PDA

View Full Version : بررسی و چک کردن خالی نبودن text مورد نظر بعد از زدن tab و قبل از submit کردن

sahel65
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:39 عصر
سلام؛
اگه بخوایم کاربر پس از اینکه فیلدی رو که نیازه پر کنه ولی نکرده و با tab به گزینه بعدی رفته، همون لحظه بهش اخطار بده باید از jquery استفاده کنیم؟ ببینید مثلا من نمیخوام بعد از اینکه کاربر گزینه ثبت رو زد اخطارهای مربوط به خالی بودن برخی فیلدها نمایش داده شه! همون لحظه میخوام بهش یادآوری کنم.

Alfred188
دوشنبه 09 آبان 1390, 12:44 عصر
سلام،
از jQuery هم مي تونيد استفاده كنيد! از validation هاي ajax و javascript هم مي تونيد استفاده كنيد!

sahel65
دوشنبه 09 آبان 1390, 13:35 عصر
یه sample یا کدی برای مطالعه بیشتر ندارید؟

mahdioo12194
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:15 عصر
نیازی اصلا به جاوا نیست خود validation ویزوال استادیو این کار را انجام می دهند مثل RequiredFieldValidator !!!

sahel65
دوشنبه 09 آبان 1390, 14:28 عصر
آره دوست خوبم ولی فکر کنم اونها بعد از زدن tab برای رفتن به text بعدی این کار رو انجام نمیدن، این موردی که شما میگید فقط وقتی جواب میده که ما در انتها گزینه submit یا همون ورود اطلاعات رو بزنیم.
موردی که منظور من هست اینه که همون لحظه و هنگامی که کاربر میخواد وارد text بعدی بشه ، بهش اعلان بده.

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 15:17 عصر
جاوا اسکریپتی که حتما" باید چک شه ، ولی اینکه با Tab بخواد چک کنه validator ندیدم بتونه ، به نظرم باید رو onFocus هر textbox غیر از textbox اول تابعی رو صدا بزنید در جاوا اسکریپت که textbox های قبل از خودش رو چک کنه و اگر empty یا null یا whiteSpace بودن خطا بده...

mahdioo12194
دوشنبه 09 آبان 1390, 15:59 عصر
آره دوست خوبم ولی فکر کنم اونها بعد از زدن tab برای رفتن به text بعدی این کار رو انجام نمیدن، این موردی که شما میگید فقط وقتی جواب میده که ما در انتها گزینه submit یا همون ورود اطلاعات رو بزنیم.
موردی که منظور من هست اینه که همون لحظه و هنگامی که کاربر میخواد وارد text بعدی بشه ، بهش اعلان بده.

شما چرا فکر می کنید عمل کنید!! RequiredFieldValidator همون لحظه خالی بودن یا نبودن را چک می کند و تحت client هست در واقع به این جور validation ها

client-side validation می گویند! در عوض در validation summary حتما باید صفحه postback شود !!

mta.sce
دوشنبه 09 آبان 1390, 16:01 عصر
ولی خود validation ها اگه از قسمت Summery استفاده نکرده باشید.با زدن دکمه Tab صحت اطلاعات ورودی رو چک میکنه

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 16:09 عصر
ولی خود validation ها اگه از قسمت Summery استفاده نکرده باشید.با زدن دکمه Tab صحت اطلاعات ورودی رو چک میکنه

اگه از summery استفاده کنیم اون text ای که جلو textbox میذاریم هم نمایش داده نمیشه ؟

تو لیست Properties اش یه Display هست ، اون رو من Static یا Dynamic میذارم فرقی نمی بینم... اون سه تا حالت None- Satic- Dynamic قراره چیکار کنن ؟

sahel65
دوشنبه 09 آبان 1390, 20:31 عصر
در خصوص اینکه tab کار میکنه ، باید بگم در ابتدا که برنامه اجرا میشه کار نمیکنه ولی بعد از اینکه یک post back خورد کار میکنه، دفعه نخست که اجرا میشه tab هیچ چیزی رو چک نمیکنه و تا انتها و دکمه ثبت میره جلو.
بعد از اینکه شما دکمه ثبت رو زدید ، این دفعه اگه از ابتدا با tab بیاین پایین عمل چک کردن لحظه ای رو انجام میده! من میخواستم قبل از زدن هر گونه کلیدی این عمل انجام شه.

تو لیست Properties اش یه Display هست ، اون رو من Static یا Dynamic میذارم فرقی نمی بینم... اون سه تا حالت None- Satic- Dynamic قراره چیکار کنن ؟
من هم فکر کردن به اونها ربطی داره ولی دیدم نه، به نظر میاد این گزینه ها عمل Hide و ظاهر شدن ستاره ها رو نشون بدن.
ضمنا اگه بخوام علامت ستاره قبل از هرچیزی به نمایش در بیاد چی؟ یعنی همون اول ستاره کناره text هایی که حتما باید کامل بشن وجود داشته باشه و کاربر از همون ابتدا بدونه کدوم فیلدها رو باید پرکنه؟

wantonboy13
دوشنبه 09 آبان 1390, 20:38 عصر
ضمنا اگه بخوام علامت ستاره قبل از هرچیزی به نمایش در بیاد چی؟ یعنی همون اول ستاره کناره text هایی که حتما باید کامل بشن وجود داشته باشه و کاربر از همون ابتدا بدونه کدوم فیلدها رو باید پرکنه؟

این که خوب یه label ایه که جلو هر textbox دارای visibility هست ، حالا بخواین بعد از postback چک کنین که تو کد بنویسین اگه textbox خالی نبود visibility ایش false بشه ، اگه لحظه ای هم خواستین که با جاوا اسکریپت بنویسین visibility ایش hidden شه...

sahel65
دوشنبه 09 آبان 1390, 21:07 عصر
یعنی حتما باید از label استفاده کنیم؟ نمیشه بدون label کار کنیم؟
ضمنا یک نمونه با جاوا اسکریپت میتونین بذارین؟