PDA

View Full Version : نحوه استفاده کردن از یک dll

electro_esma
پنج شنبه 12 آبان 1390, 12:41 عصر
با سلام خدمت اساتید

نحوه استفاده از یک dll چطوریه؟

ساخت dll به چه دردی می خوره.؟

فرقش با کلاس چیه؟

اگه ممکنه منو راهنمایی کنید.

mas'oud
پنج شنبه 12 آبان 1390, 17:38 عصر
اين سوال رو قبلا جواب داده بودم!

دوست عزيز!
فايل dll كه مخفف dynamic linked library است در حقيقت مجموعه اي از كلاسها هستند كه در يك پكيج بسته بندي شده اند و شما به سورس دسترسي نداريد و فقط از كلاسهاي آن استفاده ميكنيد.اين پكيج همان dll است.
شما حتي اگر برنامه اي در حد hello world هم بنويسيد داريد از dll استفاده ميكنيد. براي اضافه كردن dll جديد از قسمت solution explorer روي نام پروژه راست كليك كرده و add refrence را بزنيد و دنبال dll مورد نظر بگرديد و اونو add كنيد. اين فايل به refrence هاي برنامتون اضافه ميشه. براي استفاده هنگام كد نويسي بايد با استفاده از راهنماي using در بالاي كدها اون رو فراخواني كنيد سپس از كلاسهاش استفاده كنيد.
براي راهنمايي بيشتر و انجان مثال به كتاب pdf آقاي هاشميان فصل 9 تا 12 مراجعه كنيد.

electro_esma
پنج شنبه 12 آبان 1390, 17:49 عصر
باتشکر دوست من
ولی منظور من اینه که آیا استفاده از دی ال ال هم از یه ورودی و خروجی استفاده می کنه؟

اگه اینه پس چطور باید بفهمیم ورودی و خروجیش چیه مثلا دی ال ال پرینت یعنی چی

دی ال ال اس کیو ال کامند ها رو چطور استفاده کنیم.

اگه تابع رو یادت بیاد می دیدی اونهایی رو که void نیستند باید مقدار دهی کنی.

در این رابطه توضیح بده اگه می شه.

electro_esma
پنج شنبه 12 آبان 1390, 18:29 عصر
دوستان خواهش می کنم یکی جواب منو بده

سوال من در واقع اینه که اگه یه dll رو به پروژم اضافه کردم چطوری ازش استفاده کنم.

یعنی ورودی و خروجی اون چیه؟ به طور کل نحوه استفادش چطوریه؟ نه نحوه اضافه کردن به پروژه

senaps
پنج شنبه 12 آبان 1390, 19:56 عصر
یعنی ورودی و خروجی اون چیه؟ به طور کل نحوه استفادش چطوریه؟ نه نحوه اضافه کردن به پروژه

مثل بقیه ی توابع و فراخوانی ها؟
اگر شما میخواید تابعی رو صدا بزنید که یه اسم رو میگیره و حروفش رو جدا میکنه و بر میگردونه(مثلا!!) در حالت عادی چیکار میکنین؟!! الان هم همین کارو بکنین!!

electro_esma
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:19 عصر
با تشکر از جواب شما دوست عزیز

ببخشید که دارم زیادی کشش می دم . ولی اگه یه دی ال ال آماده رو از جایی گرفتیم چطور بفهمیم که ورودی و خروجی اش چیه.

مثل این دی ال ال که گرفتم . PersianDate نمی دونم گه چطوری میشه ازش استفاده کرد.

یعنی یه دکمه بزارم فراخوانی کنم.؟

یا مثلا ....

خواهش می کنم راهنمایی دقیقی داشته باشید . باز هم ببخشید که وققتون رو می گیرم.

gwbasic
پنج شنبه 12 آبان 1390, 22:27 عصر
در درجه اول از document ها یی که اگه وجود داره می شه استفاده کرد. ولی در حالت کلی برای آشنایی با اینکه چه کلاسها و چ متد ها و ... در فایل dll که به پروژه add کردین وجود داره می تونین در پنجره solution explorer‌و در قسمت References‌روی dll مربوطه double click‌کنید و همه این اطلاعات رو از object browser‌باز شده بگیرید

mas'oud
پنج شنبه 12 آبان 1390, 23:31 عصر
ببين دوست من!
شما وقتي از يك dll استفاده مي كني بايد بدوني كه به چه كارت مياد و چه كلاسهايي داره و كلاسهاش چه متدهايي داره و ...
همونطور كه gwbasic گفت توي آبجكت بروزر ميتوني كلاسها و متدها و ... رو ببيني اما براي اطمينان بيشتر فايلتو (dll) آپ كن شايد وقت كردم كمكت كنم.