto;"></div>

mohsen.nsb44
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:51 عصر
سلام،
دوست عزيز بهتره موقع طراحي يه سمت رو مبدا قرار بديد و شروع به طراحي كنيد! براي div وسطي شما هم left تعيين كرديد و هم right ! بهتره براش يه left بزاريد و يه width! براي سمت راستي هم همينطور.
مثلا اينطوري:
وسطي:
<div style="position:absolute; top:175px;width:350px; left:215px;"
align="right">
</div>

سمت راست:
<div style="position:absolute; width:210px; left:570px; top:175px;overflow:auto;"></div>
دوست عزیز با کد شما div من یک عرض ثابت میگیره و زمانی که اندازه صفحه نمایش تغییر بکنه که واسه بعضیا 17 اینچ و بعضیا 21
دیو من ثابت میمونه اما با کد خودم به اندازه صفحه نمایش کشیده میشه و جایی خالی نمیمونه
من میخوام بسته به اندازه صفحه نمایش دیو وسطی تغییر بکنه .
اما دیو راستی و چپی من همانطور که میبینید با عرض 200 پیکسل ثابته و مشکلی باهاش ندارم.
تو سیستم خودم هم که مانیتور 17 اینچه مشکلی ندارم اما زمانی که سایتم رو تو یه سیستم دیگه که مانیتورش 21 بود دیو وسطی زیاد کشیده شد و کاملا روی دیو راستی قرار گرفت اما روی دیو چپی نرفت.

Alfred188
دوشنبه 09 آبان 1390, 13:01 عصر
خوب شما بايد مدل طراحي رو تغيير بدي طوري كه با همه سيستم ها درست جواب بده نه فقط با سيستم خودت!
مي توني width ديو وسط رو 100% بگيري و براش min-width در نظر بگيري كه از يه ادازه خاص كوچيكتر نشه!
يا ديو سمت راست و وسط رو با هم تو يه ديو بزار و مكان سمت راست رو نسبت به اون ديو والد تعيين كني!

mohsen.nsb44
دوشنبه 09 آبان 1390, 13:19 عصر
خوب شما بايد مدل طراحي رو تغيير بدي طوري كه با همه سيستم ها درست جواب بده نه فقط با سيستم خودت!
مي توني width ديو وسط رو 100% بگيري و براش min-width در نظر بگيري كه از يه ادازه خاص كوچيكتر نشه!
يا ديو سمت راست و وسط رو با هم تو يه ديو بزار و مكان سمت راست رو نسبت به اون ديو والد تعيين كني!
میشه یه مثال بزاری تا بهتر درک بکنم

mohsen.nsb44
سه شنبه 10 آبان 1390, 10:54 صبح
من که متوجه نشدم اشکال کارم کجا بود
اگه یه مثال از قرار گیری دیو ها کنار هم که تو مرورگرهای متفاوت تغییر نکنه بزارین ممنون میشم

Alfred188
سه شنبه 10 آبان 1390, 12:01 عصر
سلام،
:متفکر:
طبق بررسي كه الان انجام دادم، براي اين حالت طراحي بهتره كه از table استفاده كنيد!
حالا بازهم تا عصر ببينم مي شه كاريش كرد!

Saber Mogaddas
پنج شنبه 12 آبان 1390, 20:56 عصر
سلام
دوست عزیز شما از position:absolute که استفاده میکنید این top یا right باعث می شه که div در کل صفحه شناور باشه که بعضی از مرورگرها ساپورت میکنن ولی بعضیا نه..شما هر وقت از absolute استفاده میکنید سعی کنید که به جای top right .. از margin-top و و استفاده کنید
موفق باشی