PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک user control سفارشی

artapc.com
سه شنبه 10 آبان 1390, 10:07 صبح
با سلام به دوستان عزیز
من می خوام یه user control داشته باشم که مثلا یه label و یک progress bar داشته باشه .
می خوام وقتی در یک برنامه از این user Control استفاده می کنم ، بتونم مقدار text شی label و همچنین مقدار value شی progress bar رو از برنامه بهش بدم .
آیا این کار شدنی هست ؟

کلاً می خوام نحوه ایجاد user Control هایی رو بدونم که بشه مقدار اونها رو از داخل برنامه ها تنظیم کرد .

با تشکر

Babak-Magic
سه شنبه 10 آبان 1390, 12:20 عصر
درود
شما 2تا شی مورد نظرتو بر روی بومت قرار بده بعد 2تا پراپرتی تعریف کن در UserControlet یکی برای تکست لیبل یکی هم برای مقدار ProgressBar به طور مثال برای لیبل به این صورت میشه:
public string LblText
{
get
{
return label1.Text;
}
set
{
label1.Text = value;
}
}

artapc.com
سه شنبه 10 آبان 1390, 12:41 عصر
با تشکر از شما

اصلاً توضیحتون کافی نیست
بی زحمت یه کم بیشتر توضیح بدین

چطور باید در برنامه ای که از این کنترل استفاده می کنم اونو تنظیم کنم ...

اگه امکان داره یه نمونه برنامه خیلی کوچیک برام بزارین ممنون میشم

parsaei
سه شنبه 10 آبان 1390, 18:31 عصر
من کمی برات توضیح میدم اما نه کامل :لبخندساده: شاید کمی مبهم باشه اما خودت برو امتحان کن تا دستت بیاد:تشویق:
-------------------------------------------------------------------------------------
1- ابتدا روی پروژت در ویژوال استودیو راست کلیک کرده و به پروژه ات یه UserControl اضافه کن
2- میبینی یه یک چیزی شبیه فرم بدون کادر برات باز میشه، اشیایی را که دوست داری روش بچین
3- توی بخش کد همونجوری که آقا بابک گفت میتونی یه خصوصیت برای UserControl خودت درست کنی،مثلا میتونی اسمش را Value بذاری،

public String Value
{
get
{
return (TextBox.Text);
}
set
{
TextBox.Text = (value);
}
}

حالا بعد از یکبار Build پروژه، این کنترل به ToolBox من اضافه میشه که میتونم به فرمم اضافش کنم
خصوصیت Value اونو خودت چک کن
فکر کنم دستت اومده باشه:متفکر:
اگه بدردت خورد، تشکر یادت نره رفیق
موفق باشی

ali_habibi1384
سه شنبه 10 آبان 1390, 23:29 عصر
البته واسه درست كردن يك پروگرس بار واقعي به اين راحتي نيست چرا كه بايد كدها در تردي خارج از يوزر اينترفيس برنامه نوشته بشه