PDA

View Full Version : حرفه ای: درخواست اظهار نظر اساتید در خصوص فرم ورود اطلاعات و validitation های استفاده شده

davood59
سه شنبه 10 آبان 1390, 19:56 عصر
سلام دوستان عزیز
وقتتون بخیر
چون در نظر داشتم که فرمی برای ورود اطلاعات یا همون ارسال نظرات بسازم؛ چند روزی رو با این مقوله کار کردم و همچنین جستجو هم کردم و در این سایت (http://www.regexlib.com) نیز مطالب خیلی خوبی در باره اعمال قواعد پیدا کردم که شاید برای شما هم مفید باشه؛
ببینید عزیزان؛

از نظر ظاهری هدفم نیست، چون بعد از اینکه شما نظراتتون رو دادین اونو توی سایت embed یا همون جایگذاریش میکنم.
من فرم رو توی این هاست آپلود کردم:

http://davood59.webrahkar.com/
سوالات من به ترتیب اولویت و اهمیت:

1- ببنید این تصویری از حالت design ؛

77296

در این حالت 3 تا *** کنار retry email مشاهده میشه، آیا این به این خاطره که 3 تا شرط براش گذاشتم؟ همینجوری درسته؟

2- چرا اون پایین فقط 2 تا message error (در حالت Design و تصویر بالا منظورم هست) دیده میشه ، در حالتیکه تقریبا 5 تا پیام خطا برای حالات مختلف دارم؟ (این اشکالی نداره، طبیعیه؟)

3- برای حالت متن شرطی رو اگه بذارم که فقط متن و عدد بگیره اشکالی نداره؟

4- چرا رنگ خطاها در کامپیوتر خودم قرمز هستش ولی در اینجا مشکی؟(البته این مورد خیلی ضروری نیست، چون بعدش که توی سایت قرار بدم با css شاید حل بشه، فقط جهت اطلاع خودم پرسیدم)

ضمنا فایل رو نیز آپلود کردم تا اگه خواستید و بدردتون خورد ازش استفاده کنید.
از شما ممنون و سپاسگزارم.

wantonboy13
سه شنبه 10 آبان 1390, 20:14 عصر
1- هر کدوم اشاره به یه validator داره...
2-اون دو تا پیغام خطا شکل ظاهری همیشگی Summery ها هستش....
3- از custom validator استفاده کن و براش کد بنویس...
4- برای اینکه قرمز شه باید رنگ فونت در summery رو قرمز کنی

davood59
سه شنبه 10 آبان 1390, 20:29 عصر
4- برای اینکه قرمز شه باید رنگ فونت در summery رو قرمز کنی ممنونم، با تغییر کد زیر و گذاشتن رنگ قرمز، مورد 4 حل شد.

<asp:ValidationSummary ID="ValidationSummary1" runat="server"
Height="78px" style="color:red;" />

Saman Hashemi
چهارشنبه 11 آبان 1390, 08:18 صبح
پیام های خطا باید مشخص باشد ستاره همیشه به معنی اینه که این فیلد اجباری معنی دیگه ای نمیده و کاربر گیج میکنه...!

3- برای حالت متن شرطی رو اگه بذارم که فقط متن و عدد بگیره اشکالی نداره؟
از RegularExpressionValidator استفاده کن...!

davood59
چهارشنبه 11 آبان 1390, 09:24 صبح
ضمن تشکر از شما؛
برای مرحله بعد از نظر امنیت اگه از store procedure استفاده کنم خوبه دیگه؟
درسته؟

davood59
چهارشنبه 11 آبان 1390, 18:56 عصر
دوستان عزیز؛ دیگه نظری ندارید؟
یعنی خوب و کامله دیگه!

Saman Hashemi
پنج شنبه 12 آبان 1390, 07:40 صبح
اگه اطلاعات مهم هستند هم باید سمت کلاینت و هم سمت سرور اعتبارسنجی بشن بعد میتونید با استفاده از یه Stored Procedure به بانک منتقل کنید...!