PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال کردن فرم برای ویرایش اطلاعات موجود در آن

shervinrad
سه شنبه 10 آبان 1390, 14:10 عصر
سلام خدمت همه دوستان عزیز و اساتید محترم

من یک فرم دارم که رکورد های زیادی در جدول مرتبط با اون ذخیره شده و مثلاً 100 رکورد
حال میخوام مثلا در هر رکورد اطلاعات اگر مقدار یک کمبوباکس مقدار مشخصی شد تمام عناصر روی فرم برای اون رکورد غیر فعال شوند

و اگر به رکورد بعدی پیمایش کردیم و مقدار کمبوباکس دیگر اون مقدار مشخص نبود عناصر فرم دوباره فعال بشن

امیدورام تونسته باشم منظورمو برسونم

michkadol
سه شنبه 10 آبان 1390, 14:15 عصر
سلام
دوست عزیز یه نمونه بزار تا رو نمونه واست امادش کنیم

shervinrad
سه شنبه 10 آبان 1390, 14:34 عصر
اینم فایل نمونه بنده اگه راهنمایی بفرمائید ممنون میشم

راستی همین فایلو وقتی تو xp با اکسس 2007 کار می کردم از لحاظ گرافیکی مشکلی نداشتم اما الان توی ویندوز 7 وقتی همین فرم رو باز میکنم فرم پرش داره از لحاظ گرافیکی ولی برنامه مشکلی نداره با minimize , maximize فرم پریده دوباره نشان داده میشه کمک کنید دیگه این پیش نیاد برام ممنون

در این فرم میخوام وقتی مقدار وضعیت صورتجلسه به تایید کارفرما تغییر کرد برای این رکورد دیگر قابلیت ویرایش موجود نباشد و عناصر روی فرم کم رنگ بشن ولی برای رکوردی که تایید نشده هنوز عناصر برای ویرایش فعال باشن

77285

Abbas Amiri
سه شنبه 10 آبان 1390, 19:34 عصر
درمورد مشکل گرافیکی در برنامه در ویندوز 7 چیزی ندیدم ولی در رخداد Form_Current کد زیر را بنویسید تا عملیات ویرایش کنترل شود

Private Sub Form_Current()
If Combo64.ListIndex = 3 Then
Me.AllowEdits = False
Else
Me.AllowEdits = True
End If
End Sub

shervinrad
چهارشنبه 11 آبان 1390, 06:14 صبح
درمورد مشکل گرافیکی در برنامه در ویندوز 7 چیزی ندیدم ولی در رخداد Form_Current کد زیر را بنویسید تا عملیات ویرایش کنترل شود

Me.AllowEdits = False
Else
Me.AllowEdits = True
End If
End Sub

دوست و هموطن عزیزم عباس جان
ممنون از اینکه کمکم کردید
این کدی که ارائه فرمودید بسیار عالی بود و کارمو راه انداخت خدا خیرت بده

فقط اینکه من بعد از اعمال این کد تمام عناصر جهت ویرایش از کار می افتند اما خود سابفرم هنوز قابل ویرایش هستش اگه این راهنمایی بکنی نور علی نور میشه

و اینکه گفتم این برنامه توی ویندوز 7 مشکل گرافیکی داره اینکه که وقتی همین فرم رو باز میکنم تا روش کلیک میکنم ناپدید میشه و بعضی اوقات حتی فرم دیگه ای از برنامه روی اون ظاهر میشه و باید ماکزیمم و مینیمم کنم تا دوباره ظاهر بشه اما باز با کلیک روی اون میپره

اما در ویندوز xp هیچ مشکلی نداره نمی دونم چرا آیا شما با ویندوز 7 اینو اجرا فرمودید یا xp
یک امتحانی بکنید که منظورم واضح بگیرید بازم ممنون

shervinrad
چهارشنبه 11 آبان 1390, 06:56 صبح
فقط اینکه من بعد از اعمال این کد تمام عناصر جهت ویرایش از کار می افتند اما خود سابفرم هنوز قابل ویرایش هستش اگه این راهنمایی بکنی نور علی نور میشه

ببخشید دوباره پشت سر هم پست میدم
عباس جان من با توجه به راهنمایی های شما تونستم مشکل از کار انداختن ویرایش سابفرم رو هم حل کنم کد جدید رو میزارم تا اگه دوستانی به همین مشکل من برخوردند بتونند استفاده کنند
Me.AllowEdits = False
Me.MOM_ITEM_QUERY_Subform.Locked = True
Else
Me.AllowEdits = True
Me.MOM_ITEM_QUERY_Subform.Locked = False
End If
End Sub
ولی هنوز مشکلم با ویندوز 7 حل نشده