PDA

View Full Version : سوال: سوال در خصوص masterpage و نحوه اعمال اون به صفحه Default فعلی

davood59
چهارشنبه 11 آبان 1390, 20:42 عصر
سلام دوستان؛
یه سوالی از شما داشتم؛
ببینید من سایت خودم رو بدون استفاده و یا بهره گیری از master page ایجاد کردم(البته فقط صفحه اولش رو و با عنوان Default.aspx).
طبق تصاویر شماره یک و دو که در اینجا می بینید بعضی از صفحات من هر دو بخش Top و Bottom رو دارا هستند.

77349
تصویر متعلق به بخش top

77350
تصویر متعلق به بخش bottom

ولی در برخی از صفحات پیش زمینه ای رو که با رنگ آبی ایجاد کردم رو ندارند و به جای اون طرح دیگه ای رو در نظر گرفتم که اینجوری هستن:

77351
تصویر متعلق به بخش top برای بعضی دیگر از صفحات

من الان میخواستم صفحه Default رو به masterpage تبدیل کنم که دیدم نشد و خوب حتما نباید هم بشه!:خجالت:

77353

حالا از شما دوستان برای اینکه کارم رو اصولی انجام بدم چند تا سوال داشتم؛
1- به نظرتون اگه 2 تا Master page درست کنم، چجوریه؟ یکی برای صفحه اصلی و صفحاتی که قراره پیش زمینه آبی(همون تصویر) بطور کامل در اونها مشاهده بشه و یکی هم برای صفحاتی که قراره در سمت راست اونها منوهای برنامه قرار بگیره.
2- بیام و یه صفحه Master page اصلی درست کرده و بخش پیش زمینه آبی یا همون تصویر رو در اون قرار ندام و اینجوری باشه:

77352

و بعد این رو به تمام صفحات اعمال کنم و در صفحات مورد نظر عکس رو (که در اینجا پیش زمینه آبی ست) تنظیم کنم؟
به نظرتون کدوم راه بهتر و اصولی تر هستش؟
ممنونم ازتون.

sara25
چهارشنبه 11 آبان 1390, 21:51 عصر
سلام اول که نوع صفحه Default با مسترپیچ فرق میکنه اما پیشنهادم به شما داشتن 2 مستر پیج البته در صورتی که تازه کار هستید مثل من چون ممکن است بخواهید تغییرات بیشتری اعنال کنید که باعث ایجاد مشکل در مستر بشود برای اینکه مسترپیج هم استفاده کنید کافیه یک مسترپیج درست کنید وتمام قسمتهایی که می خوا هید رو در اون قرار دهید و با delete کردن صفحه اصلیتون یکی دیگه از روی مسترتون بسازید یا کار راحتتر اینکه تگ مربوط به مستر پیج را دربالای صفحه اصلیتون ایجاد کنید

davood59
پنج شنبه 12 آبان 1390, 09:06 صبح
نوع صفحه Default با مسترپیچ فرق میکنه
ممنونم ازتون، به همین دلیل بود که وقتی کلیک راست کردم دیدم چنین امکانی رو ندارم.
حالا اگه بخوام منوهای افقی بالا هم به طور Dynamic تغییر کنن چی؟ یعنی مدیر اگه بخواد بتونه منویی اضافه یا کم کنه؟ باید از Repeater استفاده کرد؟

Saman Hashemi
پنج شنبه 12 آبان 1390, 09:48 صبح
باید از Repeater استفاده کرد؟
اگر قسمتی درون منو تکرار میشه مثل li میتونید از repeater استفاده کنید...!