PDA

View Full Version : این index دیگه چه جور چیزیه؟

Developer Programmer
پنج شنبه 08 آبان 1382, 21:11 عصر
آقا من اصلا مفهوم این INDEX رو در ASP,Access XP نمی فهمم تا حالا هم استفاده نکردم.یکی بیاد کامل کامل ما رو روشن کنه

Abbas Arizi
پنج شنبه 08 آبان 1382, 21:17 عصر
منظورتون از Index کدوم ایندکسه که فقط توی Access XP و ASP وجود داره؟ :?:

Developer Programmer
پنج شنبه 08 آبان 1382, 21:40 عصر
منظورم همون ایندکسه که در table های access است و در ASP باید از اون هم استفاده کنیم

با تشکر

Abbas Arizi
پنج شنبه 08 آبان 1382, 21:53 عصر
ایندکس یک شیی هست که در همه انواع بانکهایی اطلاعاتی اعم از Access و SQL و ... وجود داره.
وقتی ما روی یک فیلد ایندکس قرار میدیم موتور پردازشگر داده برای جستجوی اون فیلد به جای پویش جدول اون رو توی برگهای ایندکس جستجو میکنه. (البته به روش خاصی که توضیحش یه مقدار طول میکشه). البته این فیلد در ایندکس یک اشاره گر به سطری که فیلد در اون قرار داره رو همراه داره که از طریق اون میشه به کل سطر (رکورد) دسترسی پیدا کرد.
مهمترین نتیجه ای که استفاده از ایندکس داره افزایش سرعت بازیابی اطلاعات است که برای بانکهایی که حجم زیادی از اطلاعات رو نگه میدارند یک چیز کاملا ضروری است.
همچنین با استفاده از ایندکسهای یکتا (Unique) میتونیم منحصر بفرد بودن مقادیر یک فیلد و عدم وجود مقادیر تکراری رو هم تضمین کنیم که این یکی دیگر از فواید ایندکس هست.
معمولا کلیدهای خارجی که در Relation ها به کار میرن بهترین گزینه برای بکاربردن ایندکس هستند. (البته کلیدهای اصلی هم خودشون به طور پیش فرض از ایندکسهای یکتا استفاده میکنند)

Developer Programmer
پنج شنبه 08 آبان 1382, 23:04 عصر
عزیز دستت درد نکنه
اگه دستی هم در ASP داری بگو چه جوری جلوی ظاهر شدن خطا رو بگیرم
یه چیزی مثل on error توی بیسیک خودمون
مثلا یک فیلد رو غیر تکراری تعریف کنم بعد یکی بیاد تکراری وارد کنه و من با پیغام مناسب نذارم

Abbas Arizi
جمعه 09 آبان 1382, 01:29 صبح
اگه اشتباه نکنم توی ASP برای کنترل خطا از on error goto به اون شکلی که توی خود VB هست نمیشه استفاده کرد و برای پردازش خطا باید از On Error Resume Next استفاده کنید و بعد بر اساس کد خطا ببینید که خطایی اتفاق افتاده یا نه؟ (اگه کد خطا صفر بود به معنی اینه که خطایی اتفاق نیفتاده در غیر این صورت میتونید برا اساس کد خطا رو تشخیص بدید) یه چیزی مشابه این:
<font face=Tahoma>

on error resume next
'Do some things
if err.number = 0 then
Response.Write "No Error"
else
Response.Write "Error&#58; " &amp; Err.number
end if

</font>
(البته این بر فرض اینه که زبان مورد استفاده شما VBScript باشه)