PDA

View Full Version : سوال: دسترسی به لینک ها بر اساس عضویت کاربر

maryammb66
دوشنبه 09 آبان 1390, 10:56 صبح
سلام

من تو این قسمت از سایتم اشکال دارم!
یه قسمت تو سایتم هست که یک سری لینک هایی رو واسه دانلود گذاشتم
می خوام اگه کاربرم عضو سایت باشه و اعتبار کافی داشته باشه بتونه لینک رو دانلود کنه و بعد هر دانلود بر اساس قیمت اون مقدار از اعتبارش کم بشه
و اگه اعتبار کافی نداشته باشه لینک واسش غیر فعال بشه یا اگه عضو نباشه اجازه دسترسی نداشته باشه!
می تونید کمکم کنید؟
اگه یه نمونه برنامه هم داشته باشید ممنون میشم!

Alfred188
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:22 صبح
سلام،
براي بررسي عضو بودن يا نبودن مي توني همون اول برنامه اگه از session براي نگه داري نام كاربري يا id استفاده مي كني يا هر چيز ديگه مي توني چك كني در صورت وجود لينك ها نمايش داده بشن!
براي چك اعتبار هم مي توني هم زمان با چك عضويت اين كارو انجام بدي و هم مي توني بعد از كليك روي لينك اول كاربر رو به يه صفحه ديگه بفرستي بعد تو اون صفحه اعتبارش رو چك كني، اگه كافي بود دانلود شروع بشه اگه نبود يه پيغام بده و برش گردونه!

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:26 صبح
شما باید برای کاربرانتون role تعریف کنید و چک کنید ببینید اگر role دیدن لینک داشت ببینه در غیر این صورت یا غیر فعال بشه یا یه پیغام نمایش داده بشه...!
برای راحتی کار سعی کنید از membership استفاده کنید...!
برای دانلود هم که وقتی روی لینک کلید کرد یه select ساده از بانک که اعتبار داره یا نه...!

maryammb66
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:33 صبح
ممنون از دوستان
میشه قطعه کدش رو واسم بگین؟!
و اینکه اگه کاربر به طور شانسی آدرس لینک منم داشته باشه می تونه اون رو دانلود کنه؟!

Alfred188
دوشنبه 09 آبان 1390, 11:40 صبح
و اینکه اگه کاربر به طور شانسی آدرس لینک منم داشته باشه می تونه اون رو دانلود کنه؟!

احتمالا بتونه!
ولي شما نبايد لينك اصلي رو جايي تو سايتتون نمايش بديد!

Saman Hashemi
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:07 عصر
شما با ممبرشیب براحتی میتونید کسانی که بطور اتفاقی به لینک دسترسی پیدا میکنند را کنترل کنید...!

maryammb66
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:59 عصر
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین ؟!
من مبتدی کار کردم!
اگه امکانش هست قطعه کدش رو بهم بگین

fakhravari
دوشنبه 09 آبان 1390, 13:24 عصر
if (User.IsInRole("Administrator"))
{
Response.Redirect("Administrator/Default.aspx");
}

else if( User.IsInRole("PowerUser"))