PDA

View Full Version : سوال: كپي كردن دكمه همراه با رويدادهايش؟

harimehamid
پنج شنبه 12 آبان 1390, 11:19 صبح
با سلام خدمت همه اساتيد.آقا من توي يه فرم چند تا دكمه دارم كه توي رويداد كليك اون دكمه ها كدهايي رو نوشتم.حالا مي خوام اين دكمه ها را توي چند تا از فرم هام كپي كنم. اما وقتي دكمه ها رو كپي مي كنم روي بقيه فرم ها،فقط خود دكمه ها كپي مي شن و رويدادهاشون كپي نمي شه.آيا راهي هست كه بشه دكمه ها رو بارويدادهاشون كپي كرد؟
ممنون مي شم اگه كسي راهنمايي كنه.
اجرتان با تنهاي همراه...

electro_esma
پنج شنبه 12 آبان 1390, 12:25 عصر
می شه بگی دوست عزیز وقتی با دوتا کلیک کردن روی هر دکمه می شه واست رویداد ساخت دیگه چه نیاز به کپی کردن رویدادش داری

حالا خود دکمه رو بگی می گیم که از استیل دکمه داری استفاده می کنی . ؟

به نظر من این کار فاید نداره که هیچ فکر نکنم که بشه.

فقط به یه طریق می شه اونم اینه کل فرم آماده رو اگه به پروژت اضافه کنی تمام رویداداش هم از جمله دکمه و بقیه هم به پروژه اضافه می شن

harimehamid
پنج شنبه 12 آبان 1390, 20:02 عصر
ممنون از پاسختون.آقا شما فرض كن 5 تا دكمه روي فرم داري كه توي رويدادهاشون كد نوشتي ، حالا مي خواي همين 5 تا دكمه با همين رويدادها توي چند تا فرم ديگه هم وجود داشته باشن.اگه بخواي رويدادهاي هركدومو جداگانه توي فرم جديد كپي پيست كني يه كم زمانبر مي شه.مي خوام ببينم نميشه با كپي كردن دكمه ، رويدادشم كپي بشه؟

gwbasic
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:10 عصر
اگه این دکمه ها منطقی دارن که ممکنه چند جا استفاده بشه راه اصولی اینه که یک Usercontrol‌ ازشون ساخته بشه و یا یک BaseForm‌که شامل همه اینها باشه و فرمهای دیگه از این فرم ارث ببرن.

pooria_googooli
پنج شنبه 12 آبان 1390, 23:02 عصر
یا حداقل اگه با این مفاهیمی که گفت آشنا نیستی یه کلاس بساز این کد هات را بریز اونجا هرجا خواستی به راحتی استفاده بکن .

jmfnima
جمعه 13 آبان 1390, 09:36 صبح
با سلام به شما دوست عزیز
همون موردی که دوستمون در مورد ارث بری رو گفت اگه انجام بدی راحتتره . ارث بری خیلی آسونه اگه یک سرچی بزنی میتونی پیدا کنی یا حداقل از کتاب آقای هاشمیان استفاده کن .